Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бързи са тези с шкодите и дачиите? ...или за самочувствието на водача

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Вярно е ама не само тези с Дачии и Шкоди, с всички, които карат служебни коли и особено КУРиерските.
    Най-вероятно споменатите марки са масови. Забелязал съм следните фактори за това явление, а именно:
    - Автомобила е служебен;
    - Шофьора е 18-22 годишен и му е готино да кара със 150-160км/ч без да плаща за това, разбира се и без да мисли за евентуални последици;
    - Началника му е казал, че до 12.33/ч. трябва да е на адреса;
    Моя син е на 18 години, кара една баничарка и разкарва авточасти между магазините на фирмата и до клиенти.
    Всеки ден ми се оплаква от малумни ситуации на пътя, в софийския трафик.
    Един ден се беше снимал с 160км/ч. на новото околовръстно и ми пратил снимка. След доволна доза конско от моя страна или вече не ми праща снимки, или кара разумно.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #17
      "Лепенето" отзад непосредствено преди изпреварване, вероятно го правят "майсторите на волана", за да използват въздушната струя на изпреварваната кола
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #18
        dikanio написа: Преглед на мнението
        "Лепенето" отзад непосредствено преди изпреварване, вероятно го правят "майсторите на волана", за да използват въздушната струя на изпреварваната кола
        Като във Формула 1! Все пак трябва да се покаже какъв див рейсър е... А по-любими са ми тия, дето изпреварват по посочения начин, но ОТДЯСНО!

        Коментар


          #19
          Е добре ама в този случай ако откаже хидравличното управление на елероните на Логъна кво правим? И ще ме дават ли по NG
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            На магистралата има всякакви комплексари, изнервени хора, бързащи и т.н. Правилното нещо е да си възможно най-колегиален и ако виждаш, че някой напира и бърза много, го пусни, той ще те изпревари, пък след това ако е бавен, ще се прибере и ти ще го минеш, ако си по-бърз, вместо да си хабите нервите напразно. Разбира се, има такива, които нарочно няма да те пуснат, ускоряват, правят се на велики, това са темерутите и с тях по-добре да нямаш вземане-даване, най-добре в такъв случай да се прибереш и да го изчакаш докато не ти се отдаде по-добра възможност за изпреварване, например наклон, ако не ти е толкова мощна колата.

            По принцип, нещото, което мен ме дразни, е че когато караш с 140-150 в лявата лента и напират всякакви да те изпреварват, като наближават със страшна скорост от порядъка на 180++, въпреки, че карам с максимална разрешена скорост и съм принуден да намаля за да вляза отдясно, защото там карат със 100 и всичко това за да направя място на господин "карам самолет". Въпреки че са нарушители и всеки знае, че това е ежедневна практика, никои не се опитва да контролира това явление. Това не е аутобан и човек си е съвсем в правото да си кара със максимална скорост и да не прави място на никой, защото просто не трябва да има по-бързо каращи от него. Когато са в Германия да си карат и с 400 км., тук си има закон и максимална скорост.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #21
              dabadaba написа: Преглед на мнението
              "Лепенето" ми е продиктувано от опита, който имам.
              Лошо.
              Ако се интересуваш как се прави правилно и безопасно, препоръчвам ти да разгледаш описано и с картинки в книгата "Безопасна скорост", макар че предполагам го има описано и другаде. Успех
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                Не се заигравам на пътя с раздрънкани бели бусове и служебни бели коли, баничарки и др. подобни. Не ме вълнуват изобщо, нито им преча, нито им помагам. Ако някой се лепне прекалено близо до мен (което рядко се случва, защото на извънградско съм от по-бързите), ми се е случвало да отбия, за да се махне и да не ме изнервя. В такъв тип превозни средства обикновено се возят мангали (в бусовете) или н'екви оръфляци, които не приличат на хора. Няма какво да си меря с тях.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  Ееее ама айде сега, законите в тикволандия са с пожелателен характер и то само за балъците, истинските мъже и тарикати не ги е еня за някакви си там закони.
                  И мен ме дразнят много ама какво да се прави, народо психология или манталитет както там искате му викайте. И както тука един колега казваше - карайте предвиждайки поведението на останалите.

                  Коментар


                    #24
                    dikanio написа: Преглед на мнението
                    "Лепенето" отзад непосредствено преди изпреварване, вероятно го правят "майсторите на волана", за да използват въздушната струя на изпреварваната кола
                    Няма по дразнещо нещо от това да ми се залепи някой за задната броня и с двете леви гуми отвъд разделителната лента. С времето се научих, да пускам газ-та и да минавам плътно в дясно. Да се трепят. Но понякога, когато съм в не добро благосъстояние на духа им правя живота по неприятен
                    Все по-малко са коректните шофьори на пътя.
                    Повечето от горе описаните, настъпват яко по прави отсечки и магистрали, ама като дойдат завоите и им намаляват възможностите
                    Без да искам да засегна някой, жените зад волана правят толкова странни неща, че съм стреснат даже.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #25
                      Без да искам да засегна някой, жените зад волана правят толкова странни неща, че съм стреснат даже.
                      Малко извън темата - като жена зад волана, се съгласявам с теб! И пак като такава, почти винаги познавам, ако кара жена.
                      Тази събота например една съботно-неделна шофЕрка, 50+ годишна, с нова Микра обаче, реши да се вреди в дясната лента (моята) с подаден мигач (който да, аз видях, но това както беше казал друг колега по-горе, не означава, че трябва да ти се направи път), и ми забра лекинко левия калник и ми обърна огледалото... Тя си призна, че преди да направи съответната маневра, не погледнала в огледалото, а на мен не ми остана време нито да намаля, за да я пусна (но защо, при положение, че съм си в правилната лента?!), защото карахме с почти еднаква скорост, нито ми остана време да спра, за да избегна удара, всичко се случи адски бързо.
                      Извод - вече не трябва да имаш вяра на никого, и трябва да си още по-внимателен на пътя.

                      Коментар


                        #26
                        Жените зад волана са съвсем друга тема, но... не съм привърженик на причисляването на всички жени под един знаменател. Откакто прозореца на офиса ми гледа към един паркинг, се убедих, че много мъже имат сериозни проблеми с маневрите при паркиране и още повече с ориентацията. Макар много от жените да са спрягани като лоши шофьори, фактите говорят, че при тях виновно причинените ПТП-та са по-малко (средно претеглено). Това сигурно се дължи на по-високата им социална тревожност, повече внимание, поради полово диференцирани психически особености, по-лошата пространствено-времева ориентация и като цяло по-ниска склонност към поемане на рискове. Не, че напоследък не се наблюдават и жени бабаити по пътищата.

                        Колегата stilo_new се чудеше дали съм сериозен - да, напълно сериозен съм. Когато въртиш по 40+ хиляди километра годишно по пътищата, не само с "Грозни Астри дизел, без катализатор, бълващи черна кълба дим", (бълва ги само когато я сръчкам, иначе вероятно е по-чиста от множество други), но и с други (не по-бавни) автомобили (нищо, че не фигурират в подписа), тогава опрделени марки и определен тип поведение почват натрапчиво да ти се набиват в очи. Аза започната маневра по изпреварване - хич не съм съгласен, понеже тази маневра (изпреварване) не може да продължава безкрайно дълго, а трябва да се осъществи по най-бързия и безопасен начин.
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #27
                          Не ме разбирайте погрешно не ги слагам под общ знаменател. Естествено, че всеки човек си е различна личност.
                          Споделям на блу_коконът идеята за внимателно пилотиране...тъй де шофиране и да нямаш вяра на никой
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #28
                            Не ме разбирайте погрешно не ги слагам под общ знаменател. Естествено, че всеки човек си е различна личност.
                            Споделям на блу_коконът идеята за внимателно пилотиране...тъй де шофиране и да нямаш вяра на никой
                            Да те повозя да ти припомня за внимателното пилотиране.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #29
                              Не виждам защо упреквате собствениците на фирми закупили Дачия, разбира се че те си правят сметката и за тях е изгоден автомобил даващ им всичко което им е нужно, а това че техните служители ги карат на макс естествено трябва да упрекнем самите джигити, а работодателят да им удържи от заплатата за глоби, поддържка и т.н., тогава да видим дали ще карат така. Карал съм служебно Пежо и винаги съм бил в икономия за разлика от другите двама колеги, аз карах както карам личната си кола.
                              Последна редакция от NikMar; 13.11.2018, 15:37.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                #30
                                D. Stanev написа: Преглед на мнението
                                Колегата stilo_new се чудеше дали съм сериозен - да, напълно сериозен съм. Когато въртиш по 40+ хиляди километра годишно по пътищата, не само с "Грозни Астри дизел, без катализатор, бълващи черна кълба дим", (бълва ги само когато я сръчкам, иначе вероятно е по-чиста от множество други), но и с други (не по-бавни) автомобили (нищо, че не фигурират в подписа), тогава опрделени марки и определен тип поведение почват натрапчиво да ти се набиват в очи.
                                Офф - отдавна се каня да ти кажа, че е крайно време да си промениш автомобила от подписа...
                                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X