Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покачено ниво на маслото в картера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покачено ниво на маслото в картера

    Здравейте колеги, имам един въпрос тази сутрин реших да проверя маслото и станах свидетел на следното, маслото в картера се е увеличило 2 пъти, не миришеше на нафта не мисля че е и антифриз, според вас каква може да бъде причината. Колата е Fiat Grande punto 1.9 multijet.
    Прикачени файлове

    #2
    Не приемай мнението ми като подигравка или заяждане, но много хора не знаят как се измерва маслото. Може ли да ни опишеш точната процедура, по която го мериш?

    Коментар


      #3
      На студен двигател вадиш щеката бършиш я слагаш пак и гледаш повторих го 2 пъти за всеки случай резултата беше същия

      Коментар


        #4
        Ако беше антифриз щеше да питаш за боза в картера. Най вероятно е нафта. Причина може да е катализар евентуално.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Виждал съм продобен проблем, но на 1.9TDI от гумичка на енда от дюзите - вкарва нафта яко оттам. Прегледай си дюзите първо, не мисля, че ако имаш DPF е от него, защото щеше да ти изпищи компютъра преди всичко. Другият по-краен вариант е спукана глава. По-добре не карай колата в това положение да не изтропа двигателят.
          Последна редакция от mell0; 22.11.2018, 13:37.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #6
            Мерси за инфото, а как да разбера дали имам дпф?

            Коментар


              #7
              През епер или визуално чрез навеждане и поглеждане на генерацията
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X