Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 12

Тема: Как се смянят масло и филтри на Bravo TD100

Как се смянят масло и филтри на Bravo TD100

Здравейте. Утре мисля да сменям филтрите и маслото на двигателя и скоростната кутия.
    В тази връзка Ви питам следното:
    1. Как точно се сменя горивния филтър ? Ако може подробно или със снимки, че нещо не можах предния път да се справя...
    2. Къде се намира и как се сменя масления филтър?
    3. Как се сменя моторното масло( къде е пробната за източване) ?
    4. Как се сменя маслото в скоростната кутия? Ако може подробно или със снимки...

Знам че въпросите ми може да Ви се сторят глупави, ама съм нов с ремонтите, но пък имам огромно желание да се науча!
    Благодаря Ви наистина много!

П.С. колата е Fiat Bravo 1.9 TD100 1997г.

---
    Грешен раздел - преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Със снимки няма да стане, трябва някой да ти покаже на място. Трябват ти набор от инструменти не става само с желание.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Искаш да се научиш и започваш направо със смяната на маслото?
    Няма лошо, ще се нацапаш порядъчно, ще загубиш доста време и накрая ще се чудиш какво да правиш старото масло. А ако нещо се закучи по резби и пробки, филмът ще е пълен
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Успех и ни дръж в течение. С това мога да помогна.

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Bravo 1.9 TD100 Gearbox oil change.jpg
Преглеждания:	27
Размер:	182,8 KB
ID:	106531
    Последна промяна от pl4 8rp : 12.12.2018 в 14:32 Причина: Adding Intel
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- ГАРАЖ
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Инструменти имам(гедоре 108части, шестограми, ключове и др.). Вчера смених гарнитурата на капака на клапаните, въздушен и купе филтър.
    Опитах с горивния - разкачих го заедно със стойката, която го държи за купето, извадих една букса от него, въртях, но не излезе... Не знам на какво точно се държи има някакъв болт или просто се дърпа ли просто незнам... После ще снимам за да е по нагледно...
    А иначе как се обезвъздушава горивната система, като напомпам крушата ли?

П.С. Благодаря много за съветите до момента!

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Не се занимавай с глупости, трябва ти канал и после да се чудиш какво да правиш старото масло. Отдавна вече си ходя в сервиз за смяна на масло и филтър, там смяната е безплатна, пък и хората си разбират от работата/когато са кадърни разбира се/. Както се казва отивам с белите ръкавици и не се цапам. Преди време хидих в един сервиз, но при поредното ходене имаха много коли и отидох в друг, там по компа ми избраха точния филтър, като се оказа че стария не бил за моята кола, т.к. клапана в него не отговарял на налягането което е нужно, така човек може без да знае да си скапе двигателя, като няма нормално смазване. От тогава ходя само в този сервиз.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Аз знам, че в сервиза е най-добре и не струва кой знае колко, ама пуст мерак как да не му угодиш Купих си инструменти, купих си частите сега смятам да си ги сложа Въпроса е тоя горивен филтър отвива ли се, болтове ли се отвиват, как се маха за да сложа новия... Прикачам някоя друга снимка и Ви моля за съвет

Име:	0.jpg
Преглеждания:	20
Размер:	275,5 KB
ID:	106537

На позиция 1 са болтовете, които го държат заедно със стойката за купето, а позиция 2 е буксата, която влиза в него... Въпроса е след тези две неща какво се прави за да се махне филтъра? Качвам още снимки

Име:	2.jpg
Преглеждания:	17
Размер:	93,9 KB
ID:	106538 Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	4.jpg
Преглеждания:	18
Размер:	131,7 KB
ID:	106539

А това е новия филтър--->

Име:	5.jpg
Преглеждания:	14
Размер:	106,5 KB
ID:	106540

На този клип -- -- се отвива, ама на фиата по същия начин ли е ?

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Че защо ще отвиваш тия два болта? Хвани чашката, която е отдолу, отвий я и смени филтъра.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Това ме интересуваше, отвива ли се или е хванато за нещо! Не да тръгвам да развивам, да го напъна и да се счупи някоя пластмаса... Благодаря. А иначе някой има ли идея къде се намира масления филтър и как се сменя? pl4 беше дал точни съвети ама си изтри отговора по темата... Благодаря все пак на всички всякаква информация ми е от полза!

Здрасти Друже,

понякога форума се скапва и при редакция на поста се губи част от информацията. При мен като дам "преглед на пост" или "продължи" на новата платформа се скапва нещо и така става. Ако искам да добавя или махна нещо, за да ми е по-разбираем изказа и после поста ми е скапан може и по изцяло моя вина да се случват нещата, но още не съм свикнал на новия изглед.

По същество,

има една програма наречена "EPER"-примерно ТУК. Чрез нея може да проверяваш, кое къде се намира, номера на части и много други. Понякога и тя не работи, затова ти вадя една две картинки. Дано са ти от помощ. Пиши в гугъл "ЕПЕР", докато намериш работещ линк и после си избираш там колата, модификация и каквото те интересува.

Имаш ли въпроси питай. При някои ремонти е по-скоро интуиция и както намериш за добре. Колкото си по-находчив, по-добре. Естественото и по-лесно е да попиташ "патило", затова сме събрали.

Успех

Име:	Bravo 100TD SX.jpg
Преглеждания:	19
Размер:	216,1 KB
ID:	106541 Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	11.jpg
Преглеждания:	23
Размер:	276,8 KB
ID:	106542Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Oil filter.jpg
Преглеждания:	21
Размер:	231,7 KB
ID:	106543
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- ГАРАЖ
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Как се смянят масло и филтри на Bravo TD100

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •