Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв копир А3 за офиса?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв копир А3 за офиса?

    Колеги, както често става, в най-неподходящия момент техниката почва да се ебава... В момента в офиса от доста време, работим с Тошиба е студио 167 (може и 10 години да са), но машината взе да издиша - има едни човчици на водача на печката, които се изкривяват и чупят и нагъва на хармоника хартията. Така, викам си - добре, Тошиба си е яка марка и не искам да я сменям - пиша в гуглето "тошиба българия" и ми излиза сайт (http://www.toshiba.bg/#) в който на БГ пише:
    "Toshiba Client Solutions Co., Ltd. и нейните дъщерни дружества бяха деконсолидирани от Toshiba Group на 1 октомври 2018 г.
    Те ще продължат да развиват, произвеждат, продават, поддържат и обслужват компютри и продукти за системни решения в глобален план. Моля, продължете към техните сайтове, за да преглеждате продукти, решения и информация за поддръжка."
    Из нета има разни оферти, но повечето на по-стари модели и на такива 2-ра употреба. Та, колкото и да не ми се ще май ще трябва да се откажа от идеята за Тошиба, още повече, че този който ми я поддържаше замина в чужбина. Въпросът е, при положение, че не е Тошиба, на какво да заложа?
    Изискванията са - евтин печат, А3 формат е задължителен, както за сканиране, така и за копиране/принтиране. В момента един шпул с тонер ми струва 80 лева и кара по 20 хиляди копия. Нямам особени претенции зап скорост, но не по-ниска от 35 стр./мин. резолюция 600х600 ме устройва, задължително мрежови. Задължително трябва да има подаващо устройство за оригинали и двустранен печат/копиране.
    С други думи ми трябва машина ЧУК (като сегашната Тошиба... най-малко) - да даяни на издевателствата на персонала (изреждат и се 5 човека), някои от които не особено внимателни, да не е претенциозен към хартия и да е лесен за употреба и работа (юзър френдли).
    Последна редакция от D. Stanev; 03.12.2018, 15:05.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #2
    Има достатъчно резервни части за тая тошиба. Примерно https://arbikas.com/search/?search_id=19064 (Не мога да скрия линка, съжалявам) Ремонтирай си я и си свиркай. Всичко ново и евтино, е всичко друго, но не и истинска машина на която можеш да разчиташ. Ако ще купуваш машина ориентирай се към втора употреба. Обидно евтини са сравнени с новите. Ослушай се и за Канон, друга доказала се марка с годините.
    Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 03.12.2018, 20:13.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар

    Working...
    X