Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тука се каза как да се изгонят .
    има случай когато коте- мишки -кучета не са беззащитни а натрапници
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      blue_coconut написа: Преглед на мнението
      Прекръстете темата на "Различни начини как да убиваме беззащитни животни", а? Сигурна съм, че има други, далеч по-цивилизовани начини да изгоните натрапниците, а не да ги мъчите и убивате.
      Извинявай, ама защо мислиш, че говоря за убиване на беззащитни животни. С пищовчето, което предлагам не може да се убие котка. Не знам за какви цивилизовани начини говориш, но съм опитвал с благи думи да ги прогоня и не става. Не съм и съгласен, когато лятото вечерям навън и вляза за нещо в кухнята, на масата да се качат котките, които обикалят наоколо и да ми отмъкнат половината вечеря. Сега е зима, все още само си седят на перваза на прозореца, но за лятото пак ще си набавя пищов. Тогава само седят до оградата и не смеят да припарят до масата.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        Според теб с въздушен пистолет, ако го отсреляш, ще си стане и ще си замине по живо по здраво ли? Друго е, ако целиш само и единствено да ги сплашиш, но аз не го разбрах така от мнението ти.
        А пък да ги натровиш с антифриз (към другия колега се обръщам) е крайно жестоко - май не сте гледали какво се случва послее, как им излиза пяна от устата и умират в агония и адски мъки няколко часа. Това е всичко друго, но не и хуманно отношение към живо същество, било то и натрапник...
        Към момента за никакви цивилизовани начини не говоря и нищо конкретно не цитирам, тъй като не съм така запозната, не ми се е случвало да се боря с котки и кучета натрапници. Тези на село едвам припарват до вратата, за да им дам храна. Казах само, че има и "други начини".
        kluchar написа: Преглед на мнението
        кучета не са беззащитни а натрапници

        Не съм съвсем съгласна, според мен всичко тръгва от хората, животните не се раждат поначало озлобени. По тази тема мога много да говоря, но не мисля, че тук е точното място.

        Последна редакция от blue_coconut; 17.02.2020, 08:39.

        Коментар


          Целта не е трепане, тровене и подобни. Най-малкото, защото наоколо има и домашни животни и малки деца. Но даже и да ги нямаше едва ли бих подходил така.

          Взех от един магазин един соларен уред, забива се с колче и си има датчик за 6-7 метра на 120 градуса. Издава едни звуци (и аз ги чувам), нощем светка с ледове. Бучнах го в градината, засега в зоната му котка не съм видял, видях извън зоната му. Понеже уреда го събуждат разни движения на треви котката според мен го чуваше, но може и така да ми се струва. Което не и попречи да си свърши работата (голям напън беше, цяло раждане). Искам да се убедя все пак че върши работа и ще кача уредчето на чардака. Мисля и да завия горе диванчетата с нещо шумящо, котките едва ли ще им е приятно. Само трябва да измисля какво да е, че хем да шуми, хем да не запарва отдолу и да тръгне мухъл, хем ако все пак си свърши котка работа отгоре (щото тая гад тъй си отмъщава) да не пусне надолу към диванчето. А, и да не шуми от вятъра, че спалнята е до чардака, а аз спя като перце. Ха сега де?

          Чудя се ако оставям светнато дали ще има ефект, предполагам на котката няма да и е приятно да е на осветен чардак и нея да я виждат, а тя да не вижда. В сферата на фантазиите вече си мисля за манекен, който да оставям да седи на диванчето и чат пат да му сменям мястото. Но за него няма да питам откъде, че зевзеците тука ще ми препоръчат от онея, надуваемите..

          Тея дни трябва да се образовам малко как се подрязват лози, че имам тука едни бучнати дето съм им хвърлил око да ги махам. Може да им дам шанс тая година. Овошките май поне още месец трябва да изчакам да ги подрязвам. Съвета на тъста беше 'Като прелети птица трябва да може да мине през короната'. Доообре...

          Коментар


            Ето може би новата придобивка
            Тази е много по близо до София.
            Още водим проговори
            дано стане работата скоро - има работа по нея но не толкова -
            -Click image for larger version

Name:	IMG_20200223_171011.jpg
Views:	1
Size:	60,9 KB
ID:	2098814Click image for larger version

Name:	IMG_20200223_171209.jpg
Views:	1
Size:	59,8 KB
ID:	2098815
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              Дано да стане както си го решил, ама ти имаш много свободно време , аз втора селска къща не бих взел...

