Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не е нужно да копаш. Достатъчно е да намокриш хубаво за да стане по мека земята. След това с гребло малко да я разровиш и хвърляш семената. Отново с греблото да ги покриеш с пръст и поливаш леко на "дъжд". За няколко дни тревата ще покара, но иска поливане постоянно иначе започва да жълтее и да става редка. Трябва си поливане сутрин и вечер иначе не става нищо. Също така гледай да купиш някоя хубава трева иначе започват детелини и какво ли не да разсте и после трябва да слагаш неща които да ги махат.

    Коментар


      Я, като гледам видеото и чета съветите на Чавето - не било трудно.

      А може ли препоръка за конкретен модел трева, и някаква подхранка да речем?

      Ще вадя пръскачката май тази вечер

      Коментар


        Вчера по тъмни доби викам си ще пусна пръскачката. Но умишлено само в една зона, да видя резултата. Е, с едно поливане тази сутрин резултата се вижда, много добре се отличава докъде е стигала водата. Полятото се е позасвежило, макар и все така рехаво. Позеленяло, едно такова. Тъй че едната мярка резултат носи .

        Коментар


          В момента не е добра идея да садиш трева.Това се прави на пролет(поне аз го правя всяка година по това време).Купувам трикомпонентна трева от "Практикер",отделно купувам и тор,комбинирана с препарат против мъхове.На пролет,като се позатопли,взимам гребло и почиствам ливадата.Пръскам със зелен камък(изгаря мъховете и част от широколистните),след това на колене обхождам ливадата и махам умрелия мъх.На местата,където земята остава гола,разравям с малко гребло и поръсвам семена,после леко заравнявам и притискам.След което взимам кутията и разхвърлям семена по цялата ливада(до колкото е възможно по-равномерно).Така тревата се сгъстява и обновява.После торта и на 2-3 дни(ако не вали)поливам.Не я кося поне 14-21 дни след като поникне.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            Вместо трева сейте тикви - по-мързелива работа е, красиви жълти цветове, пък и някой лев може да се изкара... Тревата иска ежедневно поливане сега лятото, пък като я поливаш - расте, иска косене...

            п.п. пък има една рецепта за пържени цветове от тиква...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              Вие сиурно имате вода но на нашата къщата няма .
              Сега събирам докементи
              проект и разрешително за строеж от общината /прекарване на 1м тръба да вляза в двор /
              после шахта за водомер
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                За щастие имам вода, обаче умниците са я прекарали с тръби за парно към банята и кухнята и май ще трябва да ги сменям някой път.

                В четвъртък вечерта ходих до обекта.
                Беше се счупил единия пръстен на портата, който държи катинара, та импровизирах набързо с един синджир
                Двора беше станал олеле от бурени и тъпия повет пак беше плъзнал насам и натам, защото не бях стъпвал от пролетта

                Рекох си, че няма да оставя нещата така и в петък пак ходих, обаче първо минах да купя пръскачка и препарат против бурените.
                За моя изненада, пръскачката я взех за 21 лева, цена, която много ми хареса, мислех, че са доста по-скъпи. Купих и някакъв си Глифон, който продавача в агроаптеката ми препоръча. 1 литър бутилка стигала за 3 пръскачки по 16 литра.
                Окосих тревата пред къщите и за нещастие, от глупост и много напъване по дебелите храсти, успях да счупя косата
                Каквото такова, скочих в шахтата да пусна водата, успях някак да сглобя пръскачката, че всичко беше на части и почти без упътване - като за 20 лв. толкова
                Разбърках препарата, напълних пръскачката и наръсих навсякъде, като ми остана доволно количество за последващо обилно ръсене на корените на повета.
                Интересно ми е да видя какво се е получило след пръскането, тази седмица сигурно пак ще се замета да погледна.
                Хубавото е, че въпреки буйната разтителност, само след 1 косене, земята отдолу си е чиста, което ми дава някаква надежда, че ще изчезнат тея храсталаци.
                Прикачени файлове
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  То тея препарати не искаха ли ръсене върху листната маса, а не върху корените? Поне раундъпа май беше така.

