Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на генератор на Стило JTD 115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на генератор на Стило JTD 115

    Здравейте. Някой сменял ли е генератор на Стило JTD 115?
    В чужбина съм и ми се скъса ролката на генератора. Взех друг 2ра ръка и ми предстои смяна Но на полеви условия. Не мога да намеря никъде какви са тънкостите и стъпките за да се смени.
    Ако някой е сменял ще се радвам да сподели начина.
    Благодаря.
    Powered by Emzo

    #2
    Евгени,доста гадна работа е на полето.Отвиваш болтовете които държат динамото и двата тампона долу на мотора.Говоря за двата които са на моста,защото от там е единствения начин да излезе генератора и то с много мъка.По същия ред качваш другия.Не съм много подробен но това е общо взето.Дано намериш канал че е хептен такована работа лежешком
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Така. Алтррнаторът вече е сменен. С колега с две гедорета чукове тръби кръв и много псувни. Няма такава глупост. Това нещо бе навярно на пичка си матерна. За тези които ще се сблъскват ....ето какво направихме. Колата на крик до горе. Гума подкалник и меката връзка с тръбата се свалят. Ремък долу. Болтовете на долните тампони на кутията и двигателя се вадят като преди това горния тампон до разширителния съд се развива и двигателя пада.. долу е подпрян от крика на камиона който носех. Смъква се 6 7 см за да може долния дълъг болт на генератора да излезе. Така. Развива се и горния. С 1000 псувни лежене под колата на 4 градуса в калта. С помощта на чук и тръба генератора излезе от мястото си. С 300 зора развихме плюса и възбудителния кабел. Пак с крика и с тръбата мръднахме двигателя в посока радиатора (след като махнахме болтовете на долните тампони) за да се освободи място да излезе стария. И след това цялата тая уйня се прави на обратно като сложиш новия. Няма такава глупост. 2ма човека 6 часа работа.
      Powered by Emzo

      Коментар

      Working...
      X