Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доходи като наемен работник в България и по света

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Никой не говори против гурбета. Ако се върнеш назад ще видиш как два пъти казах, че света е голям и свободен и всеки може да ходи да живее и работи където си поиска.
    Тук нещата се извъртяха, защото нереално се сравнява заплащане тук и в други държави. Отделно се засегна темата за заплащането в Бг и кой колко заслужава.

    Като в обобщение се получи заключението, че без значение какви умения можеше да предложиш на пазара, ТРЯБВА да получаваш минимум 1500лв заплата. Иначе варианта е да разнасяме пица, по строежите или полята на Германия/Англия и само и единствено тогава (естествено когато се върнем в Бг) ще можем да вдигнем стандарта си на живот, който пък се изразява в закупуването на Пасат 6, кЮ7 и други немски возила. Идеята е да ги наблюдаваме през витрината на заведението и да обясняваме Англетата кви тъпаци са, как мен мн ме увважават там
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #32
      А племенника, споменал ли е, че през тези 6 месеца положението е било от полето в колибата?
      Много се лъжеш, че там дават големите пари само защото ти отиваш да им работиш. Виждат ти се много, понеже стандарта е различен. С тези пари там, ако трябва да живее, ще рупа само апержи.
      Ама то целта щом е 6 месеца н аполето и после Пасат 6, кво ли разбирам аз.
      Пленника ми е много на ясно и не се плаши от работа... Даже му е било много яко... Те са били целия клас там... Все едно помагам на баба или дядо в градината само дето вземам по 1800/200/220 паунда защото карма по 12 часа... Пасата го засурка от Швейцария на връщане разхлопа се предницата оправи е и го продаде тук 6.5 к с 1 к печалба и си взе сивик... А за храна с 50 лири си пълни количката в супера особено след 17 часа с 10 кг качи отгоре. С остатъка обзаведе в къщи другата година ходи пак за си оправи 2 етаж.

      Да не е мързелив като тебе я!

      Коментар


        #33
        Никой не говори против гурбета. Ако се върнеш назад ще видиш как два пъти казах, че света е голям и свободен и всеки може да ходи да живее и работи където си поиска.
        Тук нещата се извъртяха, защото нереално се сравнява заплащане тук и в други държави. Отделно се засегна темата за заплащането в Бг и кой колко заслужава.

        Като в обобщение се получи заключението, че без значение какви умения можеше да предложиш на пазара, ТРЯБВА да получаваш минимум 1500лв заплата. Иначе варианта е да разнасяме пица, по строежите или полята на Германия/Англия и само и единствено тогава (естествено когато се върнем в Бг) ще можем да вдигнем стандарта си на живот, който пък се изразява в закупуването на Пасат 6, кЮ7 и други немски возила. Идеята е да ги наблюдаваме през витрината на заведението и да обясняваме Англетата кви тъпаци са, как мен мн ме увважават там
        Пак си в грешка пицата е а арказнас - ако знаеш какво е това де и е Q 5 2.0 бензин турбо и си е американски гражданин вече

        Гледам че те вълнува я да ти дам снимка Click image for larger version

Name:	003.jpg
Views:	1
Size:	426,6 KB
ID:	2098023считай го като цел в жовота си вече зелена карта и Q 5
        Ама той има и друга кола кадилак Cadillac DeVille V 8
        Последна редакция от fifo td 100; 08.11.2018, 09:16.

        Коментар


          #34
          Народа е много оскотял и изпростял. Така е. Споделих това мое виждане и в предните си постове.

          Закона в Австрия не съм го чел, но току що си направих труда и говорих с човека. Не знам дали ще му се занимава да ми праща конкретни цитати, но ми обясни, че много зависи дали си фирма, самоосигуряващо се лице или си наемен работник по смисъла на закона. Но такава ставка СЪЩЕСТВУВА. Може би не за наемни тработници, но тя съществува. И въпроса и това, което е СЪЩЕСТВЕНОТО е, че тук в БГ такива ставки няма. Данъка ти е 10% на печалбата и толкова. Затова е определена като данъчен рай и затова масата си тъне в мизерия, което между другото е и една важна причина за постепенното оглупяване и профанизиране на населението (ниските доходи).

          Сетете се за пирамидата на Маслоу и ще разберете за какво говоря. Няма ли средства за елементарно оцеляване индивида не се интересува от нищо друго извън физическото си оцеляване.
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #35
            И аз съм ходил на бригада. Бяхме четирима приятели. Тези дето мизерстваха се върнаха с много пари. Тези дето бохемстваха се върнаха с нищо. Трети - работиха, видяха свят и се върнаха с нещо, за да си довършат университета.[/QUOTE]

            И аз изкарах 3год. гурбет по Африка и в пустинята.Тези,дето мизерстваха,се върнаха с пари,но с разбито здраве.И после обясняваха,че "..пустинята ги изяла...".Не,изяде ги цицилъка,че не искаха да си купят нищо прясно,а караха на консерви ,хляб и макарони.Бе който не е бил на гурбет,лъжа му се чини.
            1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

            Коментар


              #36
              fifo td 100 написа: Преглед на мнението
              Пак си в грешка пицата е а арказнас - ако знаеш какво е това де и е Q 5 2.0 бензин турбо и си е американски гражданин вече

              Гледам че те вълнува я да ти дам снимка [ATTACH=CONFIG]106328[/ATTACH]считай го като цел в жовота си вече зелена карта и Q 5
              Ама той има и друга кола кадилак Cadillac DeVille V 8
              В интерес на истината нз какво е това "арказнас". Ще разясниш ли? Пък и много ме кефи обяснителния ти режим. Чета и чак ме хваща яд, че не можеш да си поръчаш билет и ти да живееш добре.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #37
                В интерес на истината нз какво е това "арказнас". Ще разясниш ли? Пък и много ме кефи обяснителния ти режим. Чета и чак ме хваща яд, че не можеш да си поръчаш билет и ти да живееш добре.
                Щат в щатите столицата му е Литъл Рок
                Не се ходи с билет там а с карта, защото чичо Донал ще те срита от зад и ще ти даде еднопосочен билет....
                О забравих като управител опъна и едно от момичетата там...

                Коментар


                  #38
                  Рангеле, къртиш!
                  Ама нали и ти си управител ве, ти не ги ли ....?

                  Гурбета не е за всеки, повече не ми се пише, ама всеки сам си решава.
                  Последна редакция от todorakiggg; 08.11.2018, 09:37.

                  Коментар


                    #39
                    todorakiggg написа: Преглед на мнението
                    Рангеле, къртиш!
                    Ама нали и ти си управител ве, те не ги ли ....?

                    Гурбета не е за всеки, повече не ми се пише, ама всеки сам си решава.
                    Аз съм началник не управител... И да и аз ги даже за без пари едно кафе и пакетче кашу елитна била 200/300 и давали . Няма и 5 лв който неможе да е*е ще дава пари... Който може му дават безпари...
                    Как се носи славата при жените на един *** - От уста на уста!

                    Коментар


                      #40
                      Никой не говори против гурбета. Ако се върнеш назад ще видиш как два пъти казах, че света е голям и свободен и всеки може да ходи да живее и работи където си поиска.
                      Тук нещата се извъртяха, защото нереално се сравнява заплащане тук и в други държави. Отделно се засегна темата за заплащането в Бг и кой колко заслужава.

                      Като в обобщение се получи заключението, че без значение какви умения можеше да предложиш на пазара, ТРЯБВА да получаваш минимум 1500лв заплата. Иначе варианта е да разнасяме пица, по строежите или полята на Германия/Англия и само и единствено тогава (естествено когато се върнем в Бг) ще можем да вдигнем стандарта си на живот, който пък се изразява в закупуването на Пасат 6, кЮ7 и други немски возила. Идеята е да ги наблюдаваме през витрината на заведението и да обясняваме Англетата кви тъпаци са, как мен мн ме увважават там
                      Тези пари 1500 дето така ти се свидят са 769. 23 ц... Някъде толкова ти е минималната заплата в Гърция...
                      Ето ти в развитите държави който движат нещата е Европа.
                      Германия 1500 Франция 1500 Великобритания 1460.. за тях 1.5 евро не е проблем и 150 ерво за ГО ама....

                      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...B0%D1%82%D0%B0

                      Българска работа с бг заплата Евро сметки НЕ СТАВА!

                      Коментар


                        #41
                        Знаеш ли колко пари е застраховката за шофьорите в Англия и колко вървят наемите на жилищата?
                        Щот както казваш 150€ за Го, няма нищо вярно това.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #42
                          Stefanaki написа: Преглед на мнението
                          Steuerreformgesetz (StRefG 2009):
                          Für das Einkommen von 10.001 Euro bis 25.000 Euro galt ein Steuersatz von 38,33 Prozent und für Einkommen über 25.000 Euro bis zu 51.000 Euro ein Steuersatz von 43,60 Prozent. Einkommen von mehr als 51.000 Euro wurden mit 50 Prozent versteuert.
                          А за нас - немско-неграмотните - от този текст са ясни само числата (за мен лично - успях да разпозная и думите Prozent и Euro). По принцип сам съм си виновен, че не съм научил този език, но от друга страна ако всеки пише на език, който е учил - може би ще стане голяма каша. Та какво казват тези буквички около числата в горния цитат?

                          Коментар


                            #43
                            Слав написа: Преглед на мнението
                            Народа е много оскотял и изпростял. Така е. Споделих това мое виждане и в предните си постове.

                            Закона в Австрия не съм го чел, но току що си направих труда и говорих с човека. Не знам дали ще му се занимава да ми праща конкретни цитати, но ми обясни, че много зависи дали си фирма, самоосигуряващо се лице или си наемен работник по смисъла на закона. Но такава ставка СЪЩЕСТВУВА. Може би не за наемни тработници, но тя съществува. И въпроса и това, което е СЪЩЕСТВЕНОТО е, че тук в БГ такива ставки няма. Данъка ти е 10% на печалбата и толкова. Затова е определена като данъчен рай и затова масата си тъне в мизерия, което между другото е и една важна причина за постепенното оглупяване и профанизиране на населението (ниските доходи).

                            Сетете се за пирамидата на Маслоу и ще разберете за какво говоря. Няма ли средства за елементарно оцеляване индивида не се интересува от нищо друго извън физическото си оцеляване.
                            Т.е. ти какво предлагаш колега, да се вдигнат още данъците и тогава масата ще забогатее така ли!? Мдааа чудесна логика
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #44
                              Предлагам да се вдигнат данъците на прослойката, която може да си ги позволи. Това предлагам.

                              На мен ми се свива сърцето като гледам как възрастни хора ровят в кофите за смет, а пък на вас не знам. Поне в София е пълно с такива хора.

                              Сетих се между другото и за още нещо. Коментира се тук, че заплащането трябва да бъде обвързано и с дипломата, което е абсолютно вярно. Аз съм за, но моите наблюдения са точно против тази логика. Хора с доста познания и диплома работят за по-малко пари отколкото такива, които са профани...защото просто профаните са по-нагли и по-мотивирани да се докажат, че са НЕЩО.

                              И какво правим в този случай? Сега докато пиша се сетих, че имам и един колега от университета, на който му избутахме колективно образованието от съжаление и сега този същия някакси (убиите ме не знам как) е успял да се набута в компания (на средно управленско ниво), която му плаща въпросните 3-4000 лева, които са мечта за много от пишещите тук. Между другото той също не пропуска да каже, че подчинените му са прости и глупави и не заслужават парите, които им се плащат и се държи отвратително с тях.

                              На кого да вярвам? Откъде да знам, че част от хората, които пишат тук не са в подобно положение на моя колега, който като човек е пълен боклук? Ами няма как, нали? Пък е лесно да се намери оправдание да платиш на някого малко пари. И не е само дипломата. Въпрос на желание и отношение.
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                #45
                                А за нас - немско-неграмотните - от този текст са ясни само числата (за мен лично - успях да разпозная и думите Prozent и Euro). По принцип сам съм си виновен, че не съм научил този език, но от друга страна ако всеки пише на език, който е учил - може би ще стане голяма каша. Та какво казват тези буквички около числата в горния цитат?
                                Превода е в пост 24 - http://www.fiatforum.bg/showthread.p...=1#post1365421

                                При годишен доход от 10.001 до 25.000 евро - данъчна ставка 38,33%.
                                От 25.000 до 51.000 евро - данъчна ставка 43,6%.
                                Над 51.000 евро - 50%.
                                Това е било 2009.

                                Ето как е сега за наети и самонаети - https://europa.eu/youreurope/citizen...a/index_en.htm
                                Надявам се английския е разбираем.
                                Последна редакция от Stefanaki; 08.11.2018, 13:09.
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X