Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бързи са тези с шкодите и дачиите? ...или за самочувствието на водача

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    chaveto написа: Преглед на мнението
    Според мен проблема не е в автомобила, всичко си идва от водача. Има сега и моменти когато някой кара нещо по скъпо да си мисли, че във WC-то изхвърля нещо друго, но са същите... Аз съм минал и през Дачия и в момента съм на Шкода. Питате кой нормален ще си купи за личен, всеки който няма нужда да си начеша егото и иска нещо което да му върши работа. Докато карах Еспас 4 ми беше по евтино да карам Дачия която е нова и само от разликата в цената на горивото си идват нещата. Обаче си е друго да караш някое 15г Ауди, БМВ и т.н.
    С регистратора записвам толкова нарушения, че не е истина. А ако има самоконтрол както беше споменато ще е много по добре за всички, но в момента има и един друг проблем и той е боли ме к**о. Извън града при ограничение 90 нашия си кара с 60-70 и го боли, зад него се трупат без дистанция с ясната мисъл, че няма да задминават и ги боли. Отново извън града път с три ленти и най дясната не се ползва, всичко се движи в средната с 80. В най лява с 82 някой пък се опитва да го задмине и все такива хубави неща.
    А това с лепенето на задната броня и то при висока скорост е най голямата простотия която ходи в момента по шофьорите. На такива винаги съм им пожелавал като не искат да те разберат да треснат този отпред та белким разберат, че трябва да имаш дистанция и да виждаш добре напред какво се случва.
    Ето, лявата лента не я дава за нищо
    https://www.youtube.com/watch?v=TNyZwANZ-ug
    А ето и това е момента с дистанцията, спорил съм и на друго място, че като се залепиш за предния и не виждаш нищо. Както и е много по трудно да задминеш и ти отнема повече време. Обаче нашия си знае неговото и никога не е съгласен, клатушка се на метър от предния и постоянно се изнася несигурно в другата лента за да види какво става напред.
    https://www.youtube.com/watch?v=KtEkxp9jbzE
    Браво за наблюденията ти..От миналата година карам камион Даф гондола,като километрите са около 20х.км.на месец основно лятото.Винаги на отиване 200-те камиона на фирмата сме празни и вървят на ограничител с 89-90км/ч.Основно на Ришкия проход застигаш някоя кола,гледам го в неговото огледало за обратно виждане или през задния му прозорец или си бърка в носа или държи с едната ръка телефона и говори.Върви някъде с 80-85км/ч и ни да го задминеш,защото си ограничен на 90 км/ч,нито да караш зад него,защото и заради най-малката дупка или лайно на пътя навлиза в насрещното без да му пука,че идва кола или камион насреща.Винаги съм се чудил на такива индивиди не си ли прави и елементарна сметка,че челния удър,ще е с много по-големи последствия от преминаването през смачканото животно на пътя например! Започвам да го изпреварвам и като гондолата се изравни с него започва да дава газ до около 90км.ч,умишлено да не можеш да го изпревариш.Това не е еднократно,накрая се принуждаваш,колкото и да не ти се иска да му свириш с тромбите и да го натискаш надясно за да се прибереш в платното.Като го изпревариш и поддържаш скоростта си от 90км.ч,той не си поддържа неговата от 80-85км.ч преди да си го застигнал,а спира да си бърка в носа и да говори по телефона,а се навира плътно зад камиона и почва да святка с фаровете ...демек как можа да ме изпревариш,аз ще ти кажа на теб при първа възможност! Много пъти повярвайте след упорита гонитба зад гондолата в порядъка на 50-60км път горе долу колкото е целия проход ми е идвало да набия рязко спирачките и да се вреже в камиона,но съм запазвал самообладание.Незнам,но от година на година наистина положението става трагично.Турските тирове и румънските на Хаин Боаз,карат насреща тиПочти винаги едното им колело е в насрещната лента,като прибавим колко им стърчат стойките на огледалата съответно колко стърчат моите правиш резки маневри при появата на всеки тир.Но за жалост не са само те така,ами и леките коли,най вече румънските,но и почти всяка българска.Не искам вече да карам камион в България,но няма друг изход.Оня ден гледам един с една гондола сложил надпис.. /Карането на камион не е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ,па бая се зачудих дали всъщност не е....
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      #62
      Случаят, който описваш, е неприятен - да изпреварваш и изпреварваното МПС да увеличи скоростта, като знае, че е длъжен да не го прави. За съжаление не осъзнава колко е опасно това, но при евентуално ПТП с "натискане" от твоя страна - ще те обвинят теб, че не си го изпреварил правилно, защото другото няма как да докажеш. От друга страна - набиването на спирачки понякога е добро лечение за определени индивиди и ако те удари отзад - вината ще си е изцяло негова.

      И все пак, фактите са факти: веднага, щом прочета как някой камион си кара с 89-90 на ограничител, у мен възниква въпросът "Как така камион, който трябва да се движи с 80 (да не казвам и 70 ), настига МПС, което се движи с 85 и се оплаква, че това МПС му пречи?"

