Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура на двигателя Фиат Крома 120 к. с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура на двигателя Фиат Крома 120 к. с.

    Изчетох доста мнения от форума, но няма еднозначен отговор на въпроса за допустимите колебания на температурата на двигателя през зимата. Днес отново тествах термостата - отваря и затваря, когато трябва, но при пуснато парно стрелката показва едно деление по-наляво, т. е около 80 градуса. Това нормално ли е? Ако парното е изключено дори отваря външния кръг? Да го сменям ли тоя термостат?Някой пишат, че при тях ковяло на средата?!
    Прикачени файлове
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    #2
    При идеален термостат на моето дизелово пунто и минусови температури, докато загрява колата и надуя парното, стрелка почва сериозно да пада надолу. Говоря за градско каране. Колко беше външната температура? Парното работеше ли яко, или само леко подухваше?

    Коментар


      #3
      Температурата беше 6 градуса, парното на авто - духаше доста добре.
      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

      Коментар


        #4
        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        При идеален термостат на моето дизелово пунто и минусови температури, докато загрява колата и надуя парното, стрелка почва сериозно да пада надолу.
        Присъединявам се към това мнение и ще допълня, че досега не съм имал дизелова кола, на която стрелката да не мръдне леко надолу, ако издуя парното на макс. и наоколо е 5 или по-малко градуси и стоя на място. В движение никога не се е случвало стрелката да пада надолу, освен единствено в случаите, в които се спускам и не подавам газ. Но спра ли на място - веднага пада. При по-сериозни минуси, си слиза и по-сериозно. То си е неизбежно, това е двигател с високо КПД и отделената топлина от него е много малко, по-малко отколкото инсталацията на парното може да разсее при температури около 0 градуса. Виж, при бензиновите е друго - там топлината е значително повече и вероятно външната трябва да падне до под -10 или -15, за да се получи същият ефект.

        Коментар


          #5
          В допълнение към горното мнение ето и нагледно резултата:
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            При тези температури,които са сега моята Крома със същия двигател веднъж достигне ли средата на скалата стрелката не мърда при каквито и да са условия.
            Отделен е въпроса за колко време достига средата.На Либрата,на Мареята по същия начин.Когато е мноого студено може и да падне леко ,ако работи на място,но сега е топло все още.

            Коментар


              #7
              Моето жтд също загрява трудно, а термостата и антифриз а са сменени. Термостата работи както трябва. Преди няколко дни при пътуване следих как загрява, при -10 гр. външна температура за 15 км. извънградско вдигна едва 55 гр. на антифриза. След тези км. имах 5 км. изкачване и едвам достигна 81 гр. и при последващото спускане пак изстина на 55-60 гр.
              През цялото време парното на макс. топло и вентилатора на 2.
              Просто не отдават излишна топлина, както е писал колегата преди мен.
              Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

              Коментар


                #8
                Проблема е друг. Поради факта който Оги изтъкна по горе с температурата и кпд на мотора, инжинерите на Фиат са сложили радиатор за парното от алуминии с доста ламели и тръбички по него. Целта е на вас да вие е топло в купето, мотора ще си компенсира температурата с гориво. Дизела има достатъчно налягане и да си маже и да си върви при ниска температура, проблема му е в жегите.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  В допълнение към горното мнение ето и нагледно резултата:
                  Моят компютър твърди, че клипът не е достъпен за гледане.

                  Коментар


                    #10
                    И аз не мога да гледам клипчето.
                    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                    Коментар


                      #11
                      Присъединявам се към това мнение и ще допълня, че досега не съм имал дизелова кола, на която стрелката да не мръдне леко надолу, ако издуя парното на макс. и наоколо е 5 или по-малко градуси и стоя на място. В движение никога не се е случвало стрелката да пада надолу, освен единствено в случаите, в които се спускам и не подавам газ. Но спра ли на място - веднага пада. При по-сериозни минуси, си слиза и по-сериозно. То си е неизбежно, това е двигател с високо КПД и отделената л?топлина от него е много малко, по-малко отколкото инсталацията на парното може да разсее при температури около 0 градуса. Виж, при бензиновите е друго - там топлината е значително повече и вероятно външната трябва да падне до под -10 или -15, за да се получи същият ефект.
                      Интересно, дали това се отнася и за предкамерните дизели.
                      Май по-скоро не. Карал съм VM 2.5 и парното беше огън, а не съм видял стрелката на пада като мек **й.
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Не знам, имал съм само коли с двигатели с директно впръскване. То едното е свързано с другото - като имаш парно "огън", значи имаш много излишна топлина При JTD-то няма откъде да дойде толкова топлина.

                        Коментар


                          #13
                          2.4 JTDм 175 коня при външна темп. 1C, загрява от студен старт до 75C, за точно 6мин. каране по Ботевградско. С работеща печка Webasto.
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            #14
                            Ето малко инфо и от мойта крома със същият мотор.Имах същите проблеми с загряването и студа в колата.......проблема го реших много бързо. 1 во си сложих 2-те кори под и над двг, после едно картонче на половината радиатор отпред и накрая едно тяло с 2 свещи за подгрев на водата с реле за време и изключване.Сега пала колата пускам свещите и след 5 мин водата е на 60г после давам повече газ да държи над 2500 оборота и колата е заковала 90.Да в задръстване верно пада леко темп като пусна парното но това спира след като отвори термостата и тогава стрелката замръзва на средата.До сега колата градско я карах до мах 2400 оборота и мога да кажа че буквално се скапва така. Но със свещите се родих найстина.Тялото е от пежо някво 30лв кабели и релета 20лв и и релето за спиране 16лв и тва е.Но мен ме мъчи друг проблем колата загрява нормално но не духа достатачно топло през духалките.....промих радиаторчето за парно но резултат няма. Свалях клапите чистих и пак не. Топлото се появява след като загрее колата и отвора казанчето да излезе въздуха и идва врело вътре,обаче на следващият ден пак няма топло....обезвъздуших го от болта отпред но пак няма ефект. Само от отоворено казанче се оправя и немога да разбера защо? Маслото си е на норма,следа го и него да не е гарнитура.Иначе тръбите по двигатела не се пипат а парно слабо???

                            Коментар


                              #15
                              Евтините итал. коли след 1999-2000г. нямат парно.
                              Не духат силно ако ще антифриза да кипи.
                              Свиквайте!
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X