Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Фиат Крома, се запали Помагайте!

Фиат маниак Аватарът на morfein_a
    Регистр. на
    21.04.2016

Фиат Крома, се запали Помагайте!

Здравейте, колеги!
    Днес деня за мен не е никак добър!
    Така от къде да започна. Карам си днес и никакви индикации, че нещо не е наред с колата. Единствено леко оборотите на празен ход бях 1000 , а не нормалните 800, но след известно време се оправиха. Бях си пуснал климатроника и при заход за заден ход колата сама се изключи от задна. Изгасих и запалих наново, и успях да паркирам, а през това време вече беше започнала да пуши...отворих капака и след малко се появиха пламъци. Тези от вас които са с Крома автоматик, знаят че без ток няма как да си отворят багажника, което е лошо! Успях да намеря пожарогасител и да я изгася! Та въпроса ми възможно ли е от генератора да се е запалила, че именно от там излязоха искри и пламъци?
    Благодаря за насоки мнения!
    Последна промяна от morfein_a : 24.11.2018 в 17:26
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet automatic

Трябва да се види -демек разглоби всичко около него иначе няма как да гадаеш
    Ако имаш огледалце с щека или мини камера може да се види по лесно

Регистр. на
    21.04.2016
    Така и ще направим в понеделник, когато я закарам с репатрак в сервиз!
    По умуване сигурно е дал накъсо генератора или нещо от сорта, защото проблема с искрите и последващото запалване, беше точно там (в ляво на мотора).
    Ако някой колега се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели опит. За мнение и насоки, ще е малко в сферата на гадаенето, най-вероятно.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Освен дебелия плюс на генератора да е опирал някъде, или някоя шайба ...
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.
    Лада Самара-екс
    ЗАЗ 965А-екс
    Опел Кадет-екс

Фиат фанатик
    Регистр. на
    22.09.2009
    Палила ми се е кола по подобен начин. Бронята на нафтовия филтър падна върху алтернатора и го окъси, след това запали силовия кабел... в общи линии разреди акумулатора по силовата верига. Щетите бяха въпросния +, както и алтернатора. Дано се разминеш леко, това са най-кофти проблемите.

Регистр. на
    21.04.2016
    Колата е в сервиз, а утре ще имам точна диагноза. Мисля, че успях да я хвана на време, т.е. щетите са поправими. По думите на приятел, който е пожарникар, можело и по зле да е, че същия ден на друго място в града е имало пак запалена кола, но е изгоряла и само за скрап става. Абе с две думи: най-важното е, да сме живи и здрави, другото го има в мола!

Регистр. на
    21.04.2016
    Колата е отремонтирана. Сменен алтернатор, кабели и ремъци, филтър гориво, маркучи и всичко, което имаше щети след самозапалването. Причина слаба връзка по кабелите!
    Темата е за архив!
    П.П.
    Най-важното е, че сме живи и здрави!

Кара балканче
    Регистр. на
    05.09.2008
    Честито и от тук насетне безаварийно!
    Добре че са малко щетите.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Можеше да доуточниш точно кой кабел или кабели са били лабави щото сестрата '' roogdi'' има такава и да зема да и ги проверя
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.
    Лада Самара-екс
    ЗАЗ 965А-екс
    Опел Кадет-екс

Регистр. на
    21.04.2016
    Основният кабел влизащ/ излизаш от алтернатора. При мен е цветен (червен). Той се запалил от слаба връзка.
    П.П.
    Съвет към колегите с Крома! При изпадане в ситуация трябва да се разкачи акумулатора, но преди това да се отвори багажника, че без ток няма отряне. Друга идея съвет е: да се държи пожарогасителя в купето, че в ситуация е кофти да се навираш през седалките, но това по преценка и най-важното е запазване на самообладание. По важният момент е съхранението на куката за теглене, която е по-важна, че тя е с обратна резба и може да се окаже, че пътната помощ няма такава! При модел автомат е добре пътната помощ да вдига само предницата, влаченето не е вариант, защото може колелата да са завъртяни и приплъзването е предпоставка за инцидент.

Тема: Фиат Крома, се запали Помагайте!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 3 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •