Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило- гасне на скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило- гасне на скорост

    Здравейте колеги
    За да ме разберете точно ще се върна малко по назад . Собственик съм на фиат стило 1.6 16в.. Преди две седмици колата започна да губи антифриз оказа се главата. След извършеният ремонт колата не искаше да запали сменихме датчик на колянов вал колата запали но светеше чека за грешка в двигатела и голата гаснеше като изключиш от скорост или ката спреш да речем с съединител спирачка и да си на предавка и мирише на бензин като запалиш .Водих колата на диагностика грешката в двигателя се оказа датчика на разпределителния вал айде смених го и него грешка изчезна но колата продължи да си гасне по гореспоменатият начин. Лично съм изчистил дросела със спрей файда никаква колата си гасне. Ламда сондата е сменявана преди 6 месеца. Колата е диагностицирана система по система като никъде няма грешка.А само да добавя че и като угасне не винаги пали от първият път ако това въобще е някакъв симптом
    Предварително се извинявам на всички ако не съм нацелил раздела но вече нз какво да правя и към кой да се обърна.. МООЛЯ за съдействие

    #2
    Дросел, там е проблема. Провери на колко градуса е клапата при ниски обороти.
    Колата има ли газ?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      Дросел, там е проблема. Провери на колко градуса е клапата при ниски обороти.
      Колата има ли газ?



      Колата има газ обаче за нея да не говорим не иска да върви подаваш по рязко газ забива муцуната и тн и пак си гасне ...... а как да провера градуса ? А само да кажа че днес след диагностика на вскички системи ми обучиха въпросният дросел електронно
      Последна редакция от bobi0926; 01.12.2018, 18:49.

      Коментар


        #4
        Обикновенна или инжекция. Може там да е проблема
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Колата е газов инжекцион... До колкото знам компа на газовата просто взима данните от компа на бензина и щом не работи на бензин няма как да работи и на газ...
          Има ли варят понеже средното гърне и меката връзка са сдали багажа от там нещо да се случва .....

          Коментар


            #6
            Обърни я на газ и както работи спри газта от бутилката.
            Обясни как почисти дросела?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Обърни я на газ и както работи спри газта от бутилката.
              Обясни как почисти дросела?
              Дросела съм го чистил два пъти. Първият път го свалих купих си спрей за дросели напръсках го избърсах с парцал гянста и го сложих. Колата се оправи за два дена но на вторият светна чека за двигателя и колкото да натискаш педала за газта оборотите не се качват повече от1000 загасих запалих колата се оправи но чека светеше оказа се грешка 0101 грешни показания на дросела за обема или количеството въздух. Вторият път същата процедура но отворих и датчика който е заедно с дросела смазах зъбните колела с вд затворих го раздвижих самата клапа на дросела с вд видях че като отвора клапата зъбните колелета си въртът без ядове сглобих всичко сложих го чека изгасна но колата се върна в старото състояние и гаасне. И двете процедури са правени на откачен акумулатор. Искам и да попитам дали като колата е загасена дросела се затваря напълно тъй като го свалях забеляза че съвсем леко не е затворил до край ама съвсем леко дефакто не стой на първото зъбче на въпросният датчик който смазвах и чистих а на второто до колкото си спомням
              Последна редакция от bobi0926; 02.12.2018, 17:23.

              Коментар

              Working...
              X