              Коментар


                Няма да е втора
                а продавам едната и взимам тази
                Тя е близо и по може да се ходи за 30 минути с. Пожарево има вода ток.
                Има голям проблем-- комшията е роднина на собственичката тя не е ходила от 10 години
                Той ползва двора дори имал нахалство да затвори улицата към двете къщи сложил врата .
                Разбутал оградата около къщата към неговото сложил- кола водоноска .
                Може да се минава и от другите комшии пак роднини там е празен двор има и врата между дворовете-
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  Is1 миналата година подрязах лозите до дъно и нищо,дадоха доволно грозде.Тази година ще ги режа на 2-3-та пъпка,пък да видим.Когато се появят гроздовете,почвам да режа излишните ластари.Хем жената прави лозови листа за зимата,хем слънцето огрява гроздовете и не се хаби енергия за нераждащи клонки.И така цяло лято
                  Вчера закупих две палета червен камък и почвам да се настройвам за правене на пътеки и облепване на основи.Но трябва да се качат малко температурите,че сутрин земята е замръзнала.Отделно почнаха ремонтите и в новия апартамент,та и там доставка на материали.
                  П.П.За котките-махнахме дивана и сложихме пейка.Изчезнаха.От "Практикер" намерихме шалтета,но вечер ги прибираме.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    Едно усещане се заражда в мен. Че както аз искам да изгоня котката - така и тя иска да изгони мен. Аз обсаждам местата откъдето минава. Тя обсажда местата откъдето минавам. С купчинки и локвички (хапвате? сори ). Пред всички врати (включително и портата) дискретно се минира.

                    Гледам в Лидл тази седмица има 'предпразна мрежа'. Ако е това което си мисля, ще мога да блокирам пътя за качване на чардака.

                    Мисля да почна да вкарвам колата под навеса напред. Обаче некомфортно някак, тесничко. Жената не смее. В един сервиз бях видял като влизаш в халето насреща една лъскава ламарина открай докрай, в която да си виждаш отражението. Много удобно. Мисля си да ида до някой склад за ламарина да проверя, но ако някой може да ме насочи какво да търся точно и до колко пари ще съм благодарен, да не се нашия излишно.

                    Работя над себе си тези дни, да свикна да хвърлям. Място има бол, обаче точно имането на място започва бавно да превръща тук там във вехтошарска история имота. Трудно ми е да свикна, че времената вече са други, и вместо да пазиш 5 години идеалната сопичка 50см, по-хубаво като ти потрябва след 5г да си купиш нова. Така звучи нелепо, но като го умножиш по 100 аналози на тази сопичка...придобива смисъл.

                    Коментар


                      Това с хвърлянето-трудна работа.В мястото има гараж,а аз съм от 7-8год.там(цялата сага е малко дълга и сложна),та всичко което трябва да се изхвърли,отива в гаража(там кола не се паркира).Всяка година,лятото,тоя гараж се почиства основно и винаги остават разни неща,които може или много трябват в тоя момент.И така с години.Но пък ето ти пример-в събота се счупи дръжката на входната врата.Бравата вероятно е от 70-те години.Обикалях по магазините-такъв модел не се произвежда,а новите са по-големи и не пасват.Разрових се в гаража и опааа,намерих точно същата брава,нова,опакована.Та ,те така с изхвърлянето.
                      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                      Коментар


                        Мисля да почна да вкарвам колата под навеса напред. Обаче некомфортно някак, тесничко. Жената не смее. В един сервиз бях видял като влизаш в халето насреща една лъскава ламарина открай докрай, в която да си виждаш отражението. Много удобно. Мисля си да ида до някой склад за ламарина да проверя, но ако някой може да ме насочи какво да търся точно и до колко пари ще съм благодарен, да не се нашия излишно.
                        Вземаш една топка за тенис. Провесваш я точно срещу волана, да опира в стъклото. Когато жена ти паркира колата, да цели топката и като се опре в стъклото - спира.
                        Моята така се научи да паркира в гаража. Иначе все се опитваше да влезе в канала.
                        Последна редакция от dabadaba; 25.02.2020, 09:59.
                        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                        Коментар


                          Или още по лесно - чувал пясък пред едната предна гума, като опре гумата и знаеш, че си на правилното място в гаража.

                          Коментар


                            todorakiggg написа: Преглед на мнението
                            Или още по лесно - чувал пясък пред едната предна гума, като опре гумата и знаеш, че си на правилното място в гаража.
                            Глупости, чувалът не се вижда от мястото на водача, а топката е точно пред носа му.
                            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                            Коментар


                              Няма нужда да го виждаш, ама иначе мерси за мнооо компетентния отговор

                              Коментар


                                Извинявай, ако съм те засегнал, но какъв е смисълът от чувала, след като няма нужда да го виждаш и как ще помогне на водача да намести колата правилно? Може да помогне единствено да не се блъсне в стената отсреща, а дали ще паркира много вляво или вдясно проблемът пак си седи.
                                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                                Коментар

                                Working...
                                X