Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вярвате ли, че ще се въведе системата "бонус-малус"?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Immortal написа: Преглед на мнението
    А ти какво очакваш? Заплатата ти да стане европейска, а цените да останат български ли?!?
    Аз нали навсякъде това разправям - не гледайте само заплатите в Европа, гледайте за какво стигат тези заплати ТАМ.
    Щото един грък в момента живее по-зле от един българин (за такива със средни заплати говоря), нищо че като цифри взима по-голяма заплата.

    А за ГО-то - не те знам каква кола караш, но моята ГО си е 300 лв от доста отдавна. Сега по калкулатора гледам, че ако си под 30 години и караш кола като моята, някои компании искат над 600 лв...
    Моята беше месец май май 190 лв.... И за догодина ще съм на 31 в вече.. Е какво карам тд100


    Много ми е интересно какво и къде си гледа 600 лв

    Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	105,2 KB
ID:	2098024
    Последна редакция от fifo td 100; 08.11.2018, 17:40.

    Коментар


      #47
      Като чета Рангел все едно чета Ключаря...да не е заразно това ??

      Сега не знам как да постъпя...преди форума скочи като се карах на Ключаря как пише, нахокахте ме да го оставя на мира...Рангел какво да го правя ??
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #48
        Слав написа: Преглед на мнението
        Като чета Рангел все дно чета Ключаря...да не е заразно това ??

        Сега не знам как да постъпя...преди форума скочи като се карах на Ключаря как пише, нахокахте ме да го оставя на мира...Рангел какво да го правя ??
        От моя телевизор аз не те виждам ясно пък...
        Какво не му се разбира това е застраховка горе от сега за 30 и 31 г шофьор по 5 г стаж .. Видях и за 2.4 от 2006 и е 335 лв... Къде са тези 600 лв??? На v 16


        Инак става нещо такова

        Click image for larger version

Name:	FB_IMG_1541678714886.jpg
Views:	1
Size:	92,6 KB
ID:	2098026
        Последна редакция от fifo td 100; 08.11.2018, 17:54.

        Коментар


          #49
          Immortal написа: Преглед на мнението
          Щото един грък в момента живее по-зле от един българин (за такива със средни заплати говоря), нищо че като цифри взима по-голяма заплата.
          Статистиката в момента показва, че един средностатистически грък може да купи ~6% повече неща в сравнение с българина.
          Или иначе казано има 6% по-голяма покупателна сила.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #50
            Чиста статистика
            Click image for larger version

Name:	ГО_n.jpg
Views:	1
Size:	83,8 KB
ID:	2098027
            Просто требе да фанеме по едно дрЪво, както викаше дедо ми и да отидем пред т.н. "Парламент" и на още 3-4 места ТОЧКА.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #51
              Не казвам, че картинката е грешна, но за 2015 и 2016 година регистрираните ПТП-тата с нанесени материални щети са над 50 000, а не 6888. Аз лично не разбирам какво точно е написано на третия ред и какво казват с числото 6888. Ако за 6888 ПТП са изплатени 68.8 млн, то дали за над 50 000 ПТП са изплатени над 500 млн лв? Което би направило сметката съвсем различна. Иначе за първия и втория ред - няма спор, копирали са почти точно статистиката на КАТ. Не знам дали се плаща толкова за убити и ранени, но попаднах на няколко решения на съда, в които се споменават подобни суми, затова може би по-скоро картинката показва реални неща на първите два реда. Пък откъде идва, кой я разпространява, кой е източникът на информация... Изглежда някак като нагласена за целта, защото ГО е горе-долу толкова от няколко години, пък сега заговориха за увеличение и изведнъж се показва информация колко големи са им печалбите. Като с цената на горивото - тя си е такава от 10 години, с колебания нагоре-надолу, но като цяло - около 2.30 - 2.40, пък изведнъж стана скъпо и непосилно.

