Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Няко въпроса за Фиат Палио 1.2

Кара велосипед
    Регистр. на
    21.04.2012

Няко въпроса за Фиат Палио 1.2

здравейте.от скоро съм собственик на палио 1.2 16 80коня.интересуват ме някои въпроси и ще съм много благодарен ако някой ми отговори. 1-во: какъв е цокъла на предната габаритна крушка във фара. 2-ро: какъв е привода между двата разпределителни вала,мисля че е червячна предавка ама има ли хидравличен регулатор? 3-то:каква е функцията на датчика за напречно/надлъжно ускорение който се намира върху дясното бомбе на макферсъна.

Член на СФФБ
    Фиат фанатик
    Аватарът на FIRE 8V
    Регистр. на
    05.11.2004
    Цитат geca_007@abv.bg написа: Преглед на мнението
    Здравейте, от скоро съм собственик на палио 1.2 16V 80 коня. Интересуват ме някои въпроси и ще съм много благодарен, ако някой ми отговори. 1-во: какъв е цокъла на предната габаритна крушка във фара.
    Цокъла е W5W
    https://www.powerbulbs.com/vehicles/...eadlight-bulbs
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear' / Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V" ;
    www.fiat-uno.net/viewforum.php?f=27

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Цокъла го разбрахме ,а двигателя май е най обикновения фятски 1.2 с 16 клапана. Виж за този червяк м/у двата РВ не мога да се сетя какво трябва да е.Знам че двата вала се задвижват от КВ с ангренажен ремък.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.
    Лада Самара-екс
    ЗАЗ 965А-екс
    Опел Кадет-екс

Кара велосипед
    Регистр. на
    21.04.2012
    колега любо- и 10, на този мотор отвън има само едно колело на едният вал а вътре от него се предава на вторият вал.въпросът ми е дали е с пиньон и корона и дали има хидравличен компенсатор както обтегача на веригата при другите мотори

Кара велосипед
    Регистр. на
    02.04.2016
    Ако е същия двигател,с код 188 А5.000, който се монтира и на Брава/Браво1, то в другия край на разпределителните валове, те са зацепени с обикновени зъбни колела. Намират се под един капак, върху който е монтирана бобината.
    FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

Кара велосипед
    Регистр. на
    21.04.2012
    благодаря колега фокус. аз също мисля че е така защото просто няма място за верига и оптегач както ми заявиха двама автомонтьори. остава въпросът ми дали има хидравличен компенсатор на тази зъбна предавка или чукането е от обикновен луфт на някой хидравличен повдигач

Кара велосипед
    Регистр. на
    21.04.2012
    впрочем забравих да поясня че енджин кода е точно този 188 А 5000

Кара велосипед
    Регистр. на
    02.04.2016
    Мисля, че няма хидравличен компенсатор. Валовете се намират в една касета, но не вярвам вътре да има нещо подобно, пък и тя ми се вижда неразглобяема. Откъм зъбните колела, където са зацепени, със сигурност няма. Потърси в нета снимки на разглобен двигател да се ориентираш.

https://www.proxyparts.com/car-parts...artid/8085777/

И моя двигател почуква , от около 1700 об. до към 3000 об. е като шевна машина. Може да е повдигач, или нещо друго, но не разбирам чак толкова.
    FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

Кара велосипед
    Регистр. на
    21.04.2012

фиат палио

благодаря на колегите за отговорите! явно шумът е от повдигач. с риск да стана нахален ще питам още нещо: на шофьорската седалка има една врътка за повдигане на седалката но не ми работи.предполагам че е с въздух. може ли някой да ми каже устройството за да се ориентирам за сложноста на ремонта или да не се занимавам.

Кара велосипед
    Регистр. на
    21.04.2012
    здравейте колеги отново.има още нещо което ме интересува относно палиото 1.2 16 ка. дали задните пружини на 1.6 16 ка са по-корави за да ги сложа на мойто палио? щото нещо ми са уморени ама го разбрах чак когато го понатоварих. благодаря ви предварително и весела коледа на всички фиатаджии .пък и на останалите.

Тема: Няко въпроса за Фиат Палио 1.2

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •