Страница 16 от 34 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати 151 до 160 от 339

Тема: Купих си къща на село :)

Напаст в къщата и наоколо
    Калинки мутанти от /братски/ Китай
    Нападнаха ни калинки ама много като се смачкат меришат гадно
    Западняците ги внесли преди години в Европа да се борят с някакви ларви по листата
    ама те са Китайски размножават се много бързо
    Тая седмица ще ги пръскам с препарати и веро.Дано помогне.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Преди 2 седмици оставихме в хасиендата колата на приятелка, която се обърна много лошо с нея, та в неделя ходихме да свалим номерата.
    За щастие се размина с голяма цицина на главата и нищо друго, а пък бравото е на дреб, здрав е само двигателния отсег :D

Та между другото успях да изчистя малко от новопорасналите бурени и храсти, обаче успях да счупя второ острие за коса и ще търся бензинова коса/храсторез, че ми писна.
    В събота ще ходя да помогна на съседите да оправим едната обща ограда, че е правена от керпич, който се е посрутил. Иначе времето е чудесно, дано се задържи така топло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1484.jpg
Преглеждания:	80
Размер:	193,2 KB
ID:	107629  
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Храсторез, имаше в Лидъл добър на добра цена ножовете са от по дебел матеиал не ламарина

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Вчера със съседите свършихме малко работа около общата граница
    След това ошмулих бурените, които се виждат на втората снимка и мисля идните седмици да хвана да го прекопая тоя ъгъл, понеже багер май скоро няма да стъпи в двора
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1766.jpg
Преглеждания:	61
Размер:	399,9 KB
ID:	107651   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1765.jpg
Преглеждания:	58
Размер:	352,3 KB
ID:	107652  
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Има развитие със сондажа.След дълго чакане днес ми направиха сондажа.Не вярвах на това което ми каза човекът който идва с багетите,но се получи точно това което той предсказа.На 32 метра водата излезе и изригна като гейзер от въздухът на сондата.Изкопаха до 45 метра за да има по голям воден стълб и дебит.Сега предстой в събота и неделя да направим шахтата и след това да пусна помпата.До 27—28 метра като гледах каква пепел излиза от сондажа се бях притеснил и не вярвах че ще излезе вода.Остава да се обадя на човекът който идва с багетите на които изобщо не вярвах и да му благодаря.За невярващите има клип.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Дай го тоя клип да видим и ние. Не че не вярвам, ама ми е интересно.

И на мен ми се ще да имам сонда
    но не ти ли излезе скъпо на толкова метри.

Регистр. на
    25.05.2008
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	C4134BCA-5F8A-4C66-A6D9-34E7EFC97B20.jpg
Преглеждания:	58
Размер:	415,5 KB
ID:	107689
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Дай го тоя клип да видим и ние. Не че не вярвам, ама ми е интересно.
    . https://youtu.be/sA7zTF5RPrs.

Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    И на мен ми се ще да имам сонда
    но не ти ли излезе скъпо на толкова метри.
    Като цена е доста солено и не е само дупката,в събота ще си взема от Габрово помпата окомплектована с неръждаемо въже,кабел и тръба и там сумата също е доста сериозна ,но без вода не може.Къщата ми е на 620метра височина и водата е дефицит.Отдолу е само скала и водата е дълбоко.Плитките подпочвени води се влияят от дъждовете,а това лято за три месеца валя само един път и каптажът пресъхна.Отделно събирам и дъждовна вода в 2 кубика цистерна но за да я има трябва да вали дъжд.Решението ми беше да направим сондаж и му дойде времето.Скъп евтин ,важното е да има вода и къщата ни да е независима в това отношение защото се губи комфорта.
    Последна промяна от milen11 : 24.10.2019 в 12:09

Фиат фанатик
    Регистр. на
    16.08.2010
    Цитат pavyan написа: Преглед на мнението
    Е да,ама не!Бутнахме постройката и си е.а мамата.Оказа се,че двете къщи са с обща стена,старата е с гредоред,който е вкаран в тая обща стена.Гредите стъпват върху пояс,направен от две греди,а не от бетон.Та тоя пояс е изгнил и счупен.Отделно,когато са запълвали разстоянията между гредите,са ползвали секви парчетии от тухли и камъни с хоросан и сега всичко падна..С две думи-стената виси!!!.Днеска трябва да я подпрат с кюнебеци и греди през дупките от гредореда и по най-бързия начин трябва да се правят колони и пояси.Просто нямам думи!
    Оправихме укрепването,ама олекнах с 10к.Така било,когато се правят спешни укрепвания!Писна ми от разходи и проблеми и най-вероятно селската идилия приключи.Освен това,харесахме и капарирахме невероятен апартамент,ново строителство,единствен на 4-ти последен етаж,за цена 900 евро на квадрат със две парко места.На фина шпакловка,дограма и врати,газово котле и радиатори.Абе почти готово.
    Последна промяна от pavyan : 30.10.2019 в 06:53
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

Страница 16 от 34 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Тема: Купих си къща на село :)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •