Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде точно е този болт - пета врата на Punto II

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде точно е този болт - пета врата на Punto II

    Преди седмица някакъв ентусиаст се хласна отзад в Punto-то от подписа (в колата са били жена ми и дъщеря ми) - за радост без (съществени) щети. Днес се наложи да пазарувам с фиатчето и открих, че нещо се търкаля и тропа като отварям/затвярам петата врата. Досега нямаше такова нещо и реших че е вследствие на удара. Свалих кората (като естествено успях да счупя две от местата за захващане на щипките) и намерих болта, който е на следващите снимки:





    Колкото и да търсих, не открих от какво е паднал. Болта е напръскан (частично, от едната страна) с нещо в светло кафяво-зелено и няма никакви признаци да е бил завиван (боята в резбата е непокътната).

    Моля за съвет - дали е елемент от автомобила или е попаднал там случайно (интересно как?) и спокойно да карам без него?

    Благодаря в аванс

    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::


    #2
    Това е болт, който държи ухото на амортисьорче за врата.

    Коментар


      #3
      Да, болт със сферична глава на която се щраква ухото на амортисьорчето /газова прижина/ на задната врата и е изпуснато или метнато нарочно от работника в завода производител.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Значи да монтирам кората и да не го мисля повече?
        ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
        ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
        ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

        Коментар


          #5
          Твоите амортисьорчета на място ли са си? Запази го, може да ти влезе в употреба, специфично е и може да не е лесно за намиране, ако ти потрябва.

          Коментар


            #6
            Или болт, който държи въженцата на кората на багажника.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              И двата болта за амортисьорчетата са си на мястото. Още вчера монтирах кората, а болта ще си го запазя за спомен

              p.s. Искаше ми се да споделя метода, по който ремонтирах счупените места на кората, но забравих да направя снимки. С две думи: ленти от копринен лейкопласт (бях купувал преди време, но не влезе в употреба, удобен е защото е много тънък и е достатъчно здрав и неразтеглив), които намазвам с монтажно лепило Moment FIX Express (малко по-гъсто е от силикон и се размазва много добре) и тези ленти ги залепям в 2-3 слоя. (по метода на стъклопласта, но там имаме стъклена тъкан и епоксидна смола) След 24 часа става перфектно. Наскоро по този начин направих ремонт на жабката на Dedra-та, която беше в много плачевно състояние.
              ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
              ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
              ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

              Коментар

              Working...
              X