Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резервна гума на Фиат Пунто МК1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резервна гума на Фиат Пунто МК1

    Здравейте,искам да ми дадете съвет какво да правя,преди час се тряснах яко в една дупка и следователно желязната джанта огъната,сложих резервната която е с червена джанта и лепента 80км/ч.И въпроса ми е така като ми се налага пътуване 150км в края на седмицата,мога ли с тази резервна гума да ги мина,при условие че карам с 80км макс? Бих отишъл утре на гумаджия но знаете точно в този сезон,след работа едва ли ще успея,дайте ми съвет какво да правя.Благодаря!

    Грешен раздел - Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Ако имаш познат с Жигула вземи една от него и карай, от Лада не стават защото са по-широки.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Имам 2 резервни ама не са при мен,и въпроса е дали резервната ще изкара пътуване от Варна до Силистра

      Коментар


        #4
        Щом е фабричната малка резервна, тая гума е на 20+ години. Нито има грайфер според сезона, нито каучука е ок.
        Ще взелеш да минеш дори със 70-80км/ч през някоя локва на завой и ще се пребиеш като куче.
        Не си прави шеги с живота. Идеята на тая гума е да те закара 5-10 км, до най- близката гумаджийница и да си оправиш редовните гуми.
        Най- добре пали сега сутринта, до най близкия ти гумаджия и си оправи колата преди работа! Все си мисля, че при всеки гумаджия ще намериш 1 бр желязна джанта за 20тина лева.

        Коментар


          #5
          Допълнение към колегите - ако все пак си решил твърдо да поемеш по пътя с тази джанта - то задължително я сложи отзад и карай с много по-ниска скорост от максимално написаната. Имай предвид, че тази гума се поддава на много по-големи странични деформации в завой, защото е относително много по-висока. А като караш с по-ниска скорост, със сигурност ще те настигне някой, който иска да стигне първи преди всички, ще се залепи зад теб, ще те натиска да те изпревари и въобще - може да ти създаде "ситуация" от зор.

          Потърси денонощен сервиз за гуми, в зависимост от града, в който се намираш.

          Коментар


            #6
            Резервната гума - патерица, не е да си караш с нея постоянно, ами е да се дотътриш до сервиза да си вземеш нова или да си оправиш старата. Не си прави експерименти.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Карай спокойно,аз с мареята се добрах от Ихтиман до Варна,колко цола са джантите
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                Ако си София ела да ти дам джанта с гума или само гума от Фиата зависи икакви сати размерите 165 70 14 или 165 65 14
                Миналата седмица дадох 2 има още една
                Преди години с Пунтото след Костенец срязах гумата и на Ихтиман е смених при гумаджия с някаква подарк от гумаджия

                С патерицата нещо колата не врвеше както трябва
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар

                Working...
                X