Страница 37 от 38 ПърваПърва ... 2735363738 ПоследнаПоследна
Резултати 361 до 370 от 374

Тема: Купих си къща на село :)

Поливането го направих капково на редовете където садим зеленчуци. То и комшията като полива водата идва при нас като подпочвена.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    16.08.2010
    Застреляха ме с офертата за поливна система-2900лв. за 400 квадрата.??Отказах я ,естествено.Абе,ма тия хора парите си ги нямат за нищо!!??
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Такива са. А като вкарат и една поддръжка преди и след зимата, да източват системата те, щото иначе не отговарят...

Това са си гевезалъци за богати хора, дето искат цък копчето - зелена морава.

Аз за маркучи и преходници дадох 40 лв 100 м маркуч 16мм
    сигурно е 150кв.м общо остана автомата за почасово поливане 56 лв.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    16.08.2010
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Аз за маркучи и преходници дадох 40 лв 100 м маркуч 16мм
    сигурно е 150кв.м общо остана автомата за почасово поливане 56 лв.

А каква помпа ползваш?Защото ще трябва да купя помпа,която да вади вода от кладенеца и да захранва поне две пръскачки.

За сега няма помпа от водопровода комшията ме уплаши че вода има на 50 м.
    А това са 5000 лв за сондиране.. Имам помпа за12 м. но сега е оставам.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Една помпа дали ще е достатъчна? Вадиш ледена вода от кладенеца, тревата няма да и хареса. Най-добре един от онези прозрачните резервоари, вадиш в него с една помпа и от него с втора вече като се позатопли водата поливаш.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Зависи колко е дълбок кладенеца,хубавите помпи са скъпички.Аз имах сондаж 22м,но съм направил голяма грешка да използвам вибрационна помпа,започна да излиза много фин пясък и я засипах.Капковото да си го направиш сам не излиза скъпо.Най- добре е с междинен резервоар,хем се затопля водата,хем дава добро налягане,и действа като акумулатор ако дебита на източника е малък
    Последна промяна от янко : 29.07.2020 в 15:01
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Фиат фанатик
    Регистр. на
    16.08.2010
    След доста четене и проучване взех хидрофор Гардена 4000.Дебита й е 4000литра на час,при 4 бара налягане.Това е при Мах. налягане,а ако се сложи на Еко,става на 3 бара.Вчера го монтирах(изключително лесно е).На ръка завиваш смукателния маркуч без да го режа,въпреки че дълбочината на кладенеца е 5м,а маркуча е 7м.Сложих директно преходник на изходящата тръба от 1 на 0.5 цола и вързах маркуча(който е дълъг 30м) с бързи връзки.Обезвъздушава се през филтъра,просто наливаш 1-2 лейки вода,докато се запълни смукателния маркуч.Пуснах и о,чудо!Пръскачката хвърли вода на 3-4 метра височина и реално в момента полива поне 1,5 пъти повече площ,отколкото когато я включа към чешмата.За 3 часа полях обилно 400 кв.м.,като ме изненада и кладенеца ,че имаше толкова много вода в тая суша.По груби сметки,в кладенеца имаше 5 куб.м. вода,които стигнаха и остана още вода.Та така-за 430 лв. помпата,45лв.смукателен маркуч,45 лева поливен и стотинки за бързи връзки си имам поливна система.И не струва 3 бона.

Може да е скъпо но да има вкопани маркучи и автоматично излизащи пръскалки.
    И да има човек тези излишни пари.

Страница 37 от 38 ПърваПърва ... 2735363738 ПоследнаПоследна

Тема: Купих си къща на село :)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •