Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бързи са тези с шкодите и дачиите? ...или за самочувствието на водача

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Във всеки момент могат да те открият къде си или къде си бил.Колкото до едно време-нямаше камери,но имаше доносници.И най-гадното беше,че тези доносници(някак си не мога да обърна езика си и да ги нарека хора),са донасяли за най-близките си и най-близкото си обкръжение.Представяш ли си каква подлост и корист е трябвало да притежават??В една къща,на една маса и после нож в гърба.
    Колкото до превенцията-от известно време всеки ден по два пъти пътувам към и от Радомир.След като на няколко пъти ми се размина случка заради камери по пътя,сега карам на темпомат с ограничението и нощно време,нищо че уж камерите не можели да снимат тогава.А и виждам все повече шофьори(и това в Пернишко)които спазват ограниченията.Та толкова за ползата от полиция и камери.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      #47
      Според мен проблема не е в автомобила, всичко си идва от водача. Има сега и моменти когато някой кара нещо по скъпо да си мисли, че във WC-то изхвърля нещо друго, но са същите... Аз съм минал и през Дачия и в момента съм на Шкода. Питате кой нормален ще си купи за личен, всеки който няма нужда да си начеша егото и иска нещо което да му върши работа. Докато карах Еспас 4 ми беше по евтино да карам Дачия която е нова и само от разликата в цената на горивото си идват нещата. Обаче си е друго да караш някое 15г Ауди, БМВ и т.н.
      С регистратора записвам толкова нарушения, че не е истина. А ако има самоконтрол както беше споменато ще е много по добре за всички, но в момента има и един друг проблем и той е боли ме к**о. Извън града при ограничение 90 нашия си кара с 60-70 и го боли, зад него се трупат без дистанция с ясната мисъл, че няма да задминават и ги боли. Отново извън града път с три ленти и най дясната не се ползва, всичко се движи в средната с 80. В най лява с 82 някой пък се опитва да го задмине и все такива хубави неща.
      А това с лепенето на задната броня и то при висока скорост е най голямата простотия която ходи в момента по шофьорите. На такива винаги съм им пожелавал като не искат да те разберат да треснат този отпред та белким разберат, че трябва да имаш дистанция и да виждаш добре напред какво се случва.
      Ето, лявата лента не я дава за нищо
      https://www.youtube.com/watch?v=TNyZwANZ-ug
      А ето и това е момента с дистанцията, спорил съм и на друго място, че като се залепиш за предния и не виждаш нищо. Както и е много по трудно да задминеш и ти отнема повече време. Обаче нашия си знае неговото и никога не е съгласен, клатушка се на метър от предния и постоянно се изнася несигурно в другата лента за да види какво става напред.
      https://www.youtube.com/watch?v=KtEkxp9jbzE

      Коментар


        #48
        За първото видео си прав отчасти.Ауди-то трябваше да се прибере,за да го изпревари колото,която го настигна.Но..ти опитвал ли си със 140 да се престроиш в дясна лента по магистралата.Е,преди няколко седмици опитах и колата просто стана неуправляема заради бабуните и коловозите в дясно.Еми вече и аз карам само в лявата,ма то е от зор,а и искам да стигна жив.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          #49
          ogi29b...

          Навсякъде, където не се следи за спазването на закона, повечето хората си позволяват да не го спазват, защото не им изнася и знаят, че ще останат безнаказани.
          Е, все още съм ogi28b, но не затова използвам цитат, а за другия текст. Специално у нас - законът не се спазва от 90 % от хората поради една-единствена причина: защото е закон и защото някой друг го е наложил" На принципа: "Абе ти знаеш ли, че от тоя мост е забранено да се скача?!?". Тия 90 % съм сигурен, че в момента, в който се вкара закон "Забранено е да се се*е в хола на килима!" - веднага ще си превърнат холовете в обсерватории и ще обсерат всичко. (Това е от един виц, за тези, които си мислят, че съм неграмотен.) Няма никакво значение какъв е законът, прави се обратното, просто за да покажеш, че си над закона и може да си правиш каквото си искаш.

          Точно така, Stefanaki, трябват ѝ много полицаи и много камери, докато хората се научат, че законите са закони и трябва да се спазват. И да важат за всички - както за тези, които минават на червено, така и за тези, които ограбват и изнасилват бабите на село.

          Колегата е прав - в повечето случаи патрулка в час-пик не може да видиш не веднъж седмично, а дори веднъж месечно. За последните 5 години си спомням само за един случай, в който видях водач да направи нарушение и след него веднага да тръгне патрулка с включени лампи, която го спря. За сметка на това, всеки божи ден виждам най-малко по 30-50 нарушения, и то такива - умищлени, опасни, високо-рискови. Щом аз мога да не ги правя - значи и другите могат.

          Коментар


            #50
            Аз съм от тези със служебните Дачии. Обаче моята е с малко магарета и хич не се пъна,защото рисково изпреварване немога да направя. Ако карам в стандартен път зад камион който се движи с 90км, много трудно мога да го изпреваря,да не каже изключено е. От друга страна когато съм с личния си автомобил ,там е малко по-различно. Обикновенно псувам тези с Дачиите ,защото 90% от тях не познават автомобила си .Случки имам колкото искате , мога да ги разказвам до Коледа.

            Коментар


              #51
              Добре де, повечето дачии за служебно ползване са дизели, доколкото знам са по 90 коня (?) или има и по-серт? За бензиновите не съм сигурен, но там май имат по 115-120 коня 1.6 мотора. Шкодите, особено тия рапидките, също не ми се виждат да са нещо много серт, най-масовия дизел е 1.6... А при Октавия гледам има и 1.0 турбо двигател... тоя сигурно е от тези бързите Но, да речем, че тези бързите са от серт дизелите - някой знае ли колко серт е най-серт дизела на тия шкоди - да не взема да се изложа някъде... ако тръгна пред него да изпреварвам де.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                #52
                Дачия Докер има и 110 коня, 1,6 ТДИ-115 коня. Служебната кола душа няма, затова е голяма бегачка.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #53
                  Dacia Logan MCV 75 Ph

                  Коментар


                    #54
                    особено тия рапидките
                    Така като споменаваш сега като гледам груби данни от завода
                    "
                    1.6 TDI (116 Hp) 5 116 Hatchback 5 2017 -
                    1.4 TSI (125 Hp) Automatic 5 125 Hatchback 5 2017 -
                    "
                    че дори о малкото
                    им дават доста високи максимални скорости, и добро ускорение, за тия коне. В общи линии е по- бързо от 20 годишното ми ХГТ едва ли не. А все пак като е на 1 година, не са му умрели коне, надали и на газ ги карат, особено дизела
                    Тука и за октавиата, бая пъргави мотори, 1.4 и нагоре направо си е страшно https://www.auto-data.net/en/skoda-octavia-model-1560

                    Коментар


                      #55
                      Видях моторизацията на октавиите... особено тия РС-ки са си вървежни, не толкова заради мощността, колкото заради ниското си тегло - 1250 кг. С други думи, като съм с астрата трябва първо да гледам за логото на радиаторната решетка, преди да тръгвам пред такъв. Но пък, това сега ми дава още един стимул за оптимизиране, даже на Делта 3-ката, включително хардуерен.
                      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                      Коментар


                        #56
                        Дачиите след всяка година стават се по-бързи, защото увеличават намаляват маса/мощност, ако се сещате какво имам в предвит . Иначе майтапа на страна, турбинираните двигателчета, въпреки че са малолитражни, дърпат доста и то рано, ама и рано си заминвават.
                        Последна редакция от mell0; 16.11.2018, 15:06.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #57
                          Аз съм минал през нов Докер 1.5dCi 90к.с и върви доста прилично. В ниските скорости добре се държи, но и нагоре не е нещо драматично. При Шкода има много 3-цилиндрови при Фабия най вече, но май и при Рапид слагат. Та там са голяма сила.
                          Иначе вървят тия Шкоди https://www.youtube.com/watch?v=fNzRSgRpzJE
                          Последна редакция от chaveto; 17.11.2018, 07:22.

                          Коментар


                            #58
                            Знам си аз , че темата е за това коя колко върви.
                            Лекото купе изобщо не е за високи скорости .
                            Те вървят ама след изпреварване набиват спирачки щото иначе подскачат по пътя.
                            И не могат да я овладеят.Толкова вървят.
                            То и Ритмото много върви дори и с 1.3 мотор ама подскача .
                            С 2-ма човека и една бутилка с СО кантара отчете 750 кг. Как няма да върви.
                            Последна редакция от hifi_stereo; 18.11.2018, 18:33.
                            Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                            Коментар


                              #59
                              Малко си се объркал, специално дачията тежи и то доста. За стабилността е гола вода, вятъра я носи навсякъде по пътя, при задминаване на камион отново те дърпа в двете посоки и все такива неща. А след задминаване спирачката не се пипа, но това си зависи от друго.
                              Защото съм имал случай точно с дачията, по магистралата между Пирот и границата. Педала до ламарината и закова на 175км повече не може, две БМВ-та които задминах се обидиха, после се обидиха един на друг и почнаха да настъпват. На правото ме задминават и на завоя умират, та повечето от тия където се лепят отзад са точно от този тип. На правото дава газ и се лепи и като дойдат завоите и е готов.

                              Коментар


                                #60
                                Чаве, шкодата от подписа, супърба какви килограми е?
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X