Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 18 от 18

Тема: Парно на гранде пунто 1.2

Цитат S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Добявки за течове слаани ли са?
    Незнам аз несъм слагал за преди това немога да кажа колата беше нов внос. Антифриза беше жълт на цвят и доста слаб смених го с червен миналата седмица.Ако има значение и преди това нямаше хубаво парно.

Малко ми е странно,че антифриза беше станал жълт дано не са слагали някакви добавки и да е запушено нещо.Така или иначе утре ще сменя термостата и ще видя дали ще се оправят нещата.

Тази вечер покарах колата и ми направи впечетление че когато натисна копчето да върти въздуха и колата е в движение на 2-3 хиляди оборота парното е добре,но щом спра да речем докато чакам на светофар на ниски обороти започва да духа по хладно. Утре ще проверя и филтъра на купето и термостата ще сменя

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    22.08.2018
    Привет колега,
    Аз бих се насочил към радиаторчето и клапана за парното,
    Според мен дебита на течноста която минава през него е много малък.
    Ако това ти е първата зима с нея и е нов внос, поне 1 година това радиаторче и клапана /кранчето/ са стояли затворени.
    Ако намериш начин да го пипнеш да и видиш дали се загрява ще ти се изясни ситуацията.
    Можеш да свалиш маркучите от към двигателния отсек и да надуеш радиаторчето в разлчини положения на клапана.
    Това се сещам, преди години имах същия проблем с друга марка кола, но принципа е същия.
    Успех.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    А нещо като задръстен радиатор на парното не ти ли навява цялото описание ...........
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    22.08.2018
    Това имам предвид или клеясал кран.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

Днес извадих филтъра на купето и беше много задръстен явно не е сменян никога. Сега съм го махнал и парното е доста по добре. Ще сложа нов тези дни и ще видя може да се ориентирам към промивка на радиаторчето
    Последна промяна от kkamen1992 : 25.11.2018 в 16:40

Установих,че няма циркулация през радиаторчето единия маркуч който отива е горещ а другия стои студен тези дни ще го сменя и се надявам всичко да се оправи.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Парно на гранде пунто 1.2

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •