Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бързи са тези с шкодите и дачиите? ...или за самочувствието на водача

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко бързи са тези с шкодите и дачиите? ...или за самочувствието на водача

    Напоследък ми прави впечатление, че "топ бързаците" с аудитата, категорично са надминати от тези с шкодите и дачиите. Почти не минава ден, когато пътувам извън магистралата, някой с шкода или дачия (служебна) да ми се залепи отзад на бронята със заявка за изпреварване (пуснат мигач и левите гуми отвъд линията).
    Най-често това ми се случва когато съм настигнал по-бавни коли/камиони и съм последен в колоната. Този подаден мигач и настъпана лента, вероятно означава - "да не си посмял да тръгнеш да изпреварваш преди мене, щото аз съм много бърз и ще тръгна преди тебе", или нещо друго, което аз не разбирам. Та, въпроса е какво да правя аз?! Е, аз естествено не се съобразявам с техните подадени мигачи, понеже подаден мигач не означава предимство, а настъпвам, те естествено гълтат две три кълбета черен пушек и... това е. Но някои от тях протестират яростно - свирят ми, присветват ми... абе искат сякаш да ме изкарат от равновесие (или аз нещо не разбирам).
    Сега, някой може да попита - защо не ги пускам? Е, случвало се е (макар и рядко) и се получава така, че ме бавят - изпреварват бавно и сякаш не им пука, дали аз отзад ще мога да изпреваря или не. Просто не са достатъчно бързи, или не настъпват достатъчно, или не могат да изпреварват или... и аз не знам.
    С това не искам да кажа колко съм бърз, понеже това не ми е целта. Аз си карам с моето темпо, но правя много бързи изпреварвания и пак си карам с моята скорост (в зависимост от маршрута и пътя, но в порядък 100-110). Има такива дето профучават покрай мене, сигурно с по 30-40 км по-висока скорост и на следващия камион ги настигам, където често ми се налага да ги изпреваря заедно с камиона (аз съм толерантен и не правя като шкодаджиите и им давам шанс да изпреварят) после пак така.
    Значи, тия с шкодите се силят предимно на междуградски, немагистрален път, а тия с дачиите напъват на магистралата (тавана им е около 150), при положение, че си карам на круиз 130-140 и на баира ги застигам.
    Не, че е кой знае какъв проблем, но почват да ми се набиват в очите и това малко ме дразни... Вас дразнят ли ви?
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #2
    Не ме дразнят, стига да не ме застрашават от удар отзад например. Но споделям наблюдението ти за Дачиите, служебнярки са и ги напъват тези обикновено 90 коня докрай.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Станев, аз ги черпя със сажди и ги оставям да размишляват.
      Септември ми се случи да карам от Разград за Русе и на отдивката за Сеново ми се залепя една корса а аз си карам лежерно със 130 отпусна съм се и си се возя. Тоя водач ме изпреварва но явно корсичката не може повече въпреки оптичния мунинг по нея. Как и да е пускам го и продъжавам да си се возя. На моста на Писанец жена ми не издържа и вика вземи го изпревари че тоя ми усмърдя душата на масло. Подавам мигач и тръгвам ама не съм се набрал много и виждам как тоя ускорява още. Е познай какво избълва отзад алфата.
      Според мен не е до колата а по скоро е комплекс за малоценност или просто малка дължина на водопровода
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Забелязал съм, че с новата ми придобивка вече нямам проблеми с такива водачи. Почти никой от този клас не ми се напиня така. Явно е свързано с "водопровода" както спомена Банков.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Кой норманлен човек си купува Дачия за личен автомобил? Те са обикновено служебни и шофьорите им винаги бързат, защото шефът им е типичният бг-"бизнесмен", перфектно описан описан от теб в темата "Доходи като наемен работник...", и вечно им дава зор за някоя простотия по телефона. Пускай ги тия хора, тяхната не е лесна. За шкодите е ясно - те са си голфове по душа
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Вчера се прибирах от Ямбол до Козлодуй с приятел, който караше отвратително - по описания от Станев начин. Лепеше се плътно зад другата кола, а неговата кола беше натоварена догоре с багаж, 3 човека и собственото му дете - демек - тромав хлопел на газ... та изпреварваше супер тромаво и бавно.
            Същия този човек кара служебна Дачия...
            Та си мисля, че Станев е напълно прав!

            Коментар


              #7
              Да, направило ми е впечатление за тези с дачиите. Почти всички са служебни, а към тях добавям и тези с Рено Клио.
              Поне тук из наше село, това е най-разпространената служебна кола. Масово са с ДВГ от 1,5 ДЦИ. ( най-вероятно с версията от 90 кончета)
              Когато карам на автопилот, поддържайки скорост между 130 и 140 км/ч. те често си ме изпреварват с поне
              20 км/ч. отгоре. Все пак служебната кола душа няма, а и като прибавим натовареността на шофьорите им - картинката е нарисувана.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Освен описаните от теб, които са точно шкоди, дачии и по долу споменатите рена дци ми прави впечатление, че доста хора избиват комплекси основно с това лепене отзад или с факта, че се влачи колона, никой не смее да изпредвари първия, който кара примерно с 50-70 2 ро степенен междуградски, но със повечко завои път, повечето от Вас сигурно го знаят- Своге- София дефилето. Обаче застигайки ги аз и опитвайки се по 2-3 коли да изпредваря, всеки се натиска, не освобождава място свирка, светка и сакън, кой си ти, че не се влачиш с колоната. А по този път като стане колона 5+ коли обикновено се кара със скорост 30-50.
                Друг случай от преди няколко седмици. Карам си по магистралата на излизане от София. Подминаваме отбивката за Елин Пелин и е баир нагоре. Има табела забранено навлизането на тежкотоварни автомобили в лявата лента за следващите 5 км. Там редовно си има камиони, които изпредварват с 91 каращия с 90км/ч камион в дясната лента. Не това беше случая обаче. Карам си аз с около 130-135 км/ч точно в този участък и настигам 3-4 автомобила, които карат на по около 100 метра разстояние един от друг изпредварвайки 3-4 тира и движейки се със скорост 105-110 км/ ч. Културно си изчаквам на разстояние водачКА с Мерцедес А класа на 20 години А140 да изпредвари и последния тир след което има минимум 500 метра свободно пространство да се прибере в дясната лента. Виждайки, че се освобождава мястото отдясно си правя сметка, че въпросната водачка ще се престрои и ще направи място аз започвам да си ускорявам на 5 та 110-120 и т.н. само, че тя не се отмества. Приближих се аз понеже не очаквах да не мръдне и и светнах само веднъж много културно да мръдне, обаче госпожата реши да ускорява и да не ме пусне. Пуснах и ляв мигач, да се мръдне да мина госпожата ми пусна и тя ляв мигач, но без да се движи, по- бързо от 120 в лявата лента. В тоя момент, аз просто я задминах от дясно, явно ме беше ядосала и тая кат овзе да ми светка някакви дълги, къси, а след точно 10 секунди вече не ми беше в полезрението на огледалото. Какъв е смисъла да се правиш на важен и да не пропускаш колите, нали уж ограничението на магистралите ни е 140 км. Какво ще и стане на тази да прави път като ще кара по- бавно?

                Коментар


                  #9
                  Какъв е смисъла да се правиш на важен и да не пропускаш колите, нали уж ограничението на магистралите ни е 140 км. Какво ще и стане на тази да прави път като ще кара по- бавно?
                  А, за тези бях забравил - това са невменяемите и морализаторите, опитващи се да налагат на другите своята норма на поведение! Ако някой, или нещо не е според техните разбирания - побесняват и започват да се държат реваншистки. Най-тъпата такава проява е даване на газ докато го изпреварваш.
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #10
                    Може ли да пусна една темичка за тези с БМВ-тата(318 ) и аудитата?
                    А и мерцедесите най-вече с-класите?
                    Много е изнервена ситуацията по родните пътища.
                    Точно от такива идиоти.
                    И аз редовно срещам такива , които си мислят че ще се гоня с тях.
                    А карам в 95% от времето с не-повече от 70-90кмч.
                    Е когато съм на кеф си го изрязвам .
                    Последна редакция от hifi_stereo; 12.11.2018, 20:46.
                    Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                    Коментар


