Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сензор на арматурното табло - за какво служи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сензор на арматурното табло - за какво служи?

    Здравейте, отскоро се сдобих с Браво 2 LPG, но все още имам въпроси
    Първо, как мога да разбера какво е нивото на оборудване (мисля, че е Dynamic, но не съм сигурен) и какво включва това оборудване ?

    Климатроник, парктроник са ми ясни, но какво още може да има ?
    Каква е тази джуджавка ? Намира се под предното стъкло.


    Click image for larger version

Name:	IMG_20181108_095817.jpg
Views:	1
Size:	244,9 KB
ID:	2169988


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Може би светлинен датчик?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      На Грандето го имам същото, все още не знам за какво се ползва и каква му е идеята?! Така че ще следя темата с интерес...

      Нивото на оборудване можеш да провериш в който и да е сайт по VIN номера Моят например е Dynamic.
      Последна редакция от blue_coconut; 08.11.2018, 14:04.

      Коментар


        #4
        Това е така наречения solar sensor (соларен сензор). Реално се ползва от климатика, засича инврачервените лъчи, които минават през прозореца и контролира температурата и потока на въздуха по-някакъв начин, непознат за мен. Попринцип ако ти липсва капачката от него, трябва да си я търсиш оригинална или втора употреба, защото тя е от специален материал, не може да сложиш просто някаква пластмаса, ще имаш проблеми после с климатика.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Има го във всички италиански автомобили с климатроник.
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            "Това е така наречения solar sensor (соларен сензор). Реално се ползва от климатика, засича инврачервените лъчи, които минават през прозореца и контролира температурата и потока на въздуха по-някакъв начин, непознат за мен. Попринцип ако ти липсва капачката от него, трябва да си я търсиш оригинална или втора употреба, защото тя е от специален материал, не може да сложиш просто някаква пластмаса, ще имаш проблеми после с климатика."

            Значи трябва да има капачка ?

            Коментар


              #7
              Случайно климатикът да е двузонов?

              Коментар


                #8
                Случайно климатикът да е двузонов?
                Даже има и парнотроник.
                Не няма капачка
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Слав написа: Преглед на мнението
                  Има го във всички италиански автомобили с климатроник.
                  Има го и на моята Вектра от подписа.Това е датчик за слънчева светлина.Като е пуснат на студено климатроника като влезе на сянка колата,намалява скоростта на вентилатора,като излезе на слънце се усилва вентилатора.Това мен много ме дразни!
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    ivan_pop написа: Преглед на мнението
                    Има го и на моята Вектра от подписа.Това е датчик за слънчева светлина.Като е пуснат на студено климатроника като влезе на сянка колата,намалява скоростта на вентилатора,като излезе на слънце се усилва вентилатора.Това мен много ме дразни!
                    А през зимата,като го напече слънцетао и не духа топло.
                    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                    Коментар


                      #11
                      През зимата не съм забелязал да прави някакви своеволия!
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        #12
                        Ето една стара тема по въпроса:

                        http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BD%D0%BE%D0%B2

                        Коментар


                          #13
                          ivan_pop написа: Преглед на мнението
                          Има го и на моята Вектра от подписа.Това е датчик за слънчева светлина.Като е пуснат на студено климатроника като влезе на сянка колата,намалява скоростта на вентилатора,като излезе на слънце се усилва вентилатора.Това мен много ме дразни!
                          Това е логично и приятно. Не виждам, какъв е проблемът...

                          Коментар


                            #14
                            Ето една стара тема по въпроса:

                            http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BD%D0%BE%D0%B2
                            Благодаря за препратката, Оги! В моя случай и аз като колегата от темата не съм с климатроник, а с обикновен климатик. Което ме навежда на мисълта - защо от Фиат си правят труда да слагат капачка на кола без климатроник и съответно без датчик... За красота може би? Не мога да си обясня защо тогава има направен "изход" за въпросния датчик на колата, на която не е замисляно да има климатроник? Може би ми е глупав въпроса, но ми стана интересно.

                            Коментар


                              #15
                              Гарванът написа: Преглед на мнението
                              Значи трябва да има капачка ?

                              Може и без капаче, но не може да сложиш някое ръчно направено, защото пластмасата е специална за да пропуска лъчите, ако сложиш друга, ще отчита че е на тъмно винаги и съответно ще духа по-слабо или нещо такова. Това ми го каза човек, които се занимава с климатици.


                              blue_coconut написа: Преглед на мнението
                              Благодаря за препратката, Оги! В моя случай и аз като колегата от темата не съм с климатроник, а с обикновен климатик. Което ме навежда на мисълта - защо от Фиат си правят труда да слагат капачка на кола без климатроник и съответно без датчик... За красота може би? Не мога да си обясня защо тогава има направен "изход" за въпросния датчик на колата, на която не е замисляно да има климатроник? Може би ми е глупав въпроса, но ми стана интересно.
                              Може би не искат да правят нова заготовка за табло, като могат да сложат просто една капачка отгоре, която така и така я има на някои модели. Въпреки че таблото може и да се реже там, но пък никои не знае. Има някакъв замисъл със сигурност. Моята е с климатик и мога да кажа, че под капачката има датчик, така че не мисля че е пряко свързан с климатроника, по-скоро със скороста на духане, когато отчита, че грее повече.
                              Последна редакция от mell0; 12.11.2018, 10:29.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X