Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Амортисьори или пружини - Фиат Браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Амортисьори или пружини - Фиат Браво 2

    Здравейте всички. Имам няколко въпроса към собствениците на автомобил като моят :D Вашето браво вози ли като каруца или само моето е така, удря ли гумите в калниците при по рязка неравност или само моето е така, и е време да сменя аморисьорите. Второ как да ги проверя дали са изпуснали? Има ли хидравлични за бравото, тъй като по мои наблюдения са само газови, каквито са и тези на колата. И последно, марка и ценови диапазон на добрите варианти за амортисьори. Разбирам че е по спортна ама стилото на приятел вози като лодка спрямо моята, направо срам да те хване. Благоря предварително!


    Редактирано заглавие.
    Темата е преместена в правилния раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Причината по-скоро е в пружините.
    Или са сменени с по-къси и твърди (с цел стабилност) или са счупени, а може дори да са рязани. На всякакви "гениални" решения съм се нагледал

    Удрянето на гумите в калниците също е странно. Може тампоните на амортисьорите да са си заминали, а може и изобщо да не са сложени след интервенцията с пружините (ако е имало такава - просто предполагам за пружините)
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      А ти сигурен ли си че се удрят колелата в калниците, чак ми се струва странно толкова да е изпусната тая кола ! Според мен си огледай корите от долу дали те не стържат по неравности, и да бравото си вози като каручка ама е много субективно и зависи от размера на джантите и гумите.

      Коментар


        #4
        Категорично си удрят до горе, в подкалниците имам предвид пласмасарията. Днес съм свалял гумите всичко си е на мястото няма висящи и хвърчащи пластмаси. Лятото е на 17-ка (нейните оригинални), в момента е с 16-ка от браво пак оригинални, разликата е почти незабележима :D
        Последна редакция от ViGiMi; 11.11.2018, 00:49.

        Коментар


          #5
          Принципно трябва да имаш здрави пломби като се качваш в Бравото но чак да удря в подкалниците не е нормално - защо не я закараш на един обстоен преглед на ходовата част - там нещата сигурен съм ще се избистрят понеже ние само можем да гадаем тук ....
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            Така ще е най-добре, ако някой може да ме насочи към стенд във Велико Търново или Габрово, ще съм благодарен? Иначе пропуснах да спомена, че предница съм я правил, шарнири, втулки, биалети и накрайници са сменяни.
            Последна редакция от ViGiMi; 11.11.2018, 16:01.

            Коментар


              #7
              Няма маслени амортисьори за него, търсил съм обстойно. В интерес на истината, вози една-две идеи по-добре от наборите си в своя клас. При мен, при всяка копка удря тампоните отзад. Също е "нормално", за съжаление.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар

              Working...
              X