Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И друга борба водя. Качил съм си на чардака диванче, фотьойлче...да се опъвам чат пат. Обаче една нощ шупур лупур...голямо тропане! Гледам - 3ч! Вдигам се, дърпам пердето към чардака, светвам и какво да видя. Белки се прескачат по диванчето и си играят на Capture the flag. Демек 'изгони от дивана'. Светнах на чардака - изобщо не се впечатлиха. Излязох с метлата с дългата дръжка (жената 'внимавай да не те НАПАДНАТ и да ти се МЕТНАТ и да ти се СПУСНАТ защото са ОПАСНИ'). Смъкнаха си дебелите дупета надолу. Брех, гадини....издебнах откъде се качват, по една рамка такава с летви да се катерят цветята по нея. Махнах рамката, а по кОла нагоре навих два дълги винта, да им спира устрема. През нощта чувам шупур....лупур... ядосано цвърчене ....шупур..лупур...ядосано цвърчене...обаче си остава долу. Явно скачат ама не стигат. Гледам да не си загрозявам фасадата, но ако пак ми се изкатерят горе ще вържа някаква лабава мрежа рибарска или гаца някаква, щото горе могат да се качат само със засилка и нямат шанс като има нещо такова за препятствие.

    Коментар


      Същата история,само че с котараци.И навеса е на двора,та съвсем им е лесно.Дивана го спасихме с мушамен калъф от Юск с връзки за стягане отдолу.Но някъде да има нестегнато,независимо че им шумка и уж ги плаши,се набутват от долу под калъфа и следва генерално пране на всички постелки и възглавници от дивана.Масата се застила с една стара мушама,че те си праскат танци отгоре й.Няма отърване,какво ли не пръсках,какви ли шумопроизвеждащи уреди не слагах-не и не.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        А, котараците ги изгоних в края на декември от чардака. Правеха един скок от един навес, към метър и отгоре и се приземяваха между пречките на парапета. Сложих едно фазерче временно за постоянно и сега нямат площадка за кацане. Но тях трудно ги забелязах, защото са тиха стъпка, настанява се кротко на дивана, спихтуни до развиделяване на мекичко и топличко и се изнася.

        Добре, че катеричката няма интерес, че нея вече не знам как ще гоня. Тя си обикаля ореха и брезите.

        Коментар


          Имам едно питане. Гледам на пътя пред нас една червена точка с боя, на дувара ми до земята една червена линия, пръснато със спрей. По улицата напред на 50-ина метра има още едно място така, кръгче на асфалта и чертичка на дувара. Преглъщам, че никой не ме е питал може ли да ми цапа дувара, но знаете ли за какво се използва нещо такова? Примерно замерват или...Да не ни изненадат с някакви граници измислени, че в момента оградата ми е навътре в моя имот на места с по метър. Да не реши някой че имота е до оградата само и да се разправяме после.

          Коментар


            При нас има червени стрелки някога ще сменят кабела към трафопоста. Може и улицата да правят или вода.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              Вие за едно "й" развихте цяла тема, иначе по темата пишем двама-трима.
              Повечето нямаме къща, че да пишем конкретно по темата, но имаме основно образование. хахах
              Успех с къщата и без лоши чувства.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                Някой да ми подскаже какъв вентилатор за вентилация на стая да взема? Идеята е да е максимално безшумен.

                Коментар


                  Дайте, моля, някоя идея за прогонване на котки. Знам че с пиратки става, но има бебенце в съседство, пък и доколкото знам действа за месец...а аз искам да ги прогоня от чардака (намериха отде да се качват като изгоних белките). Та не ми трябва като ги видя на чардака - тогава да ги гоня. Спихтунят на диванчетата отгоре и жената ще хвърля завивки (намерихме едно сочно, голямо, щедро...айде да не казвам какво отгоре...). Постфактум изгонване не ми върши работа.

                  Гледах някакви уреди, избрах си (най-скъпото, с най-много екстри и най-голям обхват), поръчах, търговеца се обади да обЯсни, че това го нямало. Щяло да го има на по-висока цена, та затова да си взема друго, най-доброто, най-готиното, даже е за 10лв отдолу. Хм, че кое е това, аз всички ги огледах на сайта...Опаааааа, нещо ново добавено, на 10лв отдолу. Само дето в Европата е на 4-5 ПЪТИ по-ниска цена, съответно постно откъм каквото и да било (най-нормална пищялка с потенциометър, няма датчици, няма светлина, пищи на общо основание). Айде нема нужда.

                  Та така, ще ми свърши страхотна работа някой съвет. Сега мисля да вързвам стари компакт дискове, дразнели се от отблясъците...дано лампата от улицата генерира достатъчно такива. Котката я гледам, че много, ама много я дразнят кенчетата на колчета дето сложих, да гонят къртиците...но все пак митка из двора. Чета и разни пръскала има, цитрусовия мирис ги гонел, но може ли да фъскам през два дена тоя чардак, да ми смърди на новогодишна торбичка?

                  Иначе белките ги няма, къртиците също. Сега ако и котките прогоня, сигурно вълци ще дойдат, егати.

                  Коментар


                    Доколкото знам и аз, се дразнят от цитрусовия аромат, но това за компакт дисковете мисля, че дразни по-скоро пилците. Закачат се по дърветата, за да ги плашат отблясъците. На село слагахме по черешите, но те си бяха упорити и нищо не ги уплаши. Ама какво да ги правиш, животинки са, имат и те чеда да хранят... По друг начин не мога да им навредя.

                    Коментар


                      Антифриз-пият и се трупясват.От там в гюма или дерето.
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        Въздушен пистолет.
                        Купаваш си един за стотина лева от ония, дето се зареждат с бутилчица. Стрелят бързо и ако ги улучиш си боли. После само като те видят и дим да ги няма.
                        Така отучих котките около къщи, но пищовчето се скапа и пак взеха да нахалстват.
                        П.П. А нещо за постоянно прогонване едва ли ще намериш. На село и лисици си има бол. Една даже си направи пътечка зимата през снега на покрива на съседната къща - стяхата е точно на равнището на гаража, а гаража вкопан в земята...
                        Последна редакция от dabadaba; 14.02.2020, 17:05.
                        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                        Коментар


                          Като изгониш котките, ще дойдат мишки.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            Като изгониш котките, ще дойдат мишки.
                            Ти минавал ли си покрай моя имот скоро, че мен ме е срам да кажа от кога не съм )
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              Там си е все още.
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар


                                Антифриз-пият и се трупясват.От там в гюма или дерето.
                                dabadaba написа: Преглед на мнението
                                Въздушен пистолет.
                                Купаваш си един за стотина лева от ония, дето се зареждат с бутилчица. Стрелят бързо и ако ги улучиш си боли.
                                Прекръстете темата на "Различни начини как да убиваме беззащитни животни", а? Сигурна съм, че има други, далеч по-цивилизовани начини да изгоните натрапниците, а не да ги мъчите и убивате.

                                Коментар

                                Working...
                                X