Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как е при Вас тревата,въпреки сушата(тук не е валяло 2м ,че и повече) пак има трева и бодили за косене.Днес привечер ще ходя да свърш тая работа.

    От както поливам редовно,върви добре.Гъста,здрава,едра.Но като цяло расте по-бавно от пролетта и лятото.Е,вчера,само 5 чувала трева съм изхвърлил.На старата част съм оставил детелина да расте колкото иска.На другата си е райграс.Като цяло бурени няма.Тук там по някое глухарче,но видя ли го ,веднага го изкоренявам.За сега съм доволен как върви ливадата.
    П.П.Обаче нещо се случи с гроздето.От около 2седм. почнаха да капят и пожълтяват листата на лозите,а самите гроздове вече на са плътни,а тук там има зрънца.Изпопадаха.Така,както се точех за поне 20л. ракия,май и 5 няма да има.
    Последна редакция от pavyan; 31.08.2020, 07:38.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      Аз мисля на пролет да засея с детелина, дали ще е добре за около 1дка?

      Коментар


        Аз мисля на пролет да засея с детелина, дали ще е добре за около 1дка?
        Мисля,че ще е добре,защото градинарят,които ми направи ливадата,ми препоръча да оставя детелината.Първоначално исках и старата ливада да я направя с райграс,но той ме разубеди.Единственото неудобство е,че като порасне повечко и отдолу задържа много влага,та се коси трудно.Иначе е много красиво,особено като нацъфти.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          Мисля,че ще е добре,защото градинарят,които ми направи ливадата,ми препоръча да оставя детелината.Първоначално исках и старата ливада да я направя с райграс,но той ме разубеди.Единственото неудобство е,че като порасне повечко и отдолу задържа много влага,та се коси трудно.Иначе е много красиво,особено като нацъфти.
          Какви пари ти взе градинаря и за каква площ?

          Коментар


            Какви пари ти взе градинаря и за каква площ?

            3,50лв. на кв.метър,като това включва абсолютно всичко.В смисъл,че той си докара машини за разрохкване и подравняване,пясък,специална пръст,тор,семена.Почистиха мястото от бурени и камъни,като отпадъка го натовариха в камиона си.След тях не съм пипал нищо,освен да поливам и кося.
            1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

            Коментар


              Някой би казал 'много пари', но като знам колко труд е това ако го свършиш сам...според мен е добре цената. Особено ако вкарват и някаква гаранция, тип че няма да израснат бурени от пръстта дето са докарали.

              Детелина и аз харесвам, тя задушава всичко под нея, само като се окоси стои пършиво първите няколко дни.

              Заредих пелети за зимата. Ще изчакам да позастуди да си направя профилактиката на котела.

              Коментар


                Някой би казал 'много пари', но като знам колко труд е това ако го свършиш сам...според мен е добре цената. Особено ако вкарват и някаква гаранция, тип че няма да израснат бурени от пръстта дето са докарали.

                Детелина и аз харесвам, тя задушава всичко под нея, само като се окоси стои пършиво първите няколко дни.

                Заредих пелети за зимата. Ще изчакам да позастуди да си направя профилактиката на котела.

                Пръста не е от някой изкоп,а пакетирана на бали.Някаква,подобна на тази от чувалите за цветя.
                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                Коментар


                  Три дни работа на корем.Поставях врата на килера(взе ми здравето докато и нивелирам),рязане на пяната,подмазване.Възстановяване на прозореца на банята-кит,шкурка,боя.Косене,макар че тревата вече не расте бързо.Събиране на опаднала шума,бране и чистене на лешници.Но си имах гостенин от чужбина,та ме помогна както в работата,така и в яденето.Шкембе,скара и т.н. вкусотии,че ги беше позабравил като вкус гостенинът.Та в шеги и закачки отлетяха и тия 3 дни.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    Днес пооплевих малко бурени , мъчих се да бруля ореха(напълних една чанта). Добре че няма трева ,че ми е мъка с нея.

                    Коментар


                      Пък аз си живея на село откакто се помня. Вече ми омръзна да се занимавам със зеленчукова градина. Реших да засадя мини плодни дръвчета и да посея трева, която не се нуждае от много грижи. Като че ли нано бяла детелина е най-подходяща. Но не знам каква подготовка на почвата трябва да се направи преди сеитбата. Тази година яко буреняса градината, понеже нямам време да плевя. Много щир има, който узря и си хвърли семената. С какъв препарат мога да ги убия есента при прекопаването? А за детелината четох, че пуска много корени. Разпростира ли се много настрани, и как може да се ограничи? Защото градината е малка и е на двама собственика, оставили сме една пътека за граница между дяловете. Притеснявам се да не пусне дълги корени под пътеката, която е широка 40-50см. , и да проникне в дяла на съсобствениците?
                      FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

                      Коментар


                        Аз съм на мнение по добре да гледам 20зайчета от колкото да гледам домати - първо не мога да копая продължително време кръста ми прави проблем
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          И аз си купих къща на село в еленския балкан.

                          Не просъществува много сълго. Около месец и половина...в Неделя изгоря до основи.

                          В тази връзка търся купувач на дялан камък (декар и половина двор с дувар) и тикли (каменни плочи) за покрив.

                          Та такива ми ти работи...
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            Много съжалявам за къщата ще намериш друга по хубава -
                            Къде в Еленския балкан нали София.- Перник .
                            Аз все се каня да застраховам къщата на Извор ама все не идва времето-
                            Сега пускам лампа на патетата седи само една фасунга - и все си мисля да не стане нещо .
                            Последна редакция от kluchar; 16.09.2020, 22:31.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              Слав написа: Преглед на мнението
                              И аз си купих къща на село в еленския балкан.

                              Не просъществува много сълго. Около месец и половина...в Неделя изгоря до основи.

                              В тази връзка търся купувач на дялан камък (декар и половина двор с дувар) и тикли (каменни плочи) за покрив.

                              Та такива ми ти работи...
                              Съжалявам за къщата, какво се е случило?

                              Коментар


                                По невнимание стана или по-скоро по нелеп начин.

                                Изгорих храсти и клони от двора, който не е бил чистен от над 15 години. Изгорих всичко и вече беше минал поне час. Горих ги малко по малко, защото бяха на голям куп и всичко беше видимо наред, но привечер пламна покрива.

                                Според пожарникарите искра е влязла с помощта на вятъра в подпокривното пространство. За мен лично много необяснимо, но явно стават такива неща...???

                                Самото огнище никъде не се разпространи, нито около него нещо се е запалило. Както и да е дойдоха момчетата, главния погледна и рече, че ще я гасят цяла нощ и ще изгори до основи и така и стана. Това е съвсем накратко
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X