Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Никулден е!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Никулден е!

    Честит празник на всички Именници, рибари и банкери!
    Живи и здрави и НАЗДРАВЕ!
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    #2
    Наздраве и весел празник.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Честит Празник и на всички от Бургазъм- т.е. Бургазлии!
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        Честит празник !
        Нека свети Николай Чудотворец закриля всички ни !
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Освен поздравления към всички, аз имам и едно питане.
          Както обикновено ям риба рядко. Често веднъж в годината във въпросния ден.
          Та винаги като реша да я ям, то е на скара, "стандартна" риба (вчера беше дъгова пъстърва, каквото и да означава това), често завита във фолио. Ама това са подробности.
          Въпросът ми в последствие като я отворя, като я раздробя на съставните ѝ части, за да извадя всички костички се получава така, че печа рибата 20 минути, чакам 5-10 да изстине, след това започвам да я чопля, в което отделям поне 20 минути, отначало ме пари, след това изстива набързо и накрая толкова изнервен изяждам месото за 3-4 минути, няма и толкова.
          Та за 3 минути ядене на студена риба не искам да инвестирам толкова време в приготвянето.
          Въпросът - каква риба да ям, която да си я метна пак така на скаричката и да мога да я изям след това бързо? Гаси и въпрос-проблем, който имам.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Въпросът - каква риба да ям, която да си я метна пак така на скаричката и да мога да я изям след това бързо? Гаси и въпрос-проблем, който имам.
            Сьомга филе. Става на скара във фолио, става и на тиган запечатана, при това само за няколко минути, е пак се яде за същите 2-3 минути, но разликата е, че наистина си ял нещо.
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #7
              ВО, най-добре е риба хиляда копчета- пържена. Но от калкана само спомените останаха.... А иначе Колегата Станев е прав за филетата.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                Хе хе хе, не я чопли, пъстървата я обръщаш с корема към чинията и гърба на горе, после бавно и леко я натискаш с вилицата от гавата към,опашката през два,три сънтиметра и накрая целия скелет се отделя с главата. И не я печи във фолио, така става като сварена. Просто я пъхни във фурната а вътре сложи малко чесън и резене или копър.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Освен поздравления към всички, аз имам и едно питане.
                  Както обикновено ям риба рядко. Често веднъж в годината във въпросния ден.
                  Та винаги като реша да я ям, то е на скара, "стандартна" риба (вчера беше дъгова пъстърва, каквото и да означава това), често завита във фолио. Ама това са подробности.
                  Въпросът ми в последствие като я отворя, като я раздробя на съставните ѝ части, за да извадя всички костички се получава така, че печа рибата 20 минути, чакам 5-10 да изстине, след това започвам да я чопля, в което отделям поне 20 минути, отначало ме пари, след това изстива набързо и накрая толкова изнервен изяждам месото за 3-4 минути, няма и толкова.
                  Та за 3 минути ядене на студена риба не искам да инвестирам толкова време в приготвянето.
                  Въпросът - каква риба да ям, която да си я метна пак така на скаричката и да мога да я изям след това бързо? Гаси и въпрос-проблем, който имам.
                  Без да се сърдиш, ама не яж риба. Всяко ястие си има хубавите неща и ако не можеш да ги усетиш, хич не се и опитвай.
                  Маринована пържола на скара е твоето ястие.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    Опитай с филе от сьомга,но с кожата.Слагаш рибата в купа,малко лимонов сок,бял пипер,зехтин и я мариноваш 2-30 мин.После я хвърляш на скарата с кожата надолу.Не се обръща,а гледаш месото да побелее,не повече.Ако скарата ти се затваря,още по добре.После няма кости,само поливаш с още малко лимоном сок.
                    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                    Коментар


                      #11
                      Честит Имен Ден на всички именници !Да сте живи и здрави !
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        Click image for larger version

Name:	IMG_1572.jpg
Views:	1
Size:	393,7 KB
ID:	2099285

                        Ама го изядохме...
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Важното е , че има снимка.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар

                          Working...
                          X