Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Крома, се запали Помагайте!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Крома, се запали Помагайте!

    Здравейте, колеги!
    Днес деня за мен не е никак добър!
    Така от къде да започна. Карам си днес и никакви индикации, че нещо не е наред с колата. Единствено леко оборотите на празен ход бях 1000 , а не нормалните 800, но след известно време се оправиха. Бях си пуснал климатроника и при заход за заден ход колата сама се изключи от задна. Изгасих и запалих наново, и успях да паркирам, а през това време вече беше започнала да пуши...отворих капака и след малко се появиха пламъци. Тези от вас които са с Крома автоматик, знаят че без ток няма как да си отворят багажника, което е лошо! Успях да намеря пожарогасител и да я изгася! Та въпроса ми възможно ли е от генератора да се е запалила, че именно от там излязоха искри и пламъци?
    Благодаря за насоки мнения!
    Последна редакция от morfein_a; 24.11.2018, 17:26.
    link

    #2
    Трябва да се види -демек разглоби всичко около него иначе няма как да гадаеш
    Ако имаш огледалце с щека или мини камера може да се види по лесно
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Така и ще направим в понеделник, когато я закарам с репатрак в сервиз!
      По умуване сигурно е дал накъсо генератора или нещо от сорта, защото проблема с искрите и последващото запалване, беше точно там (в ляво на мотора).
      Ако някой колега се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели опит. За мнение и насоки, ще е малко в сферата на гадаенето, най-вероятно.
      link

      Коментар


        #4
        Освен дебелия плюс на генератора да е опирал някъде, или някоя шайба ...
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Палила ми се е кола по подобен начин. Бронята на нафтовия филтър падна върху алтернатора и го окъси, след това запали силовия кабел... в общи линии разреди акумулатора по силовата верига. Щетите бяха въпросния +, както и алтернатора. Дано се разминеш леко, това са най-кофти проблемите.

          Коментар


            #6
            Колата е в сервиз, а утре ще имам точна диагноза. Мисля, че успях да я хвана на време, т.е. щетите са поправими. По думите на приятел, който е пожарникар, можело и по зле да е, че същия ден на друго място в града е имало пак запалена кола, но е изгоряла и само за скрап става. Абе с две думи: най-важното е, да сме живи и здрави, другото го има в мола!
            link

            Коментар


              #7
              Колата е отремонтирана. Сменен алтернатор, кабели и ремъци, филтър гориво, маркучи и всичко, което имаше щети след самозапалването. Причина слаба връзка по кабелите!
              Темата е за архив!
              П.П.
              Най-важното е, че сме живи и здрави!
              link

              Коментар


                #8
                Честито и от тук насетне безаварийно!
                Добре че са малко щетите.

                Коментар


                  #9
                  Можеше да доуточниш точно кой кабел или кабели са били лабави щото сестрата '' roogdi'' има такава и да зема да и ги проверя
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    #10
                    Основният кабел влизащ/ излизаш от алтернатора. При мен е цветен (червен). Той се запалил от слаба връзка.
                    П.П.
                    Съвет към колегите с Крома! При изпадане в ситуация трябва да се разкачи акумулатора, но преди това да се отвори багажника, че без ток няма отряне. Друга идея съвет е: да се държи пожарогасителя в купето, че в ситуация е кофти да се навираш през седалките, но това по преценка и най-важното е запазване на самообладание. По важният момент е съхранението на куката за теглене, която е по-важна, че тя е с обратна резба и може да се окаже, че пътната помощ няма такава! При модел автомат е добре пътната помощ да вдига само предницата, влаченето не е вариант, защото може колелата да са завъртяни и приплъзването е предпоставка за инцидент.
                    link

                    Коментар

                    Working...
                    X