                      #11
                      Добре бе хора, що все другите са ви виновни?
                      Аз също карам по пътищата и съм виждал какви ли не идиотщини. Стремя се винаги да карам така, че да не застрашавам другите, но и да не се правя на състезател.
                      Когато настигна камион и колона след него, залепвам се след последната кола, като разстоянието между мен и нея е такова, че да не може да влезе друга кола - не се е случвало някой да се опитва да ме изпреварва така. Ако обаче увелича разстоянието, винаги се намира някой бързащ, който да напира да ме изпревари.
                      Когато настигна кола и водачът пред мен не е в моето темпо - разликата ни е 5-10 км/ч, залепвам се след него, при първа възможност го изпреварвам с газ до дупка и пак си карам с моето темпо. Има и такива, които дават газ. Ако не мога да го изпреваря - виждам че неговата кола е по-мощна - отказвам се. Ако продължи да кара бавно и напук, просто спирам на първата отбивка, броя до 10 и продължавам (засега само два пъти). А най-голямо удоволствие е да изпреварваш колона от няколко камиона. Единият, после другия, следващия... и се стремя да е така, че да не използвам спирачка, когато се вмъквам между тях. В девет от десет случая се получава. Въобще, винаги гледам да се впиша в пътната обстановка. Някак си не се получава, всички да се движат със 105-110, а ти да се правиш на моралист и да спазваш ограничение от 90 км/ч.
                      Не е добра идея да изцеждаш колата до дупка. Попадна ми преди години една корса дизел, нова, на една година. На магистралата газ до дупка. Кой като мене - само изпреварвам. Виждам в огледалото как някакви светлини приближават бързо-бързо, натискам педала, а колата не върви повече - километража показва 170, отбих и някакъв с бмв мина покрай мен като влак през малка гара. Сега с моята кола мога да вдигна и 190 км/ч, но не карам вече бързо - 110 до 120, като и толкова на магистралата (разхода е по-малък) и винаги спазвам ограниченията в населените места - много камери станаха, пък съм фотогеничен.
                      Не се правете на състезатели и спазвайте ограниченията!
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        #12
                        Ако не си се научил от опит, то поне прочети някои основни правила- в закона и в някоя книга как се кара и как се изпреварва. Съвсем сбито, в закона- спазва се дистанция от предния, не се възпрепятства изпреварващия. В книгите пък е описано как се изпреварва и то не е с лепене, въобще. Да не говорим, че като се лепнеш и нямаш видимост нито към насрещното, нито пък виждаш колите пред него кога натискат спирачка или заобикалят дупка/велосипед и т.н. Освен това залепен прави изпреварването ти по-бавно (само един хинт- ако изпреварваш както трябва, колкото и да дава газ предния, освен ако не е с някой звяр 400-500 коня, няма шанс да ти създаде проблем).
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Леле каква е тази тема?!? Авторът сериозен ли е? Или има някакви сериозни комплекси от другите шофьори...? Какво значение има каква е марката на автомобила? Нима тези с БЕНВЕ или Мерц дизел от 80-та, или ГоУф тройка са по-добри?! Все едно някой да напише, с тези Грозни Астри дизел, без катализатор, бълващи черна кълба дим, тровещи ни живота. Хубаво ли ще ти стане? Бъди малко по-сериозен. Трябва да бъдем толерантни на пътя! И освен това, когато някой е подал мигач и се изнесъл вляво, той ВЕЧЕ е започнал маневрата по изпреварване и не трябва да ми се пречи да завърши маневрата. Четете малко този ЗДвП...

                          Коментар


                            #14
                            Вярно мамка му. И на мен от около 5-6 месеца тези с Дичиите ми се набиват в очите, като топ рейсърите на сезона.
                            Не ме дразнят, ама е очевидно!
                            А бързаците със Шкодите, са на сцената поне от година и половина!
                            Да са живи и здрави!
                            Lupo - The Monster
                            Е83 3D

                            Коментар


                              #15
                              pakumba написа: Преглед на мнението
                              Ако не си се научил от опит, то поне прочети някои основни правила- в закона и в някоя книга как се кара и как се изпреварва. Съвсем сбито, в закона- спазва се дистанция от предния, не се възпрепятства изпреварващия. В книгите пък е описано как се изпреварва и то не е с лепене, въобще. Да не говорим, че като се лепнеш и нямаш видимост нито към насрещното, нито пък виждаш колите пред него кога натискат спирачка или заобикалят дупка/велосипед и т.н. Освен това залепен прави изпреварването ти по-бавно (само един хинт- ако изпреварваш както трябва, колкото и да дава газ предния, освен ако не е с някой звяр 400-500 коня, няма шанс да ти създаде проблем).
                              "Лепенето" ми е продиктувано от опита, който имам. Нали не мислиш, че ако настигна колона с 5-6 автомобила и пред тях камион, който пъпли с 80-90 трябва да стоя на дистанция 80-100 м от последния? Ако трябва превключвам и на по-ниска предавка и при първа възможност изпреварвам.
                              На светофар също се стремя да тръгвам заедно с този преди мен и да спазвам дистанция 5-10 м докато преминем кръстовището - това само ако карам направо. Когато завивам винаги се оглеждам и за пешеходци!
                              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                              Коментар

                              Working...
                              X