Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странични огледала

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странични огледала

    Здравейте,
    Някой знае ли дали електрическите огледала имат опция да се прибират сами примерно след като я заключиш с дистанционното.
    Нямам ел. седалки.
    Колата е Фиат Крома 1,9 мултиджет 150 коня автомат.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    #2
    Ще задам въпроса по друг начин, някой колега с Крома 1,9 150 коня автомат след 2005 г има ли автоматично прибиране на огледалата след заключване.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    Коментар


      #3
      Ако има такава опция, би трябвало да може да се включва и изключва от настройките.
      На стилото имам опция за заключване на вратите - заключват се при 20 км/ч, може да се настрои да се отключва само шофьорската врата и ред други. За огледала няма настройки нито в трип компа, нито в MES.
      Така, че провери - може пък на кромата да има опция.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        Ами гледах, обаче няма никъде където гледах. Затова попитах тук. И понеже все откривам някакви "скрити" /за мен/ помислих дали няма някакво заклинание с което да ги накарам да се прибират сами, че за ден ги прибирам поне 7-10 пъти и на бутона ще му се разкаже играта.
        Благодаря все пак.
        Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

        Коментар


          #5
          А защо ги прибираш с бутона? Става и ръчно, като ги натиснеш.
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #6
            Ами защото трябва да я обикалям и все бързам за някъде /мързи ме/
            А и някъде където спирам, спирам все плътно до стена и няма физическа възможност.
            Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

            Коментар


              #7
              Привет, колега!
              Трябва да имаш, бутон в ляво на вратата, където са бутоните за стъклата, пада се правоъгълен! Ако го няма, т.е. няма моторче за прибиране. Не мисля, че може да е нещо от менюто. А може и да греша, моите не се прибират, нито имам бутон.
              link

              Коментар


                #8
                Привет,
                имам бутон на вратата и като го натисна се прибират или изправят.
                Идеята ми е да се прибират сами при заключване на колата, а да не се налага да го натискам 20 пъти на ден.
                Днес разгледах по-подробно с мултискана и има нещо подобно /запаметяване на позицията на огледалата/, но е само ако имаш седалки с памет.
                Мястото което не мога да проверя е менюто за алармата с настройките за различните държави, остава там да е, но ми трябва кода на колата който нямам /в понеделник ще ходя до Ауто Италия да си купя/.
                Засега е това. С една дума греда
                Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                Коментар


                  #9
                  При Браво същата година на производство и същия мотор - няма такава опция.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    Като се задържи бутона за заключване на дистанционното- не се ли прибират огледалата? Или при задържане на ключа в заключено положение ?
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Не, натискам задържам и само отворено стъкло ако има се затваря.
                      Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                      Коментар


                        #12
                        На Фиат, това е допълнителен пакет тип "изпращане", където фаровете продължават да светят няколко секунди след като излезеш от колата, огледалата се прибират и това се заплаща допълнително. Ама 99% от колите, които се внасят и продават тук, всички знаем, че който си купува Фиат не е най-заможните, тоест супер рядка екстра.

                        Мисля че ако имаш уменията може и сам да скълъпиш нещо, но занимавката е голяма, а в повечето случай се налага да се сгъне само шофьорското огледало, а силно се надявам да не те мързи толкова.
                        Последна редакция от mell0; 14.11.2018, 13:35.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Ами аз го имам това за фаровете за "изпращане" даже мога да си настроя времето колко време да ме "изпраща", но това с тея огледала го нямам.
                          Благодаря все пак.

                          EDIT: Това за мързела беше шега. В повечето време бързам и нямам време да я обикалям за да свалям огледалата, а после трябва да я обиколя за да ги вдигна. Виждам че сме съседи, аз съм до Горна Баня и тук с паркирането е голяма драма. На ден в София правя по 200-300 км, стигал съм и над 400, но е рядкост и затова попитах за тая екстра.
                          Не съм ходил до Италия Ауто още за да си купя кода за ЕКУ-то и се надявам там да има нещо в секцията за заключване, но ще видим. Ако ли не ще се пробвам сам.
                          Последна редакция от naiki66; 14.11.2018, 13:42.
                          Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                          Коментар


                            #14
                            naiki66 написа: Преглед на мнението
                            Ами аз го имам това за фаровете за "изпращане" даже мога да си настроя времето колко време да ме "изпраща", но това с тея огледала го нямам.
                            Благодаря все пак.

                            EDIT: Това за мързела беше шега. В повечето време бързам и нямам време да я обикалям за да свалям огледалата, а после трябва да я обиколя за да ги вдигна. Виждам че сме съседи, аз съм до Горна Баня и тук с паркирането е голяма драма. На ден в София правя по 200-300 км, стигал съм и над 400, но е рядкост и затова попитах за тая екстра.
                            Не съм ходил до Италия Ауто още за да си купя кода за ЕКУ-то и се надявам там да има нещо в секцията за заключване, но ще видим. Ако ли не ще се пробвам сам.
                            Колега и аз съм бъркал в ЕКУ-то за такава екстра - ама няма Само от бутона на вратата може да си ги събираш. С някакво побългаряване може и да стане
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              Ако някой каже къде мога да открия модула за заключване и комфорт модула ще стане с едно реле и сигнал от комфорт модула за вдигане на стъклата. Ако някой знае къде мога да го открия тоя чарк може да сподели.
                              Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X