                  Коментар


                    Така е, ама предположих, че ако я наръся тая джунгла в пълния й размер, после като изсъхне няма да мога да я изчистя и за това първо окосих и тогава напръсках. По-нататък ще мина пак
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      И ти си прав...

                      Аз пък обмислям все по-назряващия проблем с листата. Падат изсъхнали, с едно търмъче от тези рахитичните за листа пробвах, обаче то обира да речем 2/3, останалото го натрошава. Ще се пазари май прахосмукачка за листа, както и да се казва.

                      Коментар


                        Някой знае ли нещо (препарат), който като напръскаш с него няма шанс да порасне нищо на тази почва.
                        Цел - имам някакви растения (самозародили се), от които искам да се отърва веднъж завинаги и нищо да не никне. Площта е малка, само няколко квадрата.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Някой знае ли нещо (препарат), който като напръскаш с него няма шанс да порасне нищо на тази почва.
                          Цел - имам някакви растения (самозародили се), от които искам да се отърва веднъж завинаги и нищо да не никне. Площта е малка, само няколко квадрата.
                          Няма такъв хербицид. Унижтожават се за някакъв период от време, дали било то 1 година или по-малко и след това пак почват да никнат. Дядо ми беше агроном и ми беше дал от най-добрия хербицид според него и издъжа 1 година без да поникне нищо, но не му знам точното име, понеже опаковката беше избледняла. Иначе решение трайно няма, а понеже пръсках близо до живата плет (на около 2 метра от нея) я умъртвих и нея, така че трябва да се внимава много къде се пръска, да не съжаляваш после.


                          П.С.

                          Най-евтиния по-траен вариант е да ги напръскаш първо, след това изкопваш малко, слагаш довен найлон по-дебел или от хидроизолационна мембрана и отгоре с 1 пласт пясък и след това камъни, ако искаш като декорация или си редиш павенца, ако няма да се ползва за нищо.
                          Последна редакция от yeksuh; 19.08.2019, 13:47.

                          Коментар


                            Сменихме дограмата,"обърнахме" прозорците,сега ме чака бутане на стара постройка.Но това за началото на септември.Но е много работа,защото старата постройка има мазе,което граничи с къщата.Трябва да зазидам вратата,през която се влиза,да изолирам основите в мазето с гумено платнище,за да може като се насипе с пръст,да не мокри основите.Изобщо....
                            1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                            Коментар


                              Лешника роди, че роди. Като го пообрах май няколко кила ще излезнат. Че и вкусен.

                              ВиК който е поддържал къщата лекинко се е пос*ал. На сифона на мивката в банята сложил твърда тръбичка към канала в стената, обаче понеже не му се е занимавало тръбичката има лек обратен наклон. Съответно подлизва и уплътнението към канала като се спече с времето...почва да прави струйка надолу към плочките...през фугата, където явно хидроизолационна лента няма...на тавана на кухнята отдолу. Моята вина е, че крана на мивката в банята като закапа и го поотложих, съответно не е докато се миеш да подлизва (колко е то), а целодневно (капка по капка...). Смених сифона, този път с гъвкава тръба и като влиза в канала да сочи леко надолу, това реши проблема с подлизването. Но понеже гъвкавата тръба докато се поосуче насам натам и...капака порцелановия отдолу на мивката не може да се сложи. Та си мисля да сложа не класически сифон, а тея дето ги виждам напоследък, само гъвкава извита тръба. Въпроса е класическия сифон има ли някакво предимство пред това само с тръба, при положение, че на тази мивка има само бръснене и миене ръце/зъби?

                              Коментар


                                Класическият сифон има голямо предимство - не връща лоши миризми от канализацията
                                Ако сложиш само гъвкав маркуч, няма да имаш водната тапа, която прави сифона.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X