Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алфа 146 ТД 90 коня гасне по време на движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Оказа се че на тази алфа помпата е по различна,от помпата на сестра ми,а и двете са тд.постнах снимки на проблемната кола в предишния пост.Къде се намира точно този клапан,на първата снимка,тамбдолу ли е,където към него влиза една метална тънка тръбичка?И върху него има тънко кабелче?
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Не е това с тръбичката, това е авансаторния клапан за студения старт. Като еестудена колата сложи ръка върху него и някой да даде на контакт и се усеща как цъка вътре. Този клапан за който говоря трябва да е вътре в помпата, има едно черно като кутийка и влизат в него 3 кабела и през тях се управлява въпросния клапан. Кутийката се вижда на втората снимка. Когато преди мерих компресия извадих тази букса за да не пали колата, докато въртим на стартер.
      Иначе гледам и ти си вързал тел на обогатителя, по лесно пали зимата. Като гледам снимките на помпата горе в ляво има нещо което аз го нямах на моята, но мисля че е нещо свързано с егр клапана.
      А да не дърпа въздух от някъде и затова да гасне, но лошото е че се проявява много рядко.
      Последна редакция от salih84; 11.12.2018, 18:25.
      Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

      Коментар


        #18
        На другото ми тд,където го кара сестра ми,го нема нито тва кръглото отгоре,пластмасовото,нито кутийката отстрани в дясно....Имаш ли възможност да ми покажеш на нещо като снимка,къде е този стоп клапан,колега.Мерси предварително...Те тия Тд в много разновидности бре

        Коментар


          #19
          Реална снимка нямам и няма как да направя, защото колата вече не е при мен. В пост 12 на втората снимка се вижда къде е и как изглежда кутийката за кола с code(с 3 кабела), с един кабел за кола без code.
          Ако проблема е от там според мен нее в клапана, а може би някоя лоша връзка по кабелите. Самия клапан незнам как се маха или си върви с помпата.
          Моя съвет е ако направи пак номер да се размърдат кабелите и да се пробва дали ще запали.
          Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

          Коментар


            #20
            Мерси,ще я чоплиме

            Коментар


              #21
              Сложете и прозрачни маркучи преди горивния филтър и между него и помпата и гледайте за въздух.

              Поздрави!

              Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

              Коментар


                #22
                Ще го направиме и това,жалко че колата е при баща ми на село,та не мога да ръчкам по нея...

                Коментар


                  #23
                  Директно се монтира маркуч в резервоара с елиминация на сондата,и засега нема ядове.На маркуча бе направена цедка-и ГАЗ!

                  Коментар

                  Working...
                  X