Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо не е както трябва с Делта 3 (гаден звук при завой)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо не е както трябва с Делта 3 (гаден звук при завой)

    Тъкмо бях взел да си мисля, че Делта 3 е съвсем, съвсем различен автомобил и няма нищо общо с Дедра и Либра, но... до днес
    Появи се един гаден звук при десен завой с висока скорост (иначе що ще карам Делта 3 с 18-ки) от ляво. До тук добре. Карам я в сервиз, вдигаме и почва оглед, клатене, напъване с щангата, чудене, цъкане... НЕ - всичко изглежда бетон. Монтьора вика - не мога да разбера от какво се оплакваш?! Според него няма нищо, но аз го чувам. Няма вибрации, няма нищо особено в поведението, само звук... Ще се опитам да го пресъздам - тъгъ-тъгъ-тъгъ-тъгъ, докато описвам кривата на завоя. Има го на скорост, има го и по инерция. Според монтьора, най-много да "са омекнали пружините на накладките". В известен смисъл съм склонен да се съглася с него за това, че няма нищо по окачването, понеже аз пряко участвах в тестовете. Единствения друг, страничен симптом, който е наличен е скърцане от тампоните по полегналите полицаи, но сега с мокрото време взе да отшумява.
    С други думи, подобно на Дедра и Либра и тук е налице поредния влудяващ и неизвестен звук, неясно на какво дължащ се...
    Не, че очаквам да има много хора с Делта 3 или Браво 2 и се надявам някой да е имал подобен симптом, още повече пък установил от какво е, но пускам темата за да събера идеи за всички всевъзможни причини, които могат да причинят подобно нещо... дори разни забравени неща в джоба на врата (естествено това вече го проверих).
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #2
    Сложи ли зимни гуми?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      От гумите е. Пиша го защото знам че караш с гуми като моите, и защото и при мен се появи подобен шум основно при по продължително завиване примерно кръгово. мисля че е от шарката и от това че гумата все още е мека и ламелите се допират един в друг. Въпреки шума аз съм с положително мнение след около 3 месеца каране и едно снежно такова.
      Последна редакция от banski starec; 20.11.2018, 23:24.

      Коментар


        #4
        Аз днеска същия срам. Нестига че прередих три коли ами майстора каза че не вярва щом жена ми не го потвърждава.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Проверихте ли предпазителите на дисковете?Понеже споменаваш Дедра,та имах такъв подобен звук само при завой.Оказа се щита на единия диск,не помня на кой беше.Също не разбрах и какво е довело до изкривяването му,появи се изведнъж в движение

          Коментар


            #6
            Много важно е да уточниш - ако звукът е съвсем ритмичен и зависи пряко от скоростта, с която се движиш, сещам се само за левия лагер на главината, който да издава такъв звук. По принцип, по инерция се чува една идея по-малко, а при подаване на газ - по-изразено. Поне на моя Фиат е така. Когато го чух за 1 път беше януари и карах така до септември без кой-знае каква промяна в звука. Тогава за съвсем кратко време - може би седмица, звукът стана много по-силен и се чуваше при все по-малък завой и при все по-ниска скорост (по-малко натоварване върху лагера), докато започна да се чува при почти прав волан. И го смених.

            Много лесно се чува като вдигнеш колелото във въздуха (може и на крика пред блока), палиш, засилваш на най-високата предавка до 180-200 км / ч, освобождаваш предавката и гасиш мотора. Да остане колелото да се върти по инерция. Тогава се чува чудесно повреденият лагер.

            Коментар


              #7
              Звука, най-много наподобява, преминаване през релефна магистрална маркировка. Точно същия звук чувам, като минавам през такава маркировка на спускането на АМ "Струма" преди разклона за Радомир. Там има остатък от такава релефна маркировка с едни напречни черти. Във фиат форума има предположения, че е от гумите, но защо само при десе завой го чувам? Звука не мога да локализирам категорично, но го чувам от ляво.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                #8
                Защото тогава се натоварва левия лагер (външния за завоя). Ние сме Фиат форума, но благодаря ти, че ни напомняш :D

                Коментар


                  #9
                  Защото тогава се натоварва левия лагер (външния за завоя). Ние сме Фиат форума, но благодаря ти, че ни напомняш :D
                  Ами да... понеже го копнах от ланча форума... че и там пуснах тема със същото съдържание
                  http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=54&t=38808
                  Какво да се прави, когато човек е на зор...
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #10
                    95% преден ляв лагер.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #11
                      И аз викам че е лагер и карам от 3-4 години целогодишно със зимни гуми и нема такова ''тъгъ-тъгъ-тъгъ-тъгъ''. Даже на 200% съм сигурен /за да не го пиша и в ланча форума.
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        #12
                        95% преден ляв лагер.

                        Направо си е 100%
                        В начална фаза. Преди месец смених моя поради същата причина.

                        П.П. Извинявам се за предишния пост. Не бях го цитирал коректно
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар

                        Working...
                        X