Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати 111 до 117 от 117

Тема: Купих си къща на село :)

Вие сиурно имате вода но на нашата къщата няма .
    Сега събирам докементи
    проект и разрешително за строеж от общината /прекарване на 1м тръба да вляза в двор /
    после шахта за водомер

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    За щастие имам вода, обаче умниците са я прекарали с тръби за парно към банята и кухнята и май ще трябва да ги сменям някой път.

В четвъртък вечерта ходих до обекта.
    Беше се счупил единия пръстен на портата, който държи катинара, та импровизирах набързо с един синджир
    Двора беше станал олеле от бурени и тъпия повет пак беше плъзнал насам и натам, защото не бях стъпвал от пролетта

Рекох си, че няма да оставя нещата така и в петък пак ходих, обаче първо минах да купя пръскачка и препарат против бурените.
    За моя изненада, пръскачката я взех за 21 лева, цена, която много ми хареса, мислех, че са доста по-скъпи. Купих и някакъв си Глифон, който продавача в агроаптеката ми препоръча. 1 литър бутилка стигала за 3 пръскачки по 16 литра.
    Окосих тревата пред къщите и за нещастие, от глупост и много напъване по дебелите храсти, успях да счупя косата
    Каквото такова, скочих в шахтата да пусна водата, успях някак да сглобя пръскачката, че всичко беше на части и почти без упътване - като за 20 лв. толкова
    Разбърках препарата, напълних пръскачката и наръсих навсякъде, като ми остана доволно количество за последващо обилно ръсене на корените на повета.
    Интересно ми е да видя какво се е получило след пръскането, тази седмица сигурно пак ще се замета да погледна.
    Хубавото е, че въпреки буйната разтителност, само след 1 косене, земята отдолу си е чиста, което ми дава някаква надежда, че ще изчезнат тея храсталаци.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	68345831_1315735445270009_7560170510101774336_n.jpg
Преглеждания:	19
Размер:	401,0 KB
ID:	107496   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1232.jpg
Преглеждания:	18
Размер:	404,3 KB
ID:	107497   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1233.jpg
Преглеждания:	18
Размер:	393,5 KB
ID:	107498   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1235.jpg
Преглеждания:	21
Размер:	400,4 KB
ID:	107499   Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_1231.JPG
Преглеждания:	16
Размер:	288,9 KB
ID:	107500  

"Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    То тея препарати не искаха ли ръсене върху листната маса, а не върху корените? Поне раундъпа май беше така.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Така е, ама предположих, че ако я наръся тая джунгла в пълния й размер, после като изсъхне няма да мога да я изчистя и за това първо окосих и тогава напръсках. По-нататък ще мина пак
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    И ти си прав...

Аз пък обмислям все по-назряващия проблем с листата. Падат изсъхнали, с едно търмъче от тези рахитичните за листа пробвах, обаче то обира да речем 2/3, останалото го натрошава. Ще се пазари май прахосмукачка за листа, както и да се казва.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Някой знае ли нещо (препарат), който като напръскаш с него няма шанс да порасне нищо на тази почва.
    Цел - имам някакви растения (самозародили се), от които искам да се отърва веднъж завинаги и нищо да не никне. Площта е малка, само няколко квадрата.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Някой знае ли нещо (препарат), който като напръскаш с него няма шанс да порасне нищо на тази почва.
    Цел - имам някакви растения (самозародили се), от които искам да се отърва веднъж завинаги и нищо да не никне. Площта е малка, само няколко квадрата.
    Няма такъв хербицид. Унижтожават се за някакъв период от време, дали било то 1 година или по-малко и след това пак почват да никнат. Дядо ми беше агроном и ми беше дал от най-добрия хербицид според него и издъжа 1 година без да поникне нищо, но не му знам точното име, понеже опаковката беше избледняла. Иначе решение трайно няма, а понеже пръсках близо до живата плет (на около 2 метра от нея) я умъртвих и нея, така че трябва да се внимава много къде се пръска, да не съжаляваш после.

П.С.

Най-евтиния по-траен вариант е да ги напръскаш първо, след това изкопваш малко, слагаш довен найлон по-дебел или от хидроизолационна мембрана и отгоре с 1 пласт пясък и след това камъни, ако искаш като декорация или си редиш павенца, ако няма да се ползва за нищо.
    Последна промяна от yeksuh : 19.08.2019 в 12:47

Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Тема: Купих си къща на село :)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •