Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати 51 до 60 от 60

Тема: Вярвате ли, че ще се въведе системата "бонус-малус"?

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Не казвам, че картинката е грешна, но за 2015 и 2016 година регистрираните ПТП-тата с нанесени материални щети са над 50 000, а не 6888. Аз лично не разбирам какво точно е написано на третия ред и какво казват с числото 6888. Ако за 6888 ПТП са изплатени 68.8 млн, то дали за над 50 000 ПТП са изплатени над 500 млн лв? Което би направило сметката съвсем различна. Иначе за първия и втория ред - няма спор, копирали са почти точно статистиката на КАТ. Не знам дали се плаща толкова за убити и ранени, но попаднах на няколко решения на съда, в които се споменават подобни суми, затова може би по-скоро картинката показва реални неща на първите два реда. Пък откъде идва, кой я разпространява, кой е източникът на информация... Изглежда някак като нагласена за целта, защото ГО е горе-долу толкова от няколко години, пък сега заговориха за увеличение и изведнъж се показва информация колко големи са им печалбите. Като с цената на горивото - тя си е такава от 10 години, с колебания нагоре-надолу, но като цяло - около 2.30 - 2.40, пък изведнъж стана скъпо и непосилно.

---

Ровейки в статистиката, забелязах друго - радващо. В последните 30 години броят на загиналите е намалял почти двойно - от над 1200 до малко над 600 за година. Което на фона на огромното увеличение на броя автомобили, водачи с книжки и изобщо изминатите общи километри по пътищата на България, може да се приеме като огромен напредък. Вярно, че до голяма степен значение имат и много по-сигурните автомобили, както и напредналата медицина, но все пак - 1200 са си 1200, а 600 са си 600. Продължавам обаче да се чудя защо по телевизора постоянно ми промиват мозъка с "война по пътищата"?

6888 - числото при всички положения е грешно, но и числото от 10 000 е грешно
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

Фиат идол Аватарът на Lane Staley
    Регистр. на
    12.03.2007
    E, то това е написано от някой неграмотник и само такъв би могъл да му се върже.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Цитат Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
    Валидността в момента на ГО се проверява от КАТ ако те спрът и се гледа също при ПТП, не виждам какъв би бил проблема ако продължи да се регулира по този начин. Водач на МПС без валидна ГО на негово име плаща висока глоба.
    Туристите могат да сключат ГО и за един месец, брокери безброй.
    Лично аз направих застраховка ГО на автомобила ми като го купих с временни холандски номера преди да го регистрирам в БГ за да мога да го карам и да не ползвам репатрак. Щом това може, не виждам каква е идеята ГО да се плаща на автомобила, освен довода, че така се събират много повече пари... Пак казвам ако аз имам 3 автомобила мога да карам само един от тях в определен период от време, и това че съм платил 3 ГО не ме прави по отговорен водач, т.к. другите два седят в гаража и риск да направя ПТП с тях в този момент клони към 0. Нали целта на тия бонуси е да се спре войната по пътищата, само че освен да подтикне високоинтелигентната българска мисъл водеща до измислянето на всевъзможни "мушенгии" за да се мине метър едва ли ще се постигне друго.
    1+++
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Цитат Lane Staley написа: Преглед на мнението
    E, то това е написано от някой неграмотник и само такъв би могъл да му се върже.
    1+++

Нямат никакви разходи застрахователите, всичко е чиста печалба
    Защо не станах един застраховател да го ева...
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Абе сега се сетих, по немско цената на застраховката е вързана към километрите които минаваш на година, караш повече - плащаш повече. Има логика, ама реално трябва да се криминализира и манипулацията на километража и май стана много.

Това също е добра идея, ама според мен е за към данъчните ставки. Караш повече, замърсяваш повече, трошиш пътищата повече и съответно даваш повече на общината да оправя мазаляка

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    Нямат никакви разходи застрахователите, всичко е чиста печалба
    За това са отворили офиси като палати по топ централните части на градовете. Горките те, едва свързват двата края и работят за Бог да прости. Ако е толкоз неизгодна застраховката "Гражданска отговорност", могат спокойно да не я предлагат. Фактът, че всиките целокупно се натискат да я предлагат, някак си хич не кореспондира с оплакванията им за загуби. Направо живи да ги оплачеш горките. като си помисля само на мен колко зле щеше да ми бъде, ако всички бяха законодателно принудени да си купуват дрехи и обувки от мен веднъж годишно. Направо щях да се скъсам от мъка ви разправям...
    Последна промяна от DJPOPA : 09.11.2018 в 21:11
    Fiat Multipla 105JTD

Ей тук некви експерти дават може би истинските цифри.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ekspe...o-do-1000-leva

За 2017 г. приходите от застраховка ГО са в размер на 659 227 502 лева, а общо изплатените обезщетения са 406 924 553 лева. Административните разходи по закон могат да достигнат до 20%, или това са 131,8 милиона лева. Т.е остават над 120,5 милиона лева за 2017 година. Тези цифри привеждат от Института по пътна безопасност в открито писмо до медиите по повод предложението на Менда Стоянова за въвеждане на лимит за обезщетенията по задължителната застраховка.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

Това че проишествията ще се водят на колата може да се нулира като се продава кола на друг ковек различен от семейството
    това да е по закон
    или ако си смениш номера пак не може да се проследи
    Колата се води по регистрационен номер а не по номер на двигател
    Обещетения при ПТП да го ограничат само от майка -баща братя- сестри .

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Тема: Вярвате ли, че ще се въведе системата "бонус-малус"?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •