Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цени/майстори - за ремонт на глава и смяна на гарнитура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Сменяш глава но не правиш ревизия. Подменя се само гарнитурата на главата без другите три, наливаш Тотал, водната помпа не се сменя.

    Тая тема ще има продължение скоро.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      А тази полезна констатация е на база какво?

      С или без продължение темата очевидно ще мине и без теб, мина преди ремонта, мина и след ремонта, ще мине и след евентуалното продължение на темата.

      Коментар


        #18
        Не се ли замисляш, че доста преди теб, лично сме виждали (поне аз) подобни случай и историята не продължава добре.

        Има една приказка: "икономията е майка на мизерията". Май не си я чувал.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #19
          Аз какво съм чувал не е важно. Индиректните квалификации също не са коректни в случая. А колко доста преди мен, лично си виждал каквото и да е, честно казано не ме интересува грам. Историята продължава във всеки случай различно на база куп фактори, който също може лично (поне ти) да не си виждал.
          Не ми става ясно, защо си мислиш (поне ти), че това, което правиш и смяташ за правилно и редно, в действителност е такова и още повече, приложимо е за всякакви ситуации.

          Коментар


            #20
            Мисля, че е правилно понеже се интересувам и съм чел как се прави правилно и също така съм го практикувал правилно и са ми показвали много по-вещи хора както е по книжка. Това е като да правиш кашкавал, но да го правиш, без да спазиш половината от стъпките и препоръките. Дали след това ще е хубав кашкавала и дали няма да ти навреди ?. Да не изброявам и други примери. В повечето случаи, когато не се направи като хората, стават така наречените "ехо" ефекти.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #21
              Painfall написа: Преглед на мнението
              А тази полезна констатация е на база какво?

              С или без продължение темата очевидно ще мине и без теб, мина преди ремонта, мина и след ремонта, ще мине и след евентуалното продължение на темата.
              Късмет и дано не съм прав.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                Мисля, че е правилно понеже се интересувам и съм чел как се прави правилно и също така съм го практикувал правилно и са ми показвали много по-вещи хора както е по книжка. Това е като да правиш кашкавал, но да го правиш, без да спазиш половината от стъпките и препоръките. Дали след това ще е хубав кашкавала и дали няма да ти навреди ?. Да не изброявам и други примери. В повечето случаи, когато не се направи като хората, стават така наречените "ехо" ефекти.
                Не мисля, че има смисъл да спорим, най-малкото, защото за 3-ти път по различен начин се опитвам да обясня нещо, което не можеш, или не искаш да разбереш. Ще перифразирам примера с кашкавала - защо взимаш за даденост, че този кашкавал винаги е еднакъв, или пък млякото, от което се прави е еднакво, или хората, които ще го ядат са еднакви, с еднакви изисквания и желания. Например - ако този кашкавал ще се ползва не за ядене, а за ... снимане да речем, ще има ли значение кои стъпки са спазени и как, ако прилича на кашкавал и има характеристиките на кашкавал?

                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Късмет и дано не съм прав.
                Благодаря и дано не си прав.

                Коментар


                  #23
                  Ти май не ме разбра какво искам да кажа аз. Сега се оплакваш от клатене на обороти. Карай и не се оплаквай в този случай. Човек, който иска всичко да му е перфектно в една кола, ще се постарае да го направи, а за да стане са нужни правилните стъпки. Ти с извинение хвърли главата от 2 метра в коша на колата и са искаш всичко да ти е безпроблемно. Живи и здрави, няма да спорим повече.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #24
                    Аз мога да се оплаквам и от това, че ме боли гърба. Не е задължително да е свързано със "хвърлянето на главата от х метра в коша", нито пък е важно дали е свързано. В крайна сметка, аз поне така разбирам целта на форума. Някой се оплаква пред хора, които не ги интересува. Ако някои от тези хора могат и искат да помогнат с мнение го правят. Така съм използвал форума до сега и от двете страни на "хвърлянето на главата или каквото е там друго нещо". Ти пък може би по различен начин ги разбираш нещата - опитваш се да ми обясниш "как не се ловят маймуни с трици" или "на кое е майка икономията", в което няма нищо лошо де, освен, че си губим времето. Както и да е де, за едно си прав - живи и здрави.

                    Коментар


                      #25
                      Нещо не мога да разбера за какво спорите? Правена е ревизия на главата-визуална, вие не уточнихте каква друга да бъде. В. помпа не е сменена защото не е необходимо а когато текне той ще си я смени сам.Маслото било ефтино, и какво му е ефтиното-40 лева са малко за масло което ще се смени по рано. Гарнитурите били стари-ми тук съм го чел че някои препоръчват да се слага старата гарн. на капака яко намазана със силикон. На аспуха ако се е отлепила културно защо да я сменя?
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        #26
                        200 лева за труд за този ремонт за мен са малко.
                        Когато плащаш ремонт плащаш не само физически извършената работа, но и знанията, опита, гаранцията, която този човек ще даде, че си е свършил работата качествено и ще си оправи майсторията, ако има някакъв проблем след неговата намеса.

                        Отделно има разходи за инструменти, машини, ток, наем и каквото се сетиш. Много е лесно да сметнеш 200 лева за труд за един ден, ама сметката не е такава...

                        Според мен си получил качество, за което си платил. Тоест ниско срещу ниско, което е нормално...според мен още от самото начало на темата се търсеше точно това. Някой, който да закрепи колата за малко пари, а не да я ремонтира качествено.

                        Сега...ако няма какво различно и повече да допълните по случая не спамете излишно. Темата е хубава за следващия колега, който реши да "спести".
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #27
                          Що 200лв са добре и части шлайфане масло става 400лв
                          поне все толкова е излизало на 4 коли ремонт
                          Ако е по малко може да не сменят маслото или нещо друго .
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #28

                            Слав написа: Преглед на мнението
                            Сега...ако няма какво различно и повече да допълните по случая не спамете излишно. Темата е хубава за следващия колега, който реши да "спести".
                            Painfall написа: Преглед на мнението
                            Здравейте колеги,
                            ... Каква е нормалната цена за извършването на подобна манипулация, защото получавам доста различни оферти?
                            Също така каква би била нормалната цена за сваляне на старата глава, монтиране на обслужената "нова", съответно с нова гарнитура, смяна на водна помпа, смяна на ангренаж и ролки, смяна на масло и антифриз + монтаж на свещи? Говорим единствено за труд за майстора, частите са си отделно?

                            Също така, ще се радвам, ако някой би могъл да препоръча човек, който да се заеме с тези задачи.
                            За колкото е платил колегата, толкова ще получи - това си е негов проблем. Раздаването на квалификации обаче не виждам с какво ще помогне в случая...
                            И само да се върнем към първоначалната идея на темата (цитирала съм) - пита се само за цени и за човек, който би се наел с подобен ремонт.
                            Последна редакция от blue_coconut; 27.11.2018, 09:04.

                            Коментар


                              #29
                              Няма смисъл от спорове
                              Клиента иска евтин ремонт, получава евтин ремонт с всички възможни последици от това на свой страх и риск.
                              На мен за да ми е спокойно, правя всичко както пише по дебелите книги. Скоро сменях гарнитура на глава на рено клио , всичко ново-гарнитури, шлайф глава, гумичка клапани, напасване клапани, реглаж клапани, ми излезе малко над 200лв., но труда си е от мен, платилмсъм само тест и шлайф на главата 70лв.
                              Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                              Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                              Коментар


                                #30
                                Колега,нали ти върви машинката.Всичко останало е чесане на езици.Какъв беше замисъла на питането(цени/майстори на ремонтна едикво си),а какво се получи.Все повече се убеждавам че форума се превръща в махленска седянка.То затова и Държавата ни е на този хал.Доктори автомайстори,автомайстори депутати и безброй грешки на природата ни показват'' верния'' път.Ало модераторите,не позволявайте да се използва форума за избиване на комплекси
                                198mjet Bravo

                                Коментар

                                Working...
                                X