Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купих си къща на село :)

    Някои вече разбраха от темата на Ключаря, но да се похваля официално - купих си къща на село
    Покупката беше почти импулсивна, без обмисляне, търсене на имоти и прочие. Видях случайно обявата, звъннах, отидохме на оглед и я взехме.
    Цената беше малко над 5000 лв. - колкото 2 айфона
    Имота се състои от "нова" и стара къща, залепени една до друга, на едната снимка им се виждат гръбчетата, както и около 1 декар двор, който не се вижда от храсталаци.
    На новата къща е сменена ел. инсталацията, има обособени помещения за баня + тоалетна, кухня, всекидневна и спалня. Има прекарана и канализация.
    Старата къща се състои от голямо предверие, 2 стаи и мазе.
    Теоритично всичко звучи доста добре, но ме чака много, много работа. Хубавото е, че нищо от това не ми е спешно и ще го правя когато имам физическа/финансова възможност
    Прикачени файлове
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Вчера беще и първият ми работен полуден - орязах израслите дървета и храсти пред къщата, почистих захранващите кабели от лиани и с лопата изринах събралите се пред входните стълби кал, листа и храсти.
    Искам да ви кажа, че мачетето е невероятен инструмент за кастрене, сечене и рязане. Минава през 5 см дърво с лекота, докато една малка брадвичка не можеше да откъсне, хем беше заточена като бръснач.
    Марката е Tramontina, Made in Brazil, 22" за 17.50 лв.
    Трябва да измисля някаква порта на първо време.
    Прикачени файлове
    Последна редакция от M5kov; 03.12.2018, 13:51.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Честито!От тук на татък те чакат много работа и харчове.Но няма нищо по-хубаво от това,като тръгнеш и да виждаш неща,сътворени от теб и ръцете ти.И като мине време,да започнеш да го усещаш като истински дом.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #4
        Честито и със здраве да я ползваш.
        Излгежда доста изгодно си я взел, ама колко работа има...
        Минах по този път преди 10-на години, почна да става живеене след около 2 години (вода, санитарен възел, нова инсталация и какво ли още не), колко пари съм налял (мани бегай) и още има доста неща за правене.
        Ама кеф, цена няма, тъй че успех.

        Коментар


          #5
          Благодаря момчета!
          Горе-долу и Аз за 2+ години го мисля. Тая пролет ще опитам да изчистя, подравня и изгладя двора, пък догодина стартирам с банята, нататък стените не са толкова тегави.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Ох мамин сладък, какво си си взел на главата.Забрави за мачетето, то е грешка на ръстежа.
            Моторна коса с корда, с трилъчев диск и нож за циркуляр + моторен трион. Обща инвестициа за 250лв ще ти спести много време и мазоли.
            И като приключиш там, се обади имам още.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Благодаря момчета!
              Горе-долу и Аз за 2+ години го мисля. Тая пролет ще опитам да изчистя, подравня и изгладя двора, пък догодина стартирам с банята, нататък стените не са толкова тегави.
              Абе може и по - рано, зависи колко бързаш, колко кеш имаш и колко може да търпиш майстори...
              Аз след като изгоних 2 бригади се зарекох, че майстор няма да ми влезе в къщата и всичко сам, от уикенд до уикенд и така 10 години устихках , докато не допрях до покрива миналото лято...
              Последна редакция от todorakiggg; 03.12.2018, 13:13.

              Коментар


                #8
                Всичко на всичко има 10 джанки в двора, трябва ми един ден да ги премахна, а и с моторния трион се губи антистрес ефекта на мачетето :}
                Не е като да нямам ел. резачка, един приятел дори ми предлага трионче, ама нещем, не съм фен на тая шумна техника.
                Майстори за вътрешни ремонти, за седмица работа, вземат повече отколкото изкарвам за месец. Не мога да си го позволя, ще си правя всичко сам.
                Последна редакция от M5kov; 03.12.2018, 13:31.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Честито! Оттук нататък- повечко земеделски инструмент ще ти трябва. И дюлгерски.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Кое е селото, има ли много бразилци?
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      Садовец > http://bit.ly/2Ebr6ks
                      Намират се римляни, хубавото е че къщата е в цивилизования край на селото, на 200 м от центъра, на 100 от супермаркет точно на входа откъм Плевен.
                      Иначе района е много красив, на 500 метра ми е река Вит с много добри условия за риболов и плажуване
                      Основно заради риболова харесвам селото, посещаваме реката често. Никога не съм мислел, че ще взема къща точно пък тук
                      Последна редакция от M5kov; 03.12.2018, 17:59.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        И аз имам къща в Садовец, почти сме съседи.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Както казва едни приятел намерил си си работа
                          Успех с къщата
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Смятай
                            Може би познаваш и Пламен, работи е Елкома на Сторгозия?
                            Живот и здраве, ще пием по ракия като я направя, или по време
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Честито, колега!
                              Добро попадение, но и много работа!
                              Кеф, цена няма!
                              Успех!
                              link

                              Коментар

                              Working...
                              X