Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В общи линии имаш следните варианти:
    1.Правиш 4 дупки в четирите края на къщата,лееш бетон като колони и върху тях правиш къщата.От долу остава разстояние и няма влага,но пода трябва да ти е перфектно изолиран заради студа през зимата.Можеш после да го обковеш с дъски.
    2.Правиш си бетонен постамент и върху него правиш къщата.
    3.Директно върху камънака не ти препоръчвам-влага,слягане и деформация на къщата.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      Има скала .Като копах 30см пръст излезе здраво.Мисля да сложа цимент и после дървените основи. Все още се води нова и е малко по сложно .Сега та първа ще го правим парцел но трябва време.

      Click image for larger version

Name:	основиии.jpg
Views:	1
Size:	13,1 KB
ID:	2099261
      Последна редакция от kluchar; 08.11.2021, 19:19.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        Сега съм в приключение.Търся място около 5 декара около София или Перник.Трябва да се прави тенис корт и къща,че внука явно е надежда в тениса на корт.Та ако някой е чул нещо...Благодарско и ще почерпя.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          Добре че не е плувец, че как щеше да правиш олимпийски басейн не знам.

          Ореха най-сетне хвърли листата и с косачката ги обрах. Няма по-лесен начин.

          Коментар


            Как с косачката?

            Коментар


              Ако е количка събира в коша, като прахосмукачка

              Коментар


                Да, косачката си обира листата. Миналата година с бензиновата беше по-ефективно, защото нацепваше листата и много се събираха в коша. Тази година с електрическа е по-тегаво, защото почти не ги смила, а директно ги мята в коша и така три квадрата - спираш да опразваш кош. Но предпочитам така отколкото да се боря с листосъбирача. Имам, но почти не го ползвам. Особено ореховите листа много са му трудни. Да не говорим, че ми натежава да го разнасям из целия двор и да събирам милиметър по милиметър. На другия ден съм с болки в рамото задължително. С листосъбирача накрая пообирам кьошетата и това е.

                Насадих в саксии ягоди. Късно им е май, но колкото се хванат, ако се хванат. Имахме и първи минус температури, така че ще зазимявам чешмите и ще прибирам мушкатата скоро.

                Коментар


                  Това за косачката е хитро, не го знаех.
                  Ние мушкатата и сакъзчетата вече ги прибрахме в мазето, както си бяха в саксиите, само че много бързо почнаха да им пожълтяват листата, не знам защо...
                  Сложих и буркани върху розите, които преди около месец вкорених, дано се хванат. Иначе и ягодки насадихме, явно сме избързали за тях, но каквото стане, няма да ме е яд.
                  Имам желание за някоя друга овошка, но трябва да се хванем да изкопаем първо дупките за тях.

                  Да ви питам - събирате ли компост, и как точно? На обособено място ли го правите?

                  Коментар


                    Ние засадихме също рози, но ги сложих под шишета от минерална вода от 1.5л.

                    Коментар


                      И моите до онзи ден бяха под пластмасови шишета с малко отворче да "дишат", но от баба знам, че като стане много студено, ги слагаше под стъклени буркани, за да поддържат по-лесно нормална температура. За пръв път го правя без нейна помощ, на пролет ще пиша дали са оживели и са се хванали...

                      Коментар


                        Тука в селото една баба ни каза - бучкаш розата, на 5л пластмасова бутилка режеш дъното и слагаш отгоре. Като почне да се запролетява махаш капачката, като се стопли махаш бутилката. Показа ми го пролетта като махаше шишетата.

                        Коментар


                          И ние слагаме шишета като ги насадим да не студуват.
                          Пред имота имам дере с път но пътя не е нанесен и сега кметския намесник - нещо май е против да изравня пътя и да сложа чакъл .
                          Пътя го има от 100 години само трябва малко да се изравни да минава кола .
                          Трябва да давам някаква молба в поземлената комисия да се нанесе пътя поне 50-60 м -
                          Кви са тея кметове някой като прави подобрения по селото да го спират не че нещо зависи от него но може мръсно да направи.
                          Последна редакция от kluchar; 16.11.2021, 18:23.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            Хубаво е, че ми потдържате темата активна
                            От година някъде не съм стъпвал в моята селска... къща, поради ред причини, обаче наскоро се заговорихме с един приятел и лека полека пъзела взе да се нарежда
                            Най-важното - имам някаква визия, как може да се съживи това нещо, без да се налага тотално бутане.
                            Текущите 2 отделни къщи да се обединят в 1 дълга едноетажна с голям хол, 2 спални, кухня, баня с тоалетна, мазе за вино и рикия, а отпред голям навес за летни алкохолни забавления
                            Трябва единствено да се провери дали това е възможно, понеже двете къщи вървят малко под ъгъл залепени, което може да е кофти за покрива, но със сируност има някакво решение на това.
                            Сега остава да се спъна в едни 50-100 хил. лева и започвам


                            Click image for larger version

Name:	250113753_479221556567012_8033531152024112979_n.jpg
Views:	1
Size:	35,8 KB
ID:	2099265
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              Като търсехме къща попаднахме на такава с подобно разположение. С тази разлика, че навеса беше 'усвоен' с дограма. Проблема бе, че заради навеса стаите не виждаха грам слънце и дори денем вътре трябваше да се светва лампа. Съобрази откъде ти гледа слънцето, защото зимата слънце през прозореца ме кара да спирам парното даже на 0 градуса вън, а облачно време значи да топля дори да е 15 градуса вън. Може би само една част да е навес, може би една част навес, другата пергола с нещо което пази сянка лятоска и се маха зимата.

                              Коментар


                                Тревичката ми става супер.

                                Коментар

                                Working...
                                X