Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати 71 до 80 от 82

Тема: Купих си къща на село :)

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Малко ъпдейт, че не съм писал цял месец
    Оказа се, че на 200 метра от мен има съсед с багер + гребло
    Говорих с човека, каза че няма проблем да извади дънерите и да заглади двора, направо му оставих ключа да се оправя, когато има време.

Вчера си имах "помощници" и изринах всички храсти, които бях насъбрал покрай дувара, за да може да влезе безпроблемно машината.
    На последната снимка не позирам за корицата на списание "Ислямска държава", а съм застанал за мащаб до шубраците, които изринах от двора
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_3805.jpg
Преглеждания:	75
Размер:	333,9 KB
ID:	106782   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0323.JPG
Преглеждания:	70
Размер:	99,8 KB
ID:	106781   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_3806.jpg
Преглеждания:	82
Размер:	286,2 KB
ID:	106783   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_3810.jpg
Преглеждания:	103
Размер:	349,3 KB
ID:	106784  
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

При мен клоните бяха много сега като ходихме от снега времето се слегнали и все едно станали на половина
    Сега остана до извадя дънерите от двора и да насипя пръста където съм е докарал ще трябва и тор -поне наблизо има крафеферма.
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20181118_135527.jpg
Преглеждания:	37
Размер:	122,1 KB
ID:	106785 Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	клони.jpg
Преглеждания:	36
Размер:	130,7 KB
ID:	106786

Cool

Име:	Кутугерци.jpg
Преглеждания:	78
Размер:	97,5 KB
ID:	106788
    Дерзайте момчета. Правете го за удоволствие - почне ли да се превръща в задължение и да Ви тежи - няма смисъл.
    От горе-долу Вашето положение /занемарено и неходено 5 г./ - ето до какво положение докарах аз дворното място на мойта горска хижа.
    Но дръвчетата си искат кроене, торене, пръскане - особено сливите и т.н., а ливадата - косене.
    Но пък като седнеш на по чаша - да ти е кеф да гледаш.

Име:	Угодия.jpg
Преглеждания:	47
Размер:	84,9 KB
ID:	106789
    п.п. А пък като си изпека горската сливова .... майка плаче-грамофон свири!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

Ако на една къща не се ходи парите за направата и са пари на вятъра . Също и с роднини ако имате общо място-къща особено ако единия е по чепат и не може да се разберете не че трябва да пиете ракия на една маса ама поне да неси пречите.

Регистр. на
    22.12.2008
    Вчера беше страхотен ден, който щяхме да пропилеем в апартамента, ако не бях натоварил децата (моето + 2 съседски) и не ги бях завел на обекта

За да са съпричастни им дадох ръкавици и по една чантичка, за да съберат разните пластмасови бутилки и пликчета, които бяха разпилени в двора. Събраха 3 чанти с боклук децата.
    След това малките хванаха да си играят на хотел - Алекс развеждаше едното момченце из къщата, все едно е на обиколка в супер лукс хотел - тук е басейна, тук ресторанта...
    Другото пък ми помагаше да съберем наскубаните корени на повета, които се бяха впили с огромни корени под тревата и направо ме измъчиха, докато ги извадя.
    След това пък си спретнаха една гоненка + криеница на пътя, заедно с едно съседско дете на тяхната възраст.

Посъбрахме разни камъни, тухли, цигли, които бяха нахвърляни на 100 места, почистихме "плочата" пред къщата и направихме импровизирана количка от корито и мотика, с което пренесох доста натрошени тухли, цигли и треволяци към задната част на двора.
    Тъпото е, че свършихме много работа, а на снимките все си прилича на блато
    Хубавото на темата е, че лесно мога да се върна назад и да погледна първоначалните снимки на къщата и двора, за да видя какво съм свършил за тея 3 месеца и да добия увереност, че труда ми не е безмислен.
    Признак за надеждата беше и цъфналото кокиче, което случайно открих изпод корените на хилядите бурени
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0368.jpg
Преглеждания:	68
Размер:	355,5 KB
ID:	106805   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0369.JPG
Преглеждания:	62
Размер:	337,6 KB
ID:	106806   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0372.jpg
Преглеждания:	66
Размер:	402,1 KB
ID:	106807   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0363.jpg
Преглеждания:	67
Размер:	304,6 KB
ID:	106808   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0367.jpg
Преглеждания:	62
Размер:	370,7 KB
ID:	106809  

Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Регистр. на
    22.12.2008
    В събота сефтосахме обекта
    Оборудвах го с 2 палета и две предни седалки от старата Шкода 120L, с която катастрофирах геройски преди около 10-11 години и една холна маса.
    Запалихме скарата, запалихме и малко треволяци отстрани, опушихме се стабилно, но мръвките станахa трепач
    Тестово пуснахме водата - всичко е точно, от никъде не изби тръба, а чешмата в старата къща тръгна веднага с ледено студена и чиста вода.
    Докато пък чаках скарата, успях да изрина 5 колички паднала мазилка и счупени тухли от остъклението, та да отчета дейност.

В неделя отново прекарах малко боклуци от апартамента към къщата, че дори се засякохме с колегата от форума Muns61
    Успях да говоря и с другия съсед, с багерчето, каза, че през седмицата ще влезе да заравни двора.
    След това отново изкарах няколко колички натрошени тухли към задната част на двора и тръгнах към Плевен.
    Нещо не ме свърташе следобяда и реших да изчистя нападалите орехови листа пред блока, разни клонки имаше, че кастриха дърветата и доста трици.
    Тъпото е, че на никой не му прави впечатление тая кочина и всеки си бие паса, а тези образи от нашия вход дори не искат да плащат за чистачка... 2.50 на месец се падат, ама все не били доволни от чистенето... Това е друга тема...

Та, отидох до близкия магазин, купих една метла и едно гребло/драгалец/тармък и за около 1 час всичко светна. на последната снимка горе-долу се вижда какво беше, въпреки, че тези от общината си бяха обрали повечето клони.
    После внезапно се сетих, че в багажника имам 2 авто колана.
    До долния блок има гумаджийница, подбрах набързо една 18ка от тези изхвърлените и спретнах на децата една люлка с гума. За целта жертвах 1 паркомясто точно до ореха, мисля, че децата поне това заслужават. Голям кеф, голямо въртене й хвърлиха после на тая гума
    Доволен съм. Приятен уикенд с емоции, хубаво време и задоволство от свършената работа.

Име:	IMG_0469.jpg
Преглеждания:	58
Размер:	346,1 KB
ID:	106950   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0470.JPG
Преглеждания:	55
Размер:	140,4 KB
ID:	106951   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0479.JPG
Преглеждания:	48
Размер:	217,5 KB
ID:	106952   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_0476.JPG
Преглеждания:	47
Размер:	163,4 KB
ID:	106953   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_3924.jpg
Преглеждания:	51
Размер:	227,2 KB
ID:	106954  

Toyota Prius 1.5 Hybrid

Кое е по евтино да се поръча бетон или да се бърка на ръка
    май цената е една и съща
    като се вземе това че трябва да се ходи наколко пъти

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Пък и я ти забъркат каквото ти казват, я не...

Ако е повече кубици да се налее става
    но аз не мога да напрява навсякъде кофраж та да се налее за деня
    а и трябва още хора да помагат а сега не мога да намеря
    Затова малко по малко си бъркаме със сина .

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Ако бъркаш на ръка, не прави голямо бъркало! Забъркай бетон само с една торба, виж пропорциите вода, пясък, чакъл, и за второто бъркало ще разбъркаш по-лесно и бързо.
    Казвам го от личен опит.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Тема: Купих си къща на село :)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •