Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 16 от 16

Тема: Сензор на арматурното табло - за какво служи?

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    През зимата не съм забелязал да прави някакви своеволия!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ето една стара тема по въпроса:

http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BD%D0%BE%D0%B2

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Има го и на моята Вектра от подписа.Това е датчик за слънчева светлина.Като е пуснат на студено климатроника като влезе на сянка колата,намалява скоростта на вентилатора,като излезе на слънце се усилва вентилатора.Това мен много ме дразни!
    Това е логично и приятно. Не виждам, какъв е проблемът...

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Ето една стара тема по въпроса:

http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BD%D0%BE%D0%B2
    Благодаря за препратката, Оги! В моя случай и аз като колегата от темата не съм с климатроник, а с обикновен климатик. Което ме навежда на мисълта - защо от Фиат си правят труда да слагат капачка на кола без климатроник и съответно без датчик... За красота може би? Не мога да си обясня защо тогава има направен "изход" за въпросния датчик на колата, на която не е замисляно да има климатроник? Може би ми е глупав въпроса, но ми стана интересно.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    23.06.2014
    Цитат Гарванът написа: Преглед на мнението
    Значи трябва да има капачка ?

Може и без капаче, но не може да сложиш някое ръчно направено, защото пластмасата е специална за да пропуска лъчите, ако сложиш друга, ще отчита че е на тъмно винаги и съответно ще духа по-слабо или нещо такова. Това ми го каза човек, които се занимава с климатици.

Цитат blue_coconut написа: Преглед на мнението
    Благодаря за препратката, Оги! В моя случай и аз като колегата от темата не съм с климатроник, а с обикновен климатик. Което ме навежда на мисълта - защо от Фиат си правят труда да слагат капачка на кола без климатроник и съответно без датчик... За красота може би? Не мога да си обясня защо тогава има направен "изход" за въпросния датчик на колата, на която не е замисляно да има климатроник? Може би ми е глупав въпроса, но ми стана интересно.
    Може би не искат да правят нова заготовка за табло, като могат да сложат просто една капачка отгоре, която така и така я има на някои модели. Въпреки че таблото може и да се реже там, но пък никои не знае. Има някакъв замисъл със сигурност. Моята е с климатик и мога да кажа, че под капачката има датчик, така че не мисля че е пряко свързан с климатроника, по-скоро със скороста на духане, когато отчита, че грее повече.
    Последна промяна от mell0 : 12.11.2018 в 10:29
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Може би не искат да правят нова заготовка за табло, като могат да сложат просто една капачка отгоре, която така и така я има на някои модели. Въпреки че таблото може и да се реже там, но пък никои не знае. Има някакъв замисъл със сигурност. Моята е с климатик и мога да кажа, че под капачката има датчик, така че не мисля че е пряко свързан с климатроника, по-скоро със скороста на духане, когато отчита, че грее повече.
    Благодаря! И аз се замислих, че логично, щом този "изход" го има вече там така или иначе, е много по-лесно да не се прави ново табло за колите без климатроник. Със сигурност има някаква вложена мисъл, аз честно казано нямам никаква идея имам ли го този датчик или под капачето е празно.

Копирам мнението на колегата от другата тема с номера на капачето за улеснение:
    Цитат Sev написа: Преглед на мнението
    капачката е с номер 735407581 цена около 10 леваможе да се достави от АутоИталия за около 2 седмици

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Сензор на арматурното табло - за какво служи?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •