Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да си напълня туристическа газова бутилка за битови нужди в София?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде да си напълня туристическа газова бутилка за битови нужди в София?

    Здравейте колеги!

    Къде да си напълня туристическа газова бутилка за битови нужди в София?
    За предпочитане в и около Дружба или Младост.
    Газстанцията в Младост до Билла няма да работи за неустановено време.

    Ако може и адрес, че се надявам джипиеса да ме отведе до там!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    Газ-станцията на последната спирка на автобус 9 при Булгарплод. Работи до 19:00. Оня път като се виждахме с теб за маслата - следващата ми спирка беше там, пълних 2 бутилки, беше 2.10 / килограм.

    Коментар


      #3
      Слуд Кауфланда точно
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Слуд Кауфланда точно
        Кой точно Кауфланд?
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          До булгарплод.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Това "точно" е на 1.2 км от кръстовищете пред Кауфланда, според Гугъл. Освен ако не си говорите за друго място. Ето линк към това, за което говоря.

            https://goo.gl/maps/Lspv7ECj1mG2

            Коментар


              #7
              Пишете за два различни обекта. Банков има предвид Топливо - https://www.google.bg/maps/place/%D0....3822939?hl=en
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Благодаря на включилите се!
                Междувременно колеги ми казаха още две места. Едното е в Горубляне, веднага след странното трипътно кръстовище, по посока Цариградско шосе, вляво. Другото е веднага след Околовръстно шосе, в посока Панчарево вдясно, точно преди OMV.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Мисля, че на бензиностанция SNG - точно до Кауфланд Дружба също пълнят битови бутилки. Може да е полезно за някой.
                  ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

                  Коментар


                    #10
                    А тези редуцир-вентилите за големите бутилки, на които един палец се завърта на 180 градуса - вътре нали има нещо като мембрана ли е, кво е... имам един такъв вентил, на който му беше залепнала и ми създаде проблем - не можах да запаля печката и умрях от студ, а като свърших работа - се разлепи и уж се оправи, ама след няколко дни пак все едно беше залепнала. От какво е тая мембрана, защо залепва и мога ли нещо да направя, за да я подобря? Да полея с някакъв спрей нещо, де да знам... има ли вариант да се подобри и да съм сигурен, че не залепва и следващия път ще мога да запаля печката и да не работя на 2 градуса? Или от самото ползване ще се раздвижи и самопочисти, за да спре да залепва?

                    Коментар


                      #11
                      Залепва от смолистите вещества в газта, които се отделят по клапана. Помага промивка с бензин, вкаран със спринцовка.

                      По темата - зареждам си бутилките през зарядното на колата, така съм си направил инсталацията. На ладата от аватара направо съм с 2 зареждачки. едната за нейната бутилка, другата за битовите.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        А тези редуцир-вентилите за големите бутилки, на които един палец се завърта на 180 градуса - вътре нали има нещо като мембрана ли е, кво е... имам един такъв вентил, на който му беше залепнала и ми създаде проблем - не можах да запаля печката и умрях от студ, а като свърших работа - се разлепи и уж се оправи, ама след няколко дни пак все едно беше залепнала. От какво е тая мембрана, защо залепва и мога ли нещо да направя, за да я подобря? Да полея с някакъв спрей нещо, де да знам... има ли вариант да се подобри и да съм сигурен, че не залепва и следващия път ще мога да запаля печката и да не работя на 2 градуса? Или от самото ползване ще се раздвижи и самопочисти, за да спре да залепва?
                        Редуцир- вентила натиска иглата на бутилката и така пуска газ. Започне ли вентила да прави проблеми- мисля, че е по-добре да се смени.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          Това дето натиска иглата, си работи нормално. Проблемът беше, че като я натисне, след това нещо вътре в самия вентил пречи на газта да продължи по маркуча напред. Какво е това нещо искам да знам, как работи? Трябва първо да знам това, преди да купувам ново.

                          Коментар

                          Working...
                          X