Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доходи като наемен работник в България и по света

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Казвам, че аз съм привърженик на прогресивния данък, който между другото се прилага в повечето страни по света. Ето един глас за
    Това кой е против или не е не е толкова важно в случая, защото тук нищо не се решава. Просто обърнах внимание какво би било общественото мнение. Нали тук сме някакъв тип общество във форума? Според това какви са средните доходи на пишещите тук ти гарантирам, че мнозинството ще е ЗА прогресивния данък. Или според теб масата е "некадърен да си изкара прехраната" и освен, че няма право да яде, то няма право и на мнение и глас?

    Никакви конци не съм оплел, защото никакви конци не дърпам
    За приетият закон чух преди два дни по радиото докато си седях в задръстването чакайки да се добера до вкъщи.

    Обсъждаме реални неща не като врагове, а като познати или се бъркам? Усещам някаква враждебност в тона все едно съм на път да наложа прогресивния данък още утре ??


    П.П. Не съм решавал нищо аз за пропастта между бедни и богати. Коментирам, че ако аз съм на власт ще гледам да няма прекалено напрежение между двете прослойки, което да застрашава моя комфорт (като управляващ). От тази гледна точка коментирам, че със сигурност НЕЩО трябва да се направии и то ще се направи, ако властимащите искат да останат властимащи. Говоря като наблюдател на процеса, а не водя пропаганда. Не знам дали правиш разлика.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #62
      Слав написа: Преглед на мнението
      Казвам, че аз съм привърженик на прогресивния данък, който между другото се прилага в повечето страни по света. Ето един глас за
      Това кой е против или не е не е толкова важно в случая, защото тук нищо не се решава. Просто обърнах внимание какво би било общественото мнение. Нали тук сме някакъв тип общество във форума? Според това какви са средните доходи на пишещите тук ти гарантирам, че мнозинството ще е ЗА прогресивния данък. Или според теб масата е "некадърен да си изкара прехраната" и освен, че няма право да яде, то няма право и на мнение и глас?
      Ами колега, точно защото масата е с такива разбирания и повечето хора ще са "за", за това ни е такова дереджето. После не се чуди що сме бедни - то е следствие на капацитета и мисленето на болшинството.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #63
        Плоският данък е едно от малкото неща дето все още привлича и малкото инвестиции, тъй че още един глас за него.

        Коментар


          #64
          За да се въведе прогресивен данък,трябва да има необлагаем минимум.Има ли такъв(примерно МРЗ)автоматично фирмите ще започнат да назначават работници на него.Останалото на ръка и под масата.Нали се сещаш,че парите,които ще се събират от този данък ще паднат веднага.Управляващите го знаят и за това не пипат плоския данък.
          Колкото до "бездната"между богати и бедни-тя не е причинена от данъците.Отделно от това-какво значи богат?Човек ако може да си покрива месечните нужди на семейството,да си позволява една почивка годишно и да кара кола на лизинг-то това не е богат човек.Това е човек средна ръка.И прогресивния данък ще удари точно тази прослойка,която и в момента е малобройна и ще я свали на едно по-ниско ниво.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            #65
            Не смятам, че в България има средна класа.
            Направо си е разделена на бедни и богати.

            Няма да стане толкова лесно с назначаването на МРЗ вече. Гарантирам ти го. Не и масово.

            Според мен е въпрос на сметки. Ако в някакъв момент се окаже, че ще влизат повече пари в бюджета така...ми правиме го. А този момент е дошъл.

            Само да ви кажа, че още като бях студент всички професори коментираха приемането на плоския данък като "примамка" фирмите да излязат на светло (между другото част от тези професори са във властта), след което ще се върне прогресивния данък, за да се увеличат приходите в бюджета.

            Явно това е "стандартна схема" като по учебник. Не искам да твърдя каквото и да било. Просто споделям.

            Тогава не ми правеше впечатление разбира се, но все повече навръзвам някои неща, които са ни учили.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #66
              Забравих да напиша и следното:
              В момента ,а и от както е въведен плоския данък плащам(специално го смятах вчера) 43% данъци и осигуровки годишно.Колко повече да стане според вас?Над 50% ли?Ми няма проблем.Ще съкратя 2-3 души от персонала и ще ги пратя на борсата.И вместо да давам хляб на тия хора,ще станат безработни.И няма да съм само аз,който ще постъпи така.
              П.П.Ми не се смятам за богат,след като ми се налага да работя по 16часа,а често и събота и неделя.Точно се смятам средна ръка човек.Богатите си харчат парите,а не ги изкарват.
              Последна редакция от pavyan; 08.11.2018, 16:57.
              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

              Коментар


                #67
                Не знам според повечето хора какво означава средна класа, но за мен означава това:

                Караш нова кола среден клас (до 5 годишна), но не на лизинг!

                Можеш да си позволиш почивка минимум две седмици на море. Ама истинска, а не като нашите българи в Гърция с дисагите от Метро и домашарката.

                Още една почивка две седмици на планина зимата.

                Спокойно си посрещаш всеки разход (предвиден и непредвиден) без да се налага да теглиш кредити.

                Имаш собствено жилище, но не го плащаш доживотно.

                Можеш спокойно да отидеш на театър, опера, кино и пр. редовно (освен финансова и времева възможност)

                Някой разпознава ли се?
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #68
                  Аз не.За жалост тая година отпуската ми беше цифром и словом 5(пет)работни дни.А за втора не мога да си и помисля.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    #69
                    Да и? Влизам ли в графата за по- високо облагане?
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #70
                      Не.
                      Просто си средна класа. Браво. Аз не познавам такива хора лично
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #71
                        А защо се върти мантрата, че ако минем на прогресивен данък вместо плосък такъв ще се оправят нещата ? Просто ще се събират повече пари от работещите над определен праг, което не гарантира автоматично подпомагане на по-бедните. Проблема в България е съвсем другаде според мен. Не толкова в събираемостта, колкото в харченето на средства. Защо има протести срещу некачествените ремонти в София ? Аз имам наблюдения върху подлеза на бул България и Тодор Каблешков - че за 9 години го ремонтираха 3 пъти и пак като завали дъжд се наводнява. Като ми е 400лв данъка на колата, 300лв застраховката и 90 и няколко лв винетката да не би да карам по нормални пътища ? Ето, аз плащам повече, не плащам 60лв данък. Подпомагам бюджета с тлъста цифра - да ама като мина Княжево - Бояна - Павлово след 10к км съм за ремонт на окачването.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #72
                          Слав, по българския стандарт ти си дал определение за богат човек. Дори средния европеец в повечето случаи живее под наем, а американеца изплаща ипотека. Сега аз ще ви дам определение на БГ бизнесмен, което е доста често срещано: Пръска пари по мастии, има два фалита зад гърба си (продажба на фирмите на мангали), кара БМВ Х5 или Q7, дължи пари за осигуровки и заплати, има поне един имот обявен за публична продан за необслужвани дългове, работниците му са тотално демотивирани и има постоянно текучество, крадат го, жена му или е избягала или седи с него от скрупули (или от перверзен интерес)... но така или иначе, този човек се оправя някакси и не променя начина си на живот. Този бизнесмен обаче, печели обществени поръчки и търгове, прахосва пари по барове и дискотеки, ходи по тузарски места на почивка... И аз като нормално мислещ човек, не мога да повярвам, че такива има много и все още съществува бизнеса им, даже увеличават присъствието си, независимо, че разточителството им расте с по-голяма скорост от печеленето!
                          Сега ще дам описание и на един наистина богат човек (Бай П. Слепока) - той от край време се занимава с дървесина - добива, обработва, продава. Кара дърт Ленд Роувър Дифендър (бензинов на газ), носи камуфлажна шуба, има груб език и маниери, не цепи басма на никого, но е принципен, макар и корав и недодялан. Този човек знае силата на парите - по възможност плаща винаги само в брой (в ония години с дифендърката караше парите в едно торбе отзад, като за прикритие в багажника му имаше и някоя кална мотика). Този човек е истински работяга - става в 5 часа и никога не си ляга преди полунощ, държи под контрол всичко и всеки когато става въпрос за негонага работа (има две фирми). Хората които го познават го уважават, а тези които го виждат за пръв път го определят като "селяк", "дървар", "цепеняк" и пр. Но този човек никога не е парадирал с пари, състояние, автомобили или любовници... въобще с нищо. Този човек никога не ходи на почивка, понеже той не почива... за съжаление, синовете му и двамата са в чужбина и никой не иска да се заеме да наследи бизнеса и това е най-голямата му мъка. Преди много години, на този човек, охранителя на паркинга на тузарски хотел в Бургас отказа да го пусне, понеже си беше пак с камуфлажната шуба и дифендърката и... имаше лоша вечер (охранителя).
                          Въпрос на принципи и... на мащаби.
                          Последна редакция от D. Stanev; 08.11.2018, 18:15.
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #73
                            Така е Станев! Истински богатите хора никога не парадират с това. Колкото такива познавам всичките са с неугледни дрехи и коли.
                            В повечето случаи не е, защото се страхуват от данъчни разбира се И никога няма да ги чуеш да се държат нагло с работник или да ги видиш да чупят стойки или да обясняват колко са велики. Това го правят само комплексираните палячовци, които са техни подлоги.

                            Според мен съм дал точното определение за средна класа.
                            Ако си направим критерии за българската реалност то това вече е двоен стандарт.

                            П.П. Жилището съм поставил като условие да не го изплащаш цял живот, но може да го изплащаш по принцип някакви Х години. Мисълта ми е да не е на прага на възможностите ти и да са ти отпуснали ипотека 30 години ++
                            Това имах предвид!
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #74
                              Станев, много добре изобрази част от БГ бизнесмена - в първата част на изложението си. Познавам лично няколко човека, точно вписващи се в определението. За това и в по-преден пост споменах, че днешна България не е добър пример за това как трябва да е в едно развито общество.
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                #75
                                България никога не е била давана за пример никъде...освен ако не е било като лош пример за това как не трябва да се прави
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X