Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И моята е така, ама аз съм доволен, тя сама се гледа...

    Коментар


      Ето я моята трева от тази сутрин.Честит първи сняг.Click image for larger version

Name:	Screenshot_20211130-092208_XMEye.jpg
Views:	1
Size:	213,4 KB
ID:	2099284
      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

      Коментар


        И при нас побеля.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          И при нас побеля.
          Снимката е на близо до Габрово.
          Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

          Коментар


            Сега на нивата излиза че нямаме път законен и нямаме нищо все едно .
            Сега са променили текста че ако дадеш място на общината тя може да направи път- поне да го узакони .
            То пътя го има но е в имотите има и дере 2метра дълбоко и широко към 10 -15 м.Ако взема разрещение от комшията- Сервитут- всичко стама по лесно
            ако не може ли да запълним дерето и там да узаконим пътя. В дерето вода няма -няма от къде да идва.
            Последна редакция от kluchar; 15.12.2021, 16:47.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              Извинявай Ключар, но четеш ли това което си написал? За пореден път се излагаш с писнето.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Итака..Купихме готова къща с тенис корт и 3 дка. място на 10мин. от нашата къща,така че ще ни е удобно за всичко.Сега сме на тема до обзавеждане,оправяне вътре на къщата,профилактика на климатици и т.н.Смятам,че строителната 2021 година на село приключи наистина.Лошото е че новата строителна година почва още от януари,ама да сме живи и здрави.
                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                Коментар


                  Оказа се че има смисъл от изолацията,която направихме през лятото.Отидохме на 24-и и пуснах климатиците на Мах.За десет часа температурата се вдигна от 7 на 22градуса.После ги намалих на 22 и до 2-ри температурата в къщата не падна под 22градуса.Отделно ми се наложи да затопля стая без климатик,само с конвектор.Температурата стана 22 градуса за един след обяд,нещо което беше непостижимо преди.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    Итака..Купихме готова къща с тенис корт и 3 дка. място на 10мин. от нашата къща,така че ще ни е удобно за всичко.Сега сме на тема до обзавеждане,оправяне вътре на къщата,профилактика на климатици и т.н.Смятам,че строителната 2021 година на село приключи наистина.Лошото е че новата строителна година почва още от януари,ама да сме живи и здрави.
                    Почнахме новата строителна година.Днеска идват за климатиците,проверка,подмяна и монтаж на нови.Изчистване на стари мебели и непотребни неща.Договаряне за поддръжка на двора,корта и сградите.Изобщо влитаме с 220 в киреча.
                    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                    Коментар


                      Днес открихме сезона в градината. Подрязване на всичко.

                      От една страна - мерак ми е да сложа едни повдигнати лехи за зеленчуци, от друга - сложа ли ги ще трябва и да ги работя, а не съм пробвал досега и ще откривам америка. Гледам в съседни места няма къде да стъпиш от къртичини и треперя. Белката и тя се катери на чардака. Заснех я откъде минава и сложих едни трупчета с дълги винтове на тях - катери се гадината, жаля я и не съм сложил винтовете с острото нагоре, да не я намеря окачена някоя сутрин. Ще слагам мрежа, но според мен ще е супер грозно.

                      За щастие Бог дал топла зима и пелетите би трябвало да стигнат.

                      Коментар


                        Тая седмица открихме сезона!

                        Коментар


                          И ние, още миналата седмица, много се затопли, и не можах да издържа. Сложихме различни семенца, ще видим дали и какво ще се хване. Обмислям да закупим някакъв мини парник от тези тип "сглоби си сам". Чудим се все още и за компост - дървен ли, пластмасов ли ...

                          Та в тази връзка искам да ви питам - вие компостирате ли отпадъка? Ако да - в какво? Бихте ли посъветвали, ще се радвам. В интернет има много информация, но друго е някой да ти го каже от личен опит.
                          На село имаме ужасно много трева, която косим, също така много биоразградими битови отпадъци, и оставени така на произвола на съдбата в градината не се получава въпросния компост, а разполагаме с доста "материал", от който да се възпроизведе тор.
                          Та се колебая - пластмасов ли да закупим, дървен ли, или сами да опитаме да си измайсторим някакъв...

                          Отделно ще се захванем да изкопаем няколко дупки за овошки, в близост до село има един разсадник, от който съм заплюла да купя поне 3-4 дръвчета, но без кайсия, за съжаление, колкото и да обичаме, понеже все измръзват, горките. Миналата година късно се усетих, и като отидох малко след началото на м. май, жената каза, че отдавна е разпродала всичко.
                          Има огромен избор от дръвчета и в Практикер/Бриколаж/Хоум макс, но са все от други градове, а съм чела, че е най-добре, за да се захване овошката, да бъде закупена от близко място със сходни климатични условия.
                          Последна редакция от blue_coconut; 20.02.2022, 12:09.

                          Коментар


                            Днес открихме сезона в градината. Подрязване на всичко.

                            От една страна - мерак ми е да сложа едни повдигнати лехи за зеленчуци, от друга - сложа ли ги ще трябва и да ги работя, а не съм пробвал досега и ще откривам америка. Гледам в съседни места няма къде да стъпиш от къртичини и треперя. Белката и тя се катери на чардака. Заснех я откъде минава и сложих едни трупчета с дълги винтове на тях - катери се гадината, жаля я и не съм сложил винтовете с острото нагоре, да не я намеря окачена някоя сутрин. Ще слагам мрежа, но според мен ще е супер грозно.

                            За щастие Бог дал топла зима и пелетите би трябвало да стигнат.
                            Белката пази от мишки, ако няма домашни животни си е направо благодат...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              Така е, аз по двора не я спирам да щъка, както и котките. Въпреки че ръсят кърлежи. Все пак - природа. Обаче да ми се катери по чардака да се въргаля по мебелите, да ми тропа по покрива и да треперя да не обърне някоя керемида...не съм съгласен.

                              Коментар


                                Февруари пуснах водата, размразих че беше хубаво времето,миналата седмица пак зазимих.Тая зима край няма брееее

                                Коментар

                                Working...
                                X