Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 110 от 117

Тема: Купих си къща на село :)

Колеги не си салгайте обикновени керемиди. Ламаринените керемиди или ламаринените покривни панели са много по лесни за монтиране и издръжливи на природни бедствия. Да не говорим, че могат да се слагат и при малък наклон, като при свършването на всеки лист се слага силикон и по този начин се предотврътява евентуално връщане на вода. Обикновнените керемидите са тежки и цялостната конструкция ще поддаде по-бързо с времето, пълнат им се каналите с кал и листа и започват да пускат, пукат се от минусовите температури и имат много ниска издръжливост на природни бедствия като градушка.. Да не говорим за превоз и цялостно редене. Ние правихме ремонт покрив на къща ~110кв. която беше с керемиди и стигнахме до този извод сами и сега е много по-добре. Същото направихме и на гаража на село, който е с малък наклон, обаче там му сложихме от покривните панели. Да, евентуално излизат по-скъпо, но се избива във времето повярвайте ми.

Има разлика дали покрива трябва просто да се позакърпи -да не се дават много пари
    Иначе ако човек има пари и е решил да направи нов покрив -демек къщата ще се ползва
    може да се сложи най различни покривни конструкции дали ламарина дали нови модел керемиди всеки сам решава .
    При мен покрива на къщата е с голям наклон и керемиди не става сега е с интернитови поскости
    По нататък ако не е продадем може да сложа ламарина наподобаваща керемиди.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Къщата ни е за постоянно живеене, а не вила. Решил съм да е Брамак и съм решил да не го правя аз. Затова питам ако някой е слагал. Честно казано съм решил да инвестираме в някой неща с цел фаца и повишаване на стойността. Не че имам намерение да продавам в момента, но човек никога не знае.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    По принцип съм оставил двора на 'горска пътека'. Т.е. не поливам и не го облагородявам повече от това да махам ако трън порастне. Иначе кося (сравнително високо). Леко пооплешивява тревата обаче, попрочетох тук там, то едно ровене, едно тропане докато се получи хубава тревичка...Има ли някакъв начин да станат нещата по-лесничко някак, примерно да разхвъргам някакви семена на трева (или там детелина нещо), да пополея, нещо там за тор,пък да се пополучат нещата. Далеч съм от идеята за идеален футболен терен. Иначе на мястото има и сянка, и пек. Ужким под орех не виреят растенията, пък под ореха най- се държи засега тревичката.

Та ако някой опише с думи прости няколко леки стъпки, ще съм благодарен. Не ми се копа обаче.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Ей тези имат много готини клипчета на темата за тревата

"Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Не е нужно да копаш. Достатъчно е да намокриш хубаво за да стане по мека земята. След това с гребло малко да я разровиш и хвърляш семената. Отново с греблото да ги покриеш с пръст и поливаш леко на "дъжд". За няколко дни тревата ще покара, но иска поливане постоянно иначе започва да жълтее и да става редка. Трябва си поливане сутрин и вечер иначе не става нищо. Също така гледай да купиш някоя хубава трева иначе започват детелини и какво ли не да разсте и после трябва да слагаш неща които да ги махат.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Я, като гледам видеото и чета съветите на Чавето - не било трудно.

А може ли препоръка за конкретен модел трева, и някаква подхранка да речем?

Ще вадя пръскачката май тази вечер

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Вчера по тъмни доби викам си ще пусна пръскачката. Но умишлено само в една зона, да видя резултата. Е, с едно поливане тази сутрин резултата се вижда, много добре се отличава докъде е стигала водата. Полятото се е позасвежило, макар и все така рехаво. Позеленяло, едно такова. Тъй че едната мярка резултат носи .

Фиат фанатик
    Регистр. на
    16.08.2010
    В момента не е добра идея да садиш трева.Това се прави на пролет(поне аз го правя всяка година по това време).Купувам трикомпонентна трева от "Практикер",отделно купувам и тор,комбинирана с препарат против мъхове.На пролет,като се позатопли,взимам гребло и почиствам ливадата.Пръскам със зелен камък(изгаря мъховете и част от широколистните),след това на колене обхождам ливадата и махам умрелия мъх.На местата,където земята остава гола,разравям с малко гребло и поръсвам семена,после леко заравнявам и притискам.След което взимам кутията и разхвърлям семена по цялата ливада(до колкото е възможно по-равномерно).Така тревата се сгъстява и обновява.После торта и на 2-3 дни(ако не вали)поливам.Не я кося поне 14-21 дни след като поникне.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Вместо трева сейте тикви - по-мързелива работа е, красиви жълти цветове, пък и някой лев може да се изкара... Тревата иска ежедневно поливане сега лятото, пък като я поливаш - расте, иска косене...

п.п. пък има една рецепта за пържени цветове от тиква...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Тема: Купих си къща на село :)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •