Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    И аз така мисля за провисването. Като алтернатива на облицовката може да помислиш за поликарбонат, става много приятно.

    Коментар


      #32
      Не съм фен на поликарбоната, но ще го имам в предвид. Трябва да се разходя по магазините.
      Иначе проекта по-горе, без диагоналите го мисля само, ако ще е с ламарина, защото ще е леко. За дърво и нещо по-тежко ще го преработя, според това, каквъв материал намеря.
      Уравнение с много неизвестни, чакам почивните дни, че да поработя
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #33
        Май ще трбва и някакво доплнително укрепване на голямата врата
        малко е както сега на проекта само отвън -
        Като гледям къщата имаш и ти да чиститш треви храсти това е първо кото трябва да се направи
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #34
          Ако вратата е рамка и ламарина, не ти трябват дагонали. Ламарината я спъва достатъчно. Поветът, който е като лиани, не го изрязвай ниско. Напролет, като тръгнат соковете, пробиваш дупка в пънчето и сипваш Раундъп - гарантирано унищожаване на корена. Същото важи и за джанки и прочие.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #35
            На поветът въобще не мога да му хвана края, има корени и лиани навсякъде. Каквото видя - махам
            Беше пуснал корени и в плочата на покрива на старата къща, та малко е я наронил, трябва да я позамажа и нея някой път.
            Джанки и дървета съм ги кълцал височко, че да не ме спъват, като ги изчистя от двора направо ще им изровя и премахна корените.

            Предишните собственици са планирали да има и камина в единия ъгъл на всекидневната. И аз така го виждам след време, въпроса е, че няма изграден комин нагоре, та и това ще се уча как се прави, барабар с покрива. Излизат задачки от всеки ъгъл, все повече започва да ми харесва
            Прикачени файлове
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #36
              Човече, в голям филм си се вкарал с тази къща Дано да имаш достатъчно свободно време и дълбок джоб. Аз лятото правих основен ремонт на апартамента и за едни 80 м2 какво мерене и умуване беше за всеки един детайл, а колко пари глътна не е истина. Обаче има и друга гледна точка... ако е на хубаво място къщата и си я стегнеш през годините - много ще й се кефиш след това. И то не само ти, а живот и здраве и децата ти. На жена ми дядото навремето и той така с години и мерак е правил вилата им, ама сега лятото всеки уикенд с децата сме там - релакс, барбекю, чист въздух. Някак си като се откъснеш от големия град и лудницата, много много по-добре си почиваш. Всеки път го споминам с добро човека.
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #37
                За апартамента не ми се говори. Това лято правих ремонт на коридора, който е по-малко от 6 квадрата + смяна на 5 врати и сметката дойде на малко под 5000 лв., без никакви заигравки като декорация.
                Догодина ще хвръкнат още толкова за стая на детето и освежаване на кухня и хол, че за 3-4 години се събраха доволно ръчички и картинки с химикал по стените

                А коридора се получи добре - чистичко и новичко, като се има в предвид какво беше...
                Прикачени файлове
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #38
                  Поликарбоната като го напече слънцето да 2-3 години става на нищо... иначе е 6-7 лв./кв.м.
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #39
                    Има си поликарбонати с ув защитен слой.

                    Коментар


                      #40
                      Има, наистина, но бих го използвал за някаква по-модерна инсталация, тук търся по-естествено излъчване на материалите.

                      Имате ли някакви отзиви за евтин инверторен електрожен за около 150-200 лв.?
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #41
                        За инверторен не мога да дам оценка, освен, че е по-лек. Иначе имам едно електроженче от Лидъл, което ми излезе 85 лв, но за целта, за която съм го взел, върши работа. Направих си вратичка от железни профили, а заварките станаха перфектни. Заварява профили до 3 мм без да се замисля, но на по-дебели железа му идва малко нанагорно. Иначе си има защита и досега два пъти съм го чакал, когато съм заварявал нещо по-дебело.
                        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                        Коментар


                          #42
                          Тези от лидъла мисля, че са макс 80 ампера, което си е малко.
                          Гледам ги разни по 150 ампера, които стават за 2.5 мм електрод, но не ми се иска да се хвърлям съвсем на сляпо.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            Че аз само с 2.5 мм електроди си го карам. Виж в олх, поразгледай из интернет, все ще намериш нещо, което да ти хареса.
                            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                            Коментар


                              #44
                              Ясно, че става, но си е наръба на възможностите му. Иначе ако случайно пуснат такива в лидъл, бих взел, най-малко заради 3 годишната гаранция и доказаното качество на Парксайд. Имам 3 техни инструмента, които ако имаха крака, отдавна да са избягали
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #45
                                Наскоро пробвах у един приятел инвертор Райдер, заварява добре с 2.5 и 3.25 мм. За любителски цели е добър, купил го е за под 200 лв. С трансформатор не се занимавай.

                                Днес ходих до село да нагледам къщата и наминах покрай твоята - доста работа те чака! Къде ще изхвърляш боклука и с какво? За портата - имаш добри колони, разчисти отдолу да се види там как е.
                                Как седят нещата с тока?
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X