Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на климатроник - Браво 2007, къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на климатроник - Браво 2007, къде?

    Колеги, дайте съвет къде могат да оправят климатроник на Браво - че започна да работи както си иска - понякога духа топло, но не съвсем топло, дори да е на макс, друг път няма топло, или топло духа само от едната дюза на таблото, другите духат студено.
    Дайте проверен сервиз, че на две места вече ме отказаха с думите "ами не сме отваряли браво, ама можем да пробваме"...

    Грешен раздел - преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Колега, докато намериш сервиз, прочети следния текст и обърни внимание:

    Неравномерното отопление/охлаждане много често се дължи на неравномерно отопляване/охлаждане на радиаторите в централната конзола (отоплителния, през който минава натифриза и изпарителя на климатика, който служи за охлаждането). В зависимост от позицията им и последващото движение на въздуха през разпределителните канали и клапи, може това неравномерно отопляване да не повлияе, а може и да влияе много. Ако например половината радиатор е запушен и остава студен, то може да духа топло от тази страна, от която не е запушен, а от другата - студено. Това обърква сервизите при коли с двузонов климатик, защото се насочват към проблеми с управлението на зоните.

    Трябва да провериш някак дали радиаторът не е запушен. Изначално - огледай хубаво казанчето и антифриза - трябва да са чисти и бистри. Опитай да обезвъздушиш, ако има пробки по маркучите , влизащи в радиатора.

    Потърси из сайтовете дали няма някоя процедура за самодиагностика, както има на старото Браво. Ако има проблем в разпределителните клапи - трябва да се изпише. Аз лично не се сещам да съм виждал из нашия форум, но не значи, че няма такова ръководство.

    Коментар


      #3
      Може да питаш Елбатрон дали не могат да помогнат:
      Милен - mobile: 0896 799 135
      Стефан - mobile: 0895 428 161
      Skype - elbatron_service

      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

      Коментар

      Working...
      X