Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Окончателно: албанците забраниха вноса на коли над 10 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Окончателно: албанците забраниха вноса на коли над 10 г.

    Албанското правителство окончателно одобри забраната за внос на автомобили на възраст над 10 години и със сертификат за екология преди Евро 5. Решението, което влиза в сила от 1 януари следващата година, е продиктувано от борбата с мръсния въздух и в голяма степен от експорта на стари дизели, които Западна Европа бълва към Източна след Дизелгейт. Средната възраст на леките автомобили в Албания към момента е около 20 години – приблизително два пъти по-висока от тази за ЕС.


    В страната, която е известана с огромния брой Mercedes-и на глава от населението (по неофициални данни – около 80% от автопарка), дори бяха стартирали кампания за монтиране на катализатори в стремежа си към по-чист въздух. За вече внесените коли втора употреба правителството ще направи отсрочка – те ще могат да бъдат регистрирани до 31 март 2019 г. Към момента едва 3,3% (или около 14 000 от общо половин милион) от автомобилите в Албания отговарят на Евро 5 и Евро 6, разкрива Tirana Times.


    Така след 1 януари България и Косово ще останат единствените балкански държави, които приветстват вноса на коли на повече от 10 години – и които ще бъдат най-засегнати от старите автомобили след Дизелгейт.








    Албанците по-добре ли са от нас? Минамалната им заплата се равнява почти на нашата и като държава са даже по-зле от нас, но могат да направят крачка напред към по-добро бъдеще. Винаги мрънкаме най-много от всички Балкански страни. До 2 години ще сме се зарили със стари дизелови кошници, които дори сега като застана или карам зад тях не мога да дишам, задушавайки се от гадните газове, които изкарват, защото половината им система за обработване на газовете е махната за да върви повече и да създава по-малко проблеми. Карам в софийско и найстина ако карам зад някое TDI (има и изключения) и съм пуснал вкарване на въздух отвън, вътре в купето става необитаемо. Защо това не ми се случва като карам зад бензинов автомобил, било то старт и похарчващ малко масло. Масово ще се напълним с дизели до 15 години, понеже ще ги внасят за без пари за годините си, а дизелчетата са на почит, защото бай ганьо търси яка дърпачка за сметка на малък харчалък. Дано и при нас се усетят да го приемат това.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    #2
    Няма да стане скоро, защото едни хора мрънкат против мръсния въздух, после избират да ги управляват едни други хора, които като кажат, че се обсъждат генерални промени, първите хора се тръшкат и казват "Ама как така, удрят ни по джоба, ние сме бедни, не може да приемат такива неща, 90 % от хората карат коли на 20 години. Митинг, оставка..." После отиват на пазара и си купуват най-мощната и най-стара кола, която за да се движи има нужда от 4 лопати въглища повече, отколкото локомотив, дърпащ 18 вагона цимент. Слагат ѝ най-яките джанти, най-яката музика, дават газ до ламарината, изпреварват те на непрекъсната линия в десен завой, минават на червено, не спират на пешеходна пътека. Но дойде ли време за 150 лв данък - "Леле, как така, не ви е срам, аз откъде да намеря пари, доходите ми са ниски, вдигнете ми доходите, а след това въвеждайте забрана..."

    И те така - кучетата си лаят, планината слепи ги ражда.

    Ред.: новият бизнес - вместо да се превъртат километражите, ще казват - нова кола, на 9 години и 9 месеца е.

    Коментар


      #3
      Въпреки че в написаното ти ще се разпознаят много хора и ще почнат да лаят, то си е точно така.

      То каквото и да направиш, винаги някой ще измисли някаква далавера да изкара пари, неизбежно е.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        И ще стане като в Турция - нови коли или баракуди на по 30-40 години, щото по-нова не можеш да си позволиш...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Само ще кажа, че в едно конкретно малко градче, в което ходя често и е с население под 3500 човека официално, въздуха е бая по-мръсен от софийския ми въздух (не живея в Бояна). Така че нещо не им приветствам идеите, тъй като това е определено не е първата мярка, която трябва да се вземе.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Точно по темата си е:
            https://www.dnevnik.bg/zelen/2018/11...chak_do_solun/

            Всичко останало са лобистки глупости.

            Но не ми се обяснява на промити мозъци.

            Коментар


              #7
              Човек аз ти казвам, че зад повечето дизели не мога да дишам, дори да не чади изобщо и не мога да си обясня защо. Не съм спец по дизели, но адско много смърдят, като минеш покрай някой от тях.
              Това че централите, заводите и т.н. замърсяват много повече, то е ясно. То всичко е съвкупност, не става от 1 конкретно нещо.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #8
                На мен ми смърди и в тоалетната, ама влизам по няколко пъти на ден.

                Коментар


                  #9
                  А онази Гръцката (магистралата Солун - Игуменица) централа дето къди повече от ТЕЦ 2 ,за нея нищо, що тъй?

                  Коментар


                    #10
                    Сега имам Алфа 159 Евро 4 с ДПФ сменен преди 8000км с нов, и не усещам такава зверски люта миризма.
                    Но всякакви по-стари дизели, или по-нови с махнат ДПФ и ЕГР, лютят зверски. Особено жестоко се усеща при паркиране в подземен паркинг.
                    За задръстването, също съм съгласен. Проклятие е да се наредиш зад някое JTD,CDI,TDI от лето 2003-то,примерно.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      Ланча са го предвидили, и в Тезис, и в Либра има датчик за замърсеност на въздуха. Автоматично затваря клапите и включва рециркулацията, когато усети нещо такова.

                      Коментар


                        #12
                        Човек аз ти казвам, че зад повечето дизели не мога да дишам, дори да не чади изобщо и не мога да си обясня защо.
                        Плацебо, лекува се с посещение при психиатър и приемане на лекарства по схема. Данните от газанализатора за моя стар дизел са красноречиви-димност 3% при 900 оборота и 5% при 2000 оборота. Колата ми е внесена на ход от Германия и си е минавала техн. прегледи там до последно преди 3г. Не гори масло и никога не изпушва, колкото и да я натискам. За сметка на това съм виждал много по-нови кощници да димят като баджи, защото са със стикер на някой самозван тунинг майстор и са им ампутирани катализатори, DPF, а за цикловите порции на горивоподаването, само Господ знае какво е пипано. Колегата е абсолютно прав, промените са лобистки и обслужват нечии интереси. Първо да накарат мангалите да не горят гуми, пластмаса и всякакви боклуци, както и сурови дърва от незаконна сеч. После да въведат строг контрол при техническите прегледи, а не да се разчита на говняна книжка с печатче, на която пишело "Евро 5". Така ще се окаже, че половината нови коли са за спиране от движение, а голяма част от старите са много по-екологично чисти от новите.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #13
                          А някои колеги ме агитираха да се метна в нафтата, никога няма да подкарам печка.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            Моята печка си има всички катализатори и отзад мирише на пролет. На жена ми колата също, и двете коли са с дизелови мотори Евро 3.
                            Когато премахнат ТЕЦ-овете, сменят всички градски автобуси с Евро 6, като накарат всички транспортни фирми да си сменят автобусите и камионите с Евро 6, като сменят всички локомотиви с нови, тогава да се налагат и правила за гражданите.
                            Не съм против мерките, които се взимат, но държавата да даде пример със свои действия по въпроса.
                            Като началник нашата фирма, винаги давам пример на подчинените си със своите действия и не измислям правила, които те да спазват, а аз не.
                            Начи борим се против замърсяването на въздуха, ама ББ се вози в джип 5.0L, V8, 400-500 коня, който не е Евро 6. Що не му бронират една фиеста 1.0 Екобуст и да дава пример на обществото?

                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            Ланча са го предвидили, и в Тезис, и в Либра има датчик за замърсеност на въздуха. Автоматично затваря клапите и включва рециркулацията, когато усети нещо такова.
                            И Алфите го имат. Аз го ползвам постоянно, лошото, е че като изгасиш колата и тази опция се изключва.
                            Последна редакция от kosta; 23.11.2018, 09:47.
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар


                              #15
                              То пък само дизелите смърдят.... Не го отричам, освен новичките коли наистина смърдят, но пък и колко бензинови коша, които вървят на 50% газ с 50% масло са много по-зле от дизелите..... Защото дизела като цяло рядко гори по 1л/1000 км масло, за разлика от бензина.
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X