Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загубих единственият ключ, който палеше - Фиат Гранде Пунто 2008 1,4 метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загубих единственият ключ, който палеше - Фиат Гранде Пунто 2008 1,4 метан

    Здравейте,
    имам голям проблем. Съпругата загуби ключа за Пунтото, който палеше. Преди 5 месеца купих Фиат Гранде Пунто 2008 1,4 метан с 3 ключа, от които само единия палеше. И трите са черни, като 2 са обикновени а 1-я е сгъваем с бутон за централното. Палеше само един от обикновените ключове. Ходих да си направя резервен до ключарите в Хоум макс в Пловдив почти веднага като купих колата но пичовете не успяха, въпреки че им занесох и картата с кода. Опитваха няколко часа и не успяха. Казаха ми че ключовете са оригиналните но били забранени. По таблото не свети никаква лампа, всичко си е наред и колата си пали без проблеми. Опитах и при един ключар, като бях командировка в София но и там не стана. Сега ме е яд, че не потърсих по рано помощ във форума. Изчетох всички теми но не намерих нищо за моят проблем, така че се регистрирах и отварям нова. Извинявам се предварително ако има такава. Моля, за помощ трябва ми телефон на ключар, който да ми помогне. Звънях на 3-4 телефона на ключари от Пловдив, които Гугъл ми изкара най-напред но всички казват, че не могат да ми помогнат. Звънях и в представителството на Фиат в Пловдив, но от там ми казаха че ще ми струва много скъпо, тъй като трябвало да се поръча нов ключ от Италия, да карам колата в София и т.н. Пътувам постоянно за работа до Карлово с колата и ми е голям проблем. Ако някой може да ми помогне със съвет или нещо друго ще съм много благодарен.

    #2
    Може да запишеш наново чип на колата за София ще стане
    Не разбрах сега може ли да е караш с някакв ключ изобщо
    Питай някой където се занимава с коли и компютри за тах
    За Пловдим ми е трудно сега да се сетя някой
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Не, не мога да я карам. Колата стои в двора на блока. мога да я отключвам с другите 2 ключа но те не могат да я запалят.

      Коментар


        #4
        Купи си боди компютър, еку и два ключа от кола на части
        Цената може да е от 150 до 300лв за комплекта.
        Сменяй за половин час пред блока и не се занимавай с ключари и Ауто Италия
        После само ще ти мига дисплея на километража.
        Трябва да се пусне proxi allignment c Multiecuscan за да спре да мига.
        Елементарно е всичко това.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Проблемът е решен! Ключарите от Хоум макс свършиха работа. Сложиха нови чипове и ги обучиха. Направиха ми даже и ключ с дистанционно. Много съм доволен. Пристигнаха на адрес и веднага ми направиха 1 ключ да пали. После ми взеха ключа с дистанционното и ми казаха след 1 час да отида до Хоум Макс с Пунтото, тъй като трябва да се смени чипа на платката. Там вързаха компютър към компютъра на Пунтото и вече имам 2 ключа. Предишният път като ходих проблемът е бил че те опитваха да ми направят оригиналните ми 2 ключа да палят и те, но те са били забранени или изтрити и затова не е станало.

          Коментар


            #6
            Забравих да напиша колко ми взеха. Като пристигнаха на адреса и ми направиха 1-я ключ ми взеха 90 лв. След като отидох при тях в Хоум макс и ми направиха ключа с дистанционното ми взеха още 110 лв. Така че за 200 лв имам 2 ключа като единият е с дистанционно за централното. По компютъра на колата всичко е наред и нищо не свети. Общо взето свършиха си работата бързо и професионално.

            Коментар

            Working...
            X