Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мишо, само да ти кажа че заради подобна инвестиция цяло лято ме бъдикат че тормозя котката
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Честито, пожелавам ти бързо и лесно да ти върви всичко, за да можеш да организираш национално форумско барбекю в двора.

      Пък поглеждай и темата ми за отопление и изолация на къща, може да споделиш някоя идея, а защо не и да "попиеш" такава.

      Коментар


        #18
        Та, като говорехме за майстори, преди малко ми обявиха 1300 лв. цена за порта ~3х2 метра. Най-обикновена, с ламарина и профили
        Познайте кой ще кове порта...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #19
          Нещо такова ли струва толкова пари
          https://bazar.bg/obiava-23512097/zheliazna-vrata
          или
          https://www.olx.bg/ad/komplekt-zhely...tml#d7f400cf8a
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #20
            Нещо подобно като изработка.
            1 малко крило към метър и едно голямо, залепени едно за друго.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #21
              Да не е направиш да се отваря заедно че след време ще имаш проблеми
              ако в средата няма колело и да е по здрава-
              ако е такава по добре Click image for larger version

Name:	вратаооооогг.jpeg
Views:	1
Size:	84,1 KB
ID:	2098105
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #22
                Сутринта тръгнах да чертая схема на дървена врата, обаче в последствие размислих и ще я направя 1:1 с втората снимка.
                При положение, че ще я ползвам 3-4-5-10 пъти месечно, няма смисъл от сложни и скъпи конструкции, отделна малка врата и т.н.
                Цената на една летва 70х200 см в хоум макс е от порядъка на 10 лв... Ако не намеря някакви по-евтини, като нищо ще ги заменя с някаква ламарина.
                Прикачени файлове
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #23
                  Сега разгледах снимките, съседи сме
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #24
                    Браво.
                    Аз пък преди половин година купих един апартамент във Враца, почнах ремонт и съм до никъде.
                    Замразил съм го засега до пролетта, и се надявам да свърша всичко до началото на лятото.
                    Само като си помисля за майстори и ми се изправя косата.
                    Един ме въртя 2 месеца за едни ВиК... накрая си остави ръцете... а уж ми го препоръча шефа на ВиК-то.
                    Ама то като не съм там до него, така става. Вече съм си взел поука. За следващия майстор (дето ще ми лепи плочките в банята), ще си взема отпуска и плътно до него.

                    Коментар


                      #25
                      Сутринта тръгнах да чертая схема на дървена врата, обаче в последствие размислих и ще я направя 1:1 с втората снимка.
                      При положение, че ще я ползвам 3-4-5-10 пъти месечно, няма смисъл от сложни и скъпи конструкции, отделна малка врата и т.н.
                      Цената на една летва 70х200 см в хоум макс е от порядъка на 10 лв... Ако не намеря някакви по-евтини, като нищо ще ги заменя с някаква ламарина.

                      Честита къща!

                      Ако ще правиш като вратата на втората снимка конструкцията ще е доста по-здрава ако на образуваните триъгълници пуснеш по една височина към хипотенузите от същия профил. Тогава може и профила да е по-тънък.

                      За летви провери и в Топливо.
                      Последна редакция от ls1; 04.12.2018, 23:10.

                      Коментар


                        #26
                        Честито, вратата е добра като идея. Само ти предлагам една корекция на диагоналите, за да нямаш провисване. Долната точка трябва да е при пантата, както е долния диагонал, а горната срещуположен ъгъл. Прилагам схема, как да коригираш горния диагонал - оцветено в червено. Също и схема на вече провиснало крило. Успех !
                        Прикачени файлове
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #27
                          Благодаря за поправката. На няколко места видях точно този дизайн и ми се стори по-добър, но откакто бях надраскал това горното.
                          В крайна сметка ще я правя с метална рамка и 2 еднакви крила с по 1 диагонал, така че няма да има ядове с провисване
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #28
                            Пак съм Аз
                            Вчера отново успях да отделя 3 часа по "проекта".
                            Този път се качих на плочата и се заех с лианите, които бяха опасали покривите и плочите на двете постройки. Бяха влезнали дори под керемидите.
                            На първата снимка горе-долу се вижда прогреса и съм оградил свършеното, но беше на свечеряване и качеството е малко кофти. На живо нещата са брутални, говорим за повече от 5 кубика бурен
                            След като осъзнах, че това количество бурен почти запълни цялото пространство пред къщите, реших да се преместя в двора, където отсякох няколко джанки и бодливи салкъма, за да направя някаква пътека към задната част, където да пренеса тези бурени и клечки. Мачетето отново беше верен помощник в тая борба, просто е незаменимо. Нито с моторен трион, нито с резачка може да свърши с такава лекота това, което върши мачетето. Тях дори не мога да ги промуша през храсталака, в който се завирам Но въпреки това другия път ще си взема едно ръчно трионче, че има няколко по-дебели джанки, които стават за огрев
                            Хубавото е, че успях да прегледам покрива на "новата" постройка, за сега е стабилен, но по-нататък ще хвана да го прередя, че и един комин за камина да направя. След като махнах храсталаците открих, че под стряхата на стария покрив има 2 реда със здрави цигли <3

                            Преди да започна чистенето, минах и през селския строителен магазин, който за късмет работи и в неделя. Харесах си профили за портата - 40х40х600 см - 27 лв., какво му плащаш, в града май са по-скъпи...
                            И те пък само 4 бройки имат, точно колкото ми трябват, дано не ги продадат до другата или по-другата седмица
                            Има и много готини нагънати ламарини, които ще излязат още стотина лева и като цяло материалите за портата ще дойдат към 250 лв. Дори се замислям да си купя и електрожен, все ще трябва за това-онова.
                            Струва ми се добре, спрямо 1300 лв., които ми обявиха за същата порта от фирма...
                            Туй то, другата седмица отново в боя
                            Прикачени файлове
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #29
                              Това е обновения проект за портата. Все още не знам колко ще ми струват дървени летви около 10х100 см, но май ще да е с някаква щампована ламарина, че ще стане по-лесно и е с минимална поддръжка после.
                              Прикачени файлове
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #30
                                1.Смятам,че с дъски ще е по красиво,отколкото с ламарина.Поддръжката не е кой знае какво-1час работа в годината.Обаче трябва да избереш с какво да обработиш дървото-вероятно с лак,че по-малко старее.Желязото-ръждопреобразовател и хубава боя.
                                2.При така нарисуваната врата,без обтегачи,смятам почти на 100% ,че ще провисне.
                                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                                Коментар

                                Working...
                                X