Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си къща на село :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    В събота сефтосахме обекта
    Оборудвах го с 2 палета и две предни седалки от старата Шкода 120L, с която катастрофирах геройски преди около 10-11 години и една холна маса.
    Запалихме скарата, запалихме и малко треволяци отстрани, опушихме се стабилно, но мръвките станахa трепач
    Тестово пуснахме водата - всичко е точно, от никъде не изби тръба, а чешмата в старата къща тръгна веднага с ледено студена и чиста вода.
    Докато пък чаках скарата, успях да изрина 5 колички паднала мазилка и счупени тухли от остъклението, та да отчета дейност.

    В неделя отново прекарах малко боклуци от апартамента към къщата, че дори се засякохме с колегата от форума Muns61
    Успях да говоря и с другия съсед, с багерчето, каза, че през седмицата ще влезе да заравни двора.
    След това отново изкарах няколко колички натрошени тухли към задната част на двора и тръгнах към Плевен.
    Нещо не ме свърташе следобяда и реших да изчистя нападалите орехови листа пред блока, разни клонки имаше, че кастриха дърветата и доста трици.
    Тъпото е, че на никой не му прави впечатление тая кочина и всеки си бие паса, а тези образи от нашия вход дори не искат да плащат за чистачка... 2.50 на месец се падат, ама все не били доволни от чистенето... Това е друга тема...

    Та, отидох до близкия магазин, купих една метла и едно гребло/драгалец/тармък и за около 1 час всичко светна. на последната снимка горе-долу се вижда какво беше, въпреки, че тези от общината си бяха обрали повечето клони.
    После внезапно се сетих, че в багажника имам 2 авто колана.
    До долния блок има гумаджийница, подбрах набързо една 18ка от тези изхвърлените и спретнах на децата една люлка с гума. За целта жертвах 1 паркомясто точно до ореха, мисля, че децата поне това заслужават. Голям кеф, голямо въртене й хвърлиха после на тая гума
    Доволен съм. Приятен уикенд с емоции, хубаво време и задоволство от свършената работа.
    Прикачени файлове
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #77
      Кое е по евтино да се поръча бетон или да се бърка на ръка
      май цената е една и съща
      като се вземе това че трябва да се ходи наколко пъти
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #78
        Пък и я ти забъркат каквото ти казват, я не...

        Коментар


          #79
          Ако е повече кубици да се налее става
          но аз не мога да напрява навсякъде кофраж та да се налее за деня
          а и трябва още хора да помагат а сега не мога да намеря
          Затова малко по малко си бъркаме със сина .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #80
            Ако бъркаш на ръка, не прави голямо бъркало! Забъркай бетон само с една торба, виж пропорциите вода, пясък, чакъл, и за второто бъркало ще разбъркаш по-лесно и бързо.
            Казвам го от личен опит.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #81
              Я кажи кога ще си на село, да идем на реката.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #82
                Я кажи кога ще си на село, да идем на реката.
                По-нататък ще е, да се стопли малко водата, че клена е муден

                Община Плевен вчера обявиха, че раздават чували и ръкавици на всеки, който иска да чисти около дома си. Днес рекох да звънна, че и без това се чудехме къде да се шляем с колегата в обедната почивка. Звъннах, една леля ме разпита къде ще чустя, колко човека ще бъдем и телефонен номер ми записа. Отивам след 10 мин до общината да ги взема и лелята ми връчи 5 чувала и 5 ръкавици. 5 броя ръкавици, а не 5 чифта
                Предполагало се, че с едната ръка ще държа чувала и не ми е нужна втора ръкавица
                Ии каза, че може и проверка да ми направят дали наистина ще чистя
                А гумата, която инсталирах в неделя, търпи небивала популярност, дори днес в студения и мокър ден съседските деца се мятаха по нея
                Замислил съм да им направя нещо като фитнес пак с гуми и някакви въжета, но още нямам ясна идея
                Прикачени файлове
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #83
                  В събота отново проведох акция по премахване корените на повета.
                  Това е най-ужасния плевел, който съм виждал... Корените му са навсякъде и се разклоняват на звезда през всеки 10 см. Едно парченце да остане и ще поникне наново
                  Така от привидно чист двор пред къщата, извадих 5 колички с корени, за толкова ми стигнаха силите, а си и усуках сухожилието на показалеца от дърпане и се отказах. За сега.
                  От съседа с багера нямаше и помен, ама сега и пари нямам, така че ще го търся на заплата, до средата на другия месец трябва да свършим работа.

                  Дайте някакви идеи какво да засадя? Нещо, което да не изисква редовно поливане?
                  Замислил съм да засадя картофи, може би и домати и краставици, които да поливам събота/неделя, пък каквото излезе от тях. Лук, чесън, мерудии и разни ей такива.
                  Също ще засея няколко гнезда с царевица, че ми трябва за рибарските ми истории
                  Отворен съм и за други експерименти
                  Прикачени файлове
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #84
                    Тези плевели не е ли по-добре с някакъв раундъп или нещо такова. Или те притеснява да не отровиш земята?

                    Коментар


                      #85
                      Раундъпа в петък официално ги осъдиха, че причиняват рак, което тотално ме отказа да ползвам нещо подобно.
                      Дори да го ползвам, то няма как да помогне, понеже корените им са на 10 см под земята и няма как да стигне до тях. Само изораване ще свърши работа или тоя с багера
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #86
                        То там му е силата, че стига да напръскаш зелено - отива в корените чак и прави на салата всичко.

                        Е то отрова, няма как да не е вредно, аз също съм много подозрителен към всички химии.

                        Коментар


                          #87
                          Ясно е, че е така, но предпочитам да скубя израстъците всяка седмица
                          Последна редакция от M5kov; 25.03.2019, 12:36.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #88
                            Аз трябва да махам изкореня бръшлян ще има и раундъп и едно друго ми каза един приятел Въстак или нещо подобно .имам около 20квадрата трябва да се махне има и плочки .
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #89
                              Раундъп децата го пият на закуска. хаха
                              Космик препоръчвам.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #90
                                Рязко почистих натрупаните до сега храсти в задната част на двора, че даже спретнах едно клипче
                                След като видях, че бурените, които бях изхвърлил са се събудили за нов живот, реших да им драсна клечката.
                                Беше малко рисковано начинание, но в близост нямаше нищо запалимо и реших да го предприема.
                                Височината на пламъка беше около 5-6 метра на моменти, за жалост от видеото трудно се добива представа.

                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X