              ---

              Ровейки в статистиката, забелязах друго - радващо. В последните 30 години броят на загиналите е намалял почти двойно - от над 1200 до малко над 600 за година. Което на фона на огромното увеличение на броя автомобили, водачи с книжки и изобщо изминатите общи километри по пътищата на България, може да се приеме като огромен напредък. Вярно, че до голяма степен значение имат и много по-сигурните автомобили, както и напредналата медицина, но все пак - 1200 са си 1200, а 600 са си 600. Продължавам обаче да се чудя защо по телевизора постоянно ми промиват мозъка с "война по пътищата"?

              Коментар


                #52
                6888 - числото при всички положения е грешно, но и числото от 10 000 е грешно
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #53
                  E, то това е написано от някой неграмотник и само такъв би могъл да му се върже.
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #54
                    Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                    Валидността в момента на ГО се проверява от КАТ ако те спрът и се гледа също при ПТП, не виждам какъв би бил проблема ако продължи да се регулира по този начин. Водач на МПС без валидна ГО на негово име плаща висока глоба.
                    Туристите могат да сключат ГО и за един месец, брокери безброй.
                    Лично аз направих застраховка ГО на автомобила ми като го купих с временни холандски номера преди да го регистрирам в БГ за да мога да го карам и да не ползвам репатрак. Щом това може, не виждам каква е идеята ГО да се плаща на автомобила, освен довода, че така се събират много повече пари... Пак казвам ако аз имам 3 автомобила мога да карам само един от тях в определен период от време, и това че съм платил 3 ГО не ме прави по отговорен водач, т.к. другите два седят в гаража и риск да направя ПТП с тях в този момент клони към 0. Нали целта на тия бонуси е да се спре войната по пътищата, само че освен да подтикне високоинтелигентната българска мисъл водеща до измислянето на всевъзможни "мушенгии" за да се мине метър едва ли ще се постигне друго.
                    1+++
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #55
                      Lane Staley написа: Преглед на мнението
                      E, то това е написано от някой неграмотник и само такъв би могъл да му се върже.
                      1+++

                      Нямат никакви разходи застрахователите, всичко е чиста печалба
                      Защо не станах един застраховател да го ева...
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #56
                        Абе сега се сетих, по немско цената на застраховката е вързана към километрите които минаваш на година, караш повече - плащаш повече. Има логика, ама реално трябва да се криминализира и манипулацията на километража и май стана много.

                        Коментар


                          #57
                          Това също е добра идея, ама според мен е за към данъчните ставки. Караш повече, замърсяваш повече, трошиш пътищата повече и съответно даваш повече на общината да оправя мазаляка

                          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                          Коментар


                            #58
                            Нямат никакви разходи застрахователите, всичко е чиста печалба
                            За това са отворили офиси като палати по топ централните части на градовете. Горките те, едва свързват двата края и работят за Бог да прости. Ако е толкоз неизгодна застраховката "Гражданска отговорност", могат спокойно да не я предлагат. Фактът, че всиките целокупно се натискат да я предлагат, някак си хич не кореспондира с оплакванията им за загуби. Направо живи да ги оплачеш горките. като си помисля само на мен колко зле щеше да ми бъде, ако всички бяха законодателно принудени да си купуват дрехи и обувки от мен веднъж годишно. Направо щях да се скъсам от мъка ви разправям...
                            Последна редакция от DJPOPA; 09.11.2018, 21:11.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #59
                              Ей тук некви експерти дават може би истинските цифри.

                              https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ekspe...o-do-1000-leva

                              За 2017 г. приходите от застраховка ГО са в размер на 659 227 502 лева, а общо изплатените обезщетения са 406 924 553 лева. Административните разходи по закон могат да достигнат до 20%, или това са 131,8 милиона лева. Т.е остават над 120,5 милиона лева за 2017 година. Тези цифри привеждат от Института по пътна безопасност в открито писмо до медиите по повод предложението на Менда Стоянова за въвеждане на лимит за обезщетенията по задължителната застраховка.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #60
                                Това че проишествията ще се водят на колата може да се нулира като се продава кола на друг ковек различен от семейството
                                това да е по закон
                                или ако си смениш номера пак не може да се проследи
                                Колата се води по регистрационен номер а не по номер на двигател
                                Обещетения при ПТП да го ограничат само от майка -баща братя- сестри .
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X