      Ей на тоз фундаментален въпрос ако ми отговориш аргументирано, ще промени моите разбирания и отрицателно мнение за огромна част от "тираджиите". Кажи ми ти точно по кое квадратче от таблицата си управляваш "гондолата"?

      Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	79,4 KB
ID:	2098070

      Според това, което си написал, приличаш на всички онези, които мислят, че автомагистралите са пътища без ограничение и лявата лента е тяхна собственост. Като се движат в нея и настигнат някой, който изпреварва и се движи със 140, започват едно безумно светкане и свирене, защото как така ще му пречиш да се движи със 180...

      Излиза, че ти си в нарушение още много преди да си си помислил, че на пътя може да има някой, движещ се с 85, но казваш, че същия този си бъркал в носа и си държал телефона, а като го изпреварваш, давал газ. И това ти пречи.

      Коментар


        #63
        Проблема на пътя идва от това, че идиотите не са 1 или 2-ма... те даже не са няколко хиляди, вероятно те са повече от половината от водачите... Ако към тях добавим и полуидиотите, кретените, малоумниците, некадърниците и жените, ще получим... картинката, която имаме в момента. Е, сигурно има и някои изключения, но това е само в потвърждение на правилото...
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #64
          Пропускаш, съботяните и сухите, а и любимата ми категория пешеходци в черни дрехи
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #65
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            Пропускаш, съботяните и сухите, а и любимата ми категория пешеходци в черни дрехи
            За пешеходците- никой засега не може да ги задължи да пресичат със светлоотразителни жилетки. Въпреки, че би било хубаво тъмните дрехи да имат светлоотразителни елементи. А и колкото да не ни се иска- никога пешеходеца не е виновен, но това е друга тема.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #66
              D. Stanev написа: Преглед на мнението
              Чаве, шкодата от подписа, супърба какви килограми е?
              По спомен, защото когато я взех я качвах на кантар и мисля беше 1630кг с половин резервоар.
              А положението е направо олеле от идиоти. Това е от сутринта, не бях пускал камерата 2 седмици и днес реших да я пусна.
              https://youtu.be/umhW-GpQouI
              Първия направо си тръгна срещу нас, казвам срещу нас защото на задницата имах едно А8 което беше и по към осовата. А втората част на клипа не си личи много добре, но към мен идваше електрожен. Някъв ..... вече ги има доста с качествен ксенон на фаровете, ксенон на фаровете за мъгла и допълнителни лед дневни светлини от възможно най гадния тип които стават и за фарове.
              Звука нарочно съм го махнал, защото им сипвах с големия черпак.
              Последна редакция от chaveto; 21.11.2018, 21:59.

              Коментар


                #67


                Тоя първи заслужава някой да му застане отстрани и да го снима как го смазваш от бой! Дано да не се е размножил тоя. Гледах клипа 100 пъти и се опитвам да открия нещо, което оправдава маневрата...

                Коментар


                  #68
                  От както карам бял автомобил доста често изпадам в такива ситуации. Дори пешеходците не ме забелязват и вече започвам да се навивам, че причината е цвета. Аудито зад мен също беше бяло, но и двамата сме с пуснати светлини, няма как да не ни вижда.

                  Коментар


                    #69
                    Не е до виждането, просто е идиот/ка.
                    Освен това бялото се вижда, разбирам да е сиво, ама бяло да не се вижда....

                    Коментар


                      #70
                      Всеки който е сядал зад волана може да разкаже за такива случки, но с мен имаше една от която сигурно имам някой бял косъм повече. Преди време работех в банка и от време навреме карах инкасо до Плевен, който не е правил това нищо не знае за треперенето за 2-3 милиона зад гърба му. Та карах една Лада 2107 /такива бяха тогава времената/ имах право на син буркан и задължително полицай с пистолет и калашник с по 2 пълнителя, аз бях без оръжие /предлагаха ми, но не ми се занимаваше с глупости, както се казва във вица "мушката много убива"/. Та случвало ми се е да ми се лепне някой за бронята и се чудиш дали полицая да не зареди патрон в цефта /на единия колега така му се наложи и за малко да стане патакламата/. Та един път след тенекиения хан преди Брестовец ми се лепна един с Москвич от последните модели. С колкото аз карам с толкова и той. По нагорнището точно преди Брестовец си дадох сметка, че ако му чукна спирачка и след това ряз напред той неможе да ме стигне, предупредих полицая за маневрата, но явно не ме беше разбрал и след като чукнах спирачката той едва не извади предния джам с глава. Оня отзад наби рязко спирачка, а аз с един зъб надолу и газ до ламарината. Слава богу повече не го видях в огледалата.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #71
                        Станев, 1440кг с почти пълен резервоар. Като може да има грешка с 20кг надолу/нагоре заради кантара защото е 60Т. За предното число нещо съм се заблудил с друг автомобил.
                        А лепенето на задната броня е доста неприятно и най лошото е, че притеснява предния. Да не говорим за видимостта и за това, че от най малкото нещо може да ти влезе в багажника.

                        Коментар

                        Working...
                        X