Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроса за изчиляване на разхода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроса за изчиляване на разхода

    От спортна страст се запитах, как компа пресмята разхода, от къде взема данни? Интересно ми е з/о явно не мери количеството гориво минало през дюзите т.к. и на газ пак си смята нещо си.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Разходът не е мерен, а изчислен.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Нали точно това писах. Как се изчилява?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Доколкото знам се изчислява на база картите в екуто- при такъв % натиснат педал на газта се впръсква толкова количество гориво
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Компа знае при какво налягане и какво време за отваряне на дюзата - колко гориво преминава през нея. След това малко математика:

          Например на празен ход, 4 цилиндров добре загрял двигател без допълнителни консуматори има по около 5.5 - 6.0 милиграма гориво на впръскване. По формулата:

          количеството за едно впръскване * оборотите на двигателя * броя на дзюите * броя впръсквания за един оборот от всяка дюза * [ВРЕМЕ] =

          = 6.0 mg/inj. * 850 r/min (rpm) * 4 * 0.5 inj./(r/min) = 10 200 mg / min

          За 1 час: 10 200 * 60 = 612 000 mg = 612 g.

          Коментар


            #6
            Благодаря, и аз предполагах нещо подобно.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар

            Working...
            X