Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Окончателно: албанците забраниха вноса на коли над 10 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Оставете колите, бусовете са най-проблемни и въртят най-много километри.
    Масово се ползват преди модели дори преди 95та, пушат на масло и нафта и бучат та не се траят.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #17
      А камионите от сорта на КАМАЗ? Да настигнеш такъв в някой проход, и да кара с 30 по завоите, и да няма къде да го изпревариш...
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #18
        Човек аз ти казвам, че зад повечето дизели не мога да дишам, дори да не чади изобщо и не мога да си обясня защо. Не съм спец по дизели, но адско много смърдят, като минеш покрай някой от тях.
        Това че централите, заводите и т.н. замърсяват много повече, то е ясно. То всичко е съвкупност, не става от 1 конкретно нещо.
        Не може да се седи защото нищо не му е в нормите и на всичкото отгоре няма нищо по пътя на изгорелите газове. Но положението при бензиновите и тези на газ не е по различно, особено на студено. Там каква смрад е не е истина. Евро 5 и 6 в затворено помещение не се усеща, че работи.
        Преди няколко дни мислех да си сложа надпис отзад който да гласи нещо от сорта. Ако не покриваш евро 5 предпочитам да се движиш зад мен.
        Иначе ни липсва контрол, на ГТП е достатъчно да те проверят както трябва и автомобила отива за скрап. От както смениха часовника и всички лед крушки... са по лев два е направо ужас.

        Коментар


          #19
          Малко се засегах като споменахте че колите на газ горяли масло и пушели и не знам какво си. Колко са им показателите? В нормите ли са? Ако да, защо държавните коли /на парламент министерства и държавни фирми/ не са на газ? Нищо не казвате за тролеите-тяхното Евро колко е? Виж за автобуси на акумулатори е много модерно да се говори даже май взеха да купуват евентуално да пробват матряла как ще реагира. Нашия капут скочи до небето като го попитаха за безплатен градски транспор-било абсолютно невъзможно. За презаселването, за осирането с десетки километри никому не нужни велоалеи? Албанците били направили не знам кво си, ми те всячески гледат да ги вземат в ЕС да могат по лесно да си въртят бизнеса с дрога и всико разрешено от закона
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #20
            Аз пък рядко виждам и померисвам бензинка, която смърди, че чак да не се трае. Трябва да е доста амортизирана, а дизели виждам и померисвам и нови на 10 години Алдита, Беееемвета и др. Разбира се на студено в първите няколко секунди се усеща мирис на бензин и то само през зимата, но това изчезва още преди да
            си потеглил. Плюс това предпочитам всеки ден от годината мириса на бензин пред този на изгорелите газове на дизел, защото те имат задушаващ ефект. Също така колите на газ, ако са настроени като хората изобщо не миришат, това, че половината са съборетини, защото колите на газ излизат по-евтино и съответно са магнит за такива хора, които ги крепят на системи да се движат. Това че бензиновите харчели масло повече от дизеловите е пълен мит, аз виждам постоянно дизели как пафкат синьо, почти толкова, колкото и бензинови, защото просто в БГ се карат масово дизели и понеже харчат по-малко и вървят повече са магнит за "тунимг-шмунинг" дечурлига и "хулигани" и изтърбушат всичко и "глей кво прай на втора", а нямат пари да ги подържат и всяка на всяка втора турбината и вие, като умираща котка. Да не говорим, че ги взимат по 1000 евра, а те са били за Надин, понеже TUV, ще го минат през двоен крив макатон. Големи са, няма що.
            Последна редакция от mell0; 25.11.2018, 11:48.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #21
              Това може би е така защото не караш зад автомобили които сега стартират. Смърдят много повече от дизел, а комбинацията на газ на студено направо е смърт. Ако към двата добавим и масло е по добре да отбиеш за няколко минути, това за мен си. А дизел който да гори масло та чак да се вижда досега аз поне не съм виждал. Виждал съм да пуши синьо, но това е от нафтата. Като цяло проблема с всичко е от ДВГ, ако всичко му е изправно ще е ОК.

              Коментар


                #22
                Взел си нов дизел, нямаш проблеми. Нов дизел на малко километри си е добър, но колко са такива? Аз съм карал стари дизели, японски, френски и алфата от подписа и трите само Бог знаеше на колко километри са внесени, а така са повече от половината дизелови автомобили тук, защото за разлика от бензиновите, в повечето случаи, те се купуват за да се пътува с тях и то бая. Естествено има и читави такива, но цената им е толкова висока, че отказва хората от покупка. Не казвам, че бензиновите са перфектни, но в гаража ми са минали много нов внос и като ги запаля след смяна на антифриз за загряване и обезвъздушаване мога да дишам, а при дизеловите след 2 мин почвам да кашлям и отварям вратите отпред и отзад иначе не се седи. А за газта, не съм и фен, но онзи ден едно Субару го въртяхме в гаража на студен старт , чакахме го да загрее и не ми беше гадно от миризмата. Всичко зависи от газовата.
                Последна редакция от mell0; 26.11.2018, 18:34.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар

                Working...
                X