Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте.Като чета как се борите с проблемите по къщите си реших и аз да споделя моят.Имам къща (вила) в Габровско Тревненският Балкан.Преди около 20 дена поради сушата каптажът пресъхна и няма вода,имам вода за още два уйкенда и ако не завали скоро дъжд вода няма да има. Решил съм да направя сондаж и вече съм говорил с две фирми които работят в региона но все още незнам как да постъпя.Едната може да направи геоложко проучване за което ми иска 1000лв. и след това да ми направи сондажа,а другата казва идваме и дупчим където кажеш.Цената на метър е доста солена и на двете фирми и се чудя какво да правя.Ако някой е правил сондаж моля да сподели кое как се е случило.Аз не вярвам че има добронамерени фирми в Бг.които ще ми спестят пари при условие че могат да ги вземат,в смисъл че след проучване ще ми изкопаят възможно най плитката вода при условие че ще си платя и по дълбок сондаж.Моля ако има някой който знае в Габровски регион фирма която се занимава с тази дейност да сподели.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    Коментар


      Събота и Неделя има панаир в Садовец.
      И на Луковит е тая седмица, ама не можем да мръднем с жената, че чакаме наследника да се появи всеки един момент
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        Милене, а комшиите как се справят с проблема? Някой дали не е минал по този път?

        В Офроуд форума си спомням имаха дооооста голяма тема за сондажи, включително с мнения от такива правещи ги.

        Ех, тревненския Балкан ми е любим, даже се чудим с жената дали да не палим кемпера този дълъг уикенд в тази посока.

        Коментар


          Пресни наблюдения от сондаж до вилата (вилата е с кладенец от преди 30 години, за уикендите има вода, имаме и цистерна 2 кубика), като този сондаж НЕ Е свързан с мен - дойдоха, дупчиха над 60 метра, изкараха вода, набиха тръбите, помпата, помпиха няколко часа и си заминаха. На другия ден помпата започна да вади пясък и спря, съответно - изкараха помпата и в момента стърчи една тръба, явно чакат помпа. Като цяло, опита ми със сондьори (вербален) е, че взимат парите на метър, а дали ще изкарат вода и ще я има... не ги ... Ако случайно в следващите дни нещо се промени по съседския сондаж - ще пиша. Друг съсед пролетта би сонда, водата при него стига да наводни 2-3 съседни места..., но там взеха парите седмица след като водата не спря. Плати нещо от сорта на 15000лв. за цялата работа. Сондаж, помпа, хидрофорна система, но при него сондажа ми направи впечатление, че е с по-голям диаметър и дупката и тръбите.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            Взимаш два стоманени тела и си правиш багети с тях ще видиш дали има в имота вода. Има фирми където с уреди гледат дали има вода къде и колко. Дават документ че гарантират Пернишки район било 300 лв. Сонда е 80-100лв на метър. За 15000 ще си сменя къщата-вилата на друго място където има вода.Търси обяви за со даж с обследване.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              То хубаво да си направи багети,ама не се получава при всеки,при баща ми мърдаха,при мен са като заварени.Аз преди два месеца засипах сонда 23м заради много фин пясък,грешката ми беше че използвах вибрационна помпа,и долните тръби бяха надупчени.
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                Миналата година,пробиваха нова сонда в двора на тъста.
                Старата и новата са на около 10 метра една от друга.
                В старата водата е малко.
                Помпа 1 цол я изпразва за 5 минути.
                В новата има много вода и не свършва.
                Пробиха я за около 2 часа със самоделно тракторче.
                Машината работи добре в песъчлива почва,в каменисто място не и харесва и работи бавно.
                Доста често захапва камъните,и трябва да се спира и да се вдига свредлото,за да се освободи.
                Бе планирано да се пробива 12 метра,но удължиха тръбите до 13 метра.
                Цената бе около 400 лева,като сондьорите си носеха тръбите,долните бяха нарязани с ъглошлайф.
                След поставянето им,бяха засипани с филц,не се използва пясък.
                Не са изследвали,къде да е новата сонда,казаха,че ще е "ето там" и започнаха да пробиват.

                При нас водата е плитко,на места "тръгва" от 3-4 метра.
                В 16 метрова сонда,с 2 цола помпа,водата не свършва.
                Предимството да живееш в низина
                Наблизо е Средна гора.Хората там се оплакват,че лятото са на воден режим.

                Коментар


                  Багетите ги има и са медни.На мен нищо не ми се получава,зетя ходи из двора ама май и на него нищо не му се получава.За момента имам една точка на която уж трябва да има вода и след празника ще водя и друг човек и той да си каже мнението и се надявам да се покрият с предният но ще видим.Съседите до нас имат сонда и е 30м.като водата е излязла на 20м.Отгоре до нас водата е на 40м.вляво под нас е на 4 м.а малко по надолу е пак на 40м.Викнеш ли фирма тя ще намери вода,може и 200м.сондаж да направи и пак ще изкара вода.Искам да си спестя главоболията и ненужното плащане и незнам как да постъпя.незнам,просто съм в патова ситуация.Ще викна фирма и накрая може да платя една суха дупка поради изчерпване на бюджета.Никой не дава гаранция за нищо.Изчел съм доста теми по форумите и само един се е съгласил да приспадне половината разходи ако не излезе вода.Чакам дъжд и каптажа пак да тръгне.
                  Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                  Коментар


                    При мен като сложа багетите дори шише показва
                    не мога да разбера само колко е водата и каква дълбочина
                    но дали има показва веднага .
                    Последна редакция от kluchar; 19.09.2019, 18:43.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      Подземна вода има навсякъде, това с пръчките ми изглежда като чисто шарлатанство. Прехвърля се отговорността на свръхестественото, ако някъде не излезе вода, ако пък излезе - ехаа, магия :D
                      Вода може да излезе и на 5 метра, но е важно в какво количество е. Колкото по-дълбоко се копае, толкова повече се увеличава шанса да уцелиш повече от един "поток" и да имаш стабилен запас.
                      Четейки описанието, което си дал за съседите, подозирам, че ще намерят вода между 20 и 30 метър, ама това май е кофти цифра за копаене.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Подземна вода има навсякъде, това с пръчките ми изглежда като чисто шарлатанство. Прехвърля се отговорността на свръхестественото, ако някъде не излезе вода, ако пък излезе - ехаа, магия :D
                        Вода може да излезе и на 5 метра, но е важно в какво количество е. Колкото по-дълбоко се копае, толкова повече се увеличава шанса да уцелиш повече от един "поток" и да имаш стабилен запас.
                        Четейки описанието, което си дал за съседите, подозирам, че ще намерят вода между 20 и 30 метър, ама това май е кофти цифра за копаене.
                        Аз се надявам да е максимум до 20 или малко отгоре,поне един път да е на късмет.Надявам се до един месец да има някакво развитие.
                        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                        Коментар


                          Следя темата,оглеждам се и аз за къщичка из някое околно селце.

                          Коментар


                            Ако е Стара Загора има на много по добри цени
                            Тук около София са скъпи .
                            Гледаш в населеното място да няма много изоставени да има нови или ремонтирани къщи .
                            Да има ток/вода прекарването им е свъръзано с много документи и разправий- демек пари.
                            Покрива добре ли е и къщата ще е добре.Ако ти пречат и / ромите/.

                            Днес сложих тръби и тоалетната ще има и баня.
                            Дано и водата дойде скоро.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              Сменихме дограмата,"обърнахме" прозорците,сега ме чака бутане на стара постройка.Но това за началото на септември.Но е много работа,защото старата постройка има мазе,което граничи с къщата.Трябва да зазидам вратата,през която се влиза,да изолирам основите в мазето с гумено платнище,за да може като се насипе с пръст,да не мокри основите.Изобщо....
                              Е да,ама не!Бутнахме постройката и си е.а мамата.Оказа се,че двете къщи са с обща стена,старата е с гредоред,който е вкаран в тая обща стена.Гредите стъпват върху пояс,направен от две греди,а не от бетон.Та тоя пояс е изгнил и счупен.Отделно,когато са запълвали разстоянията между гредите,са ползвали секви парчетии от тухли и камъни с хоросан и сега всичко падна..С две думи-стената виси!!!.Днеска трябва да я подпрат с кюнебеци и греди през дупките от гредореда и по най-бързия начин трябва да се правят колони и пояси.Просто нямам думи!
                              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                              Коментар


                                kluchar написа: Преглед на мнението
                                Ако е Стара Загора има на много по добри цени
                                Тук около София са скъпи .
                                Гледаш в населеното място да няма много изоставени да има нови или ремонтирани къщи .
                                Да има ток/вода прекарването им е свъръзано с много документи и разправий- демек пари.
                                Покрива добре ли е и къщата ще е добре.Ако ти пречат и / ромите/.

                                Днес сложих тръби и тоалетната ще има и баня.
                                Дано и водата дойде скоро.
                                Тук цените са леле мале,за пълни руини искат по 20